A Fed sem hatotta meg a forintot, továbbra is holtponton az árfolyam
A forint 405,5 körül járt csütörtök reggel, ez szinte hajszálra megegyezett a tegnap esti árfolyammal, de igazából napok óta nem tud kimozdulni a jelenlegi holtpontról az árfolyam. A 404-es erős támaszt képtelen áttörni a forint, míg a hét első felében látott gyengülés sem volt tartós, hamar visszakorrigált a 405 feletti szintről a forint. Ma elsősorban a délelőtti Kormányinfó hozhat friss impulzusokat a forint számára is, bárt nem valószínű, hogy olyan fajsúlyos kormányzati bejelentés jönne, ami kimozdítja az árfolyamot.

A régióban az elmúlt napokban fokozott nyomás alá került a román lej és a többi román eszköz a politikai kockázatok miatt.
Az elnökválasztás jövő vasárnapi második fordulója előtt várhatóan nem is enyhül ez a piaci nyomás, azonban a jelek szerint a magyar eszközökre egyelőre nincs hatással a román helyzet. A lej szerdán is 0,7%-os gyengülést mutatott az euróval szemben az előző napi több mint 2%-os zuhanást követően.
Az euró-dollár árfolyamban sem hozott komoly kilengéseket a Fed szerda esti kamatdöntése, jelenleg 1,13 körül jár az árfolyam, ami mérsékelt, 0,15%-os dollárerősödést jelent a reggeli órákban.

Címlapkép forrása: Shutterstock
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ
Pápaválasztás 2025: indul az utolsó szavazás, még nincs meg az új pápa – Percről percre híreink a Vatikánból
Cikkünk folyamatosan frissül.
Donald Trump történelmi megállapodást jelentett be
Az Egyesült Királysággal kötött üzlet mérföldkő a vámháborúban.
Totális bukás az ukrán tűzszünet, minden fronton támadnak az oroszok - Híreink az ukrajnai konfliktusról csütörtökön
Cikkünk folyamatosan frissül a frontvonal és a diplomácia eseményeivel.
Elmondták az oroszok, miért omlott össze a tűzszünet
Szokásos menetrend: Moszkva szerint Kijev, Kijev szerint Moszkva volt.
A szén-dioxid-árazás és a zöld iparpolitika
A karbonárazás hatékony eszköz lenne a kibocsátás csökkentésére, bevezetése mégis sok helyen politikai ellenállásba ütközik.
Okozott csalódást is az idei osztalékszezon
Van, amikor az osztalék hiánya érthető, de van, amikor a vállalat cserben hagyja a kisbefektetőket. Az idei osztalékszezonban akadt példa mindkettőre; volt olyan közgyűlés, ahol...
The post Oko
Cégeladás bizalmi vagyonkezelésből - Mire figyeljen eladó és vevő?
A bizalmi vagyonkezelési (BVK) struktúrák az elmúlt években egyre hangsúlyosabb szereplőivé váltak a vagyontervezésnek - nemcsak családi célú, hanem adózási, befektetési és üzleti tranzak
A leggyengébb láncszem - Az kell Trumpnak, amivel az USA visszafejlődne
Az Iphone több mint 750 közvetlen beszállító közreműködésével készül, összesen 15 országban. Vissza lehet csinálni, és mindent az Egyesült Államokba vinni, de nem éri meg:...
The post A
Pályázati reform 2025: egyedi döntések, egyedi pénzek
2025 tavaszán a magyar kormány gyökeresen átalakította a vissza nem térítendő beruházási támogatások rendszerét.
Ujjlenyomatos feloldás: biztos nagy ötlet?
A múlt héten Isztanbulban voltunk, egyik este el kellett mennem egy messze lévő boltba, vittem a telefonom, hogy visszataláljak majd a szállásra. Bár jó a közbiztonság Isztanbulban, elkezdtem go
Kína és a hidrogénipar fejlődése
Kína újabb energiapiaci áttörésre készül, de a hidrogén esetében egészen más stratégiát alkalmaz, mint korábban a napenergia terén.
Science Under Strain
Historically, the United States has been a central hub in science, attracting significant number of global talents, particularly from China. However, beginning around 2016, this long-standing flow of indiv


- Bejelentették Brüsszelben: megkerülik Magyarországot, teljesen leválik az orosz olajról és gázról az EU!
- Európa visszavág Trumpnak – nagy bejelentést tett Ursula von der Leyen és Emmanuel Macron
- Omlik a kártyavár Oroszországban: apad az államkassza, dőlnek a hitelek
- Szó sincs arról, hogy véget ért a tankok aranykora: igazi szintugrás következik
- Vészharang kondul: elképesztő számok mutatják a magyar gazdaság mélyrepülését
Ingatlanpiaci elemző
Tőzsde kezdőknek: Hogyan ne égesd el a pénzed egy hét alatt!
Előadásunkon bemutatjuk a Portfolio Online Tőzsde egyszerűen kezelhető felületét, a számlatípusokat és a gyors kereskedés lehetőségeit. Megismerheted tanácsadó szolgáltatásunkat is, amely segít az első lépések megtételében profi támogatással.
Sikeres befektető online tanfolyam
Megtanulhatod, hogyan találj rá a legjobb befektetési lehetőségekre, és azonnal alkalmazható, gyakorlati stratégiákat sajátíthatsz el – mindezt egy interaktív, élő online eseményen.
Jó menedék az agrárrészvény? Ha minden zuhan, ez lehet a megoldás
Egyre több befektető figyelmét vonzza az agrárium, ami a bizonytalan piaci környezetben az egyik legstabilabb növekedési pályát kínálhatja.
Bod Péter Ákos: mik a GDP-csökkenés tanulságai?
Mi áll a GDP-csökkenés mögött?
Mi a hasonlóság Warren Buffett és Csányi Sándor között?
Távozik a guru a Berkshire Hathaway éléről.
Kiadó modern irodaházak
Az iroda ma már több, mint egy munkahely. Találják meg most cégük új otthonát.