Eséssel zárta a keddi kereskedést az OTP
Eséssel zárt a BUX, a nap végére kissé szépített az OTP
Esnek a tengerentúli tőzsdék
Régóta nem volt ilyen gyenge az amerikai feldolgozóipar
Rendkívüli közgyűlés jön az Opusnál
A mai, jelentős esés egy részét ledolgozta a Takarék Jelzálogbank
Nagyot esett a BUX, lefordult a Mol

Lefordult az OTP
Esnek az európai tőzsdék
Betett az OPEC az olajnak
Lejjebb került a BUX, esik az OTP
Enyhe eséssel indult a hét második napja a magyar tőzsdén
Vihar előtti csend a tőzsdéken
Mi történt tegnap a tőzsdéken?
A hét első napján az amerikai részvénypiacok zárva tartottak, míg a tengerentúli tőzsdéken kedden a megszokott menetrend folytatódik a kereskedés, az amerikai határidős részvényindexek lejjebb kerültek ma reggel, a határidős Dow 0,6 százalékkal került lejjebb.
Eséssel zárta a hét első napját a magyar tőzsde, a BUX 87 pontos mínusz mellett 0,2 százalékkal került lejjebb, míg a blue chipek felemásan teljesítettek. Az OTP 1,1 százalékos emelkedés után 12 140 forinton zárt, míg a Magyar Telekom 1 százalékos esés után 419 forinton zárt. A Mol 1,5 százalékos esés után 2 904 forinton fejezte be a hétfői kereskedést, míg a Richter 0,9 százalékos esést követően 4 980 forinton búcsúzott a hét első napjától.
Mik az előjelek mára?
A tengerentúli tőzsdék hétfőn zárva tartottak, míg az irányadó ázsiai részvényindexek felemásan teljesítenek a keddi kereskedésben, a hangulatra az Egyesült Államok és Kína kereskedelmi konfliktusával kapcsolatos aggodalmak mellett a Brexittel összefüggő bizonytalanság is árnyékot vetett. A Nikkei 0,1 százalékos erősödése mellett a hongkongi részvényindex 0,4 százalékkal került lejjebb, míg a sanghaji börze 0,2 százalékot esett. Ázsia más részein nem volt egyértelmű az irány a keddi kereskedésben, a szingapúri tőzsde 0,1 százalékos erősödése mellett a dél-koreai Kospi 0,3 százalékkal került lejjebb. Az amerikai határidős részvényindexek lejjebb kerültek ma reggel, míg a határidős DAX 14 pontos erősödése 0,1 százalékos emelkedést vetíthet előre a keddi piacnyitásra.
Mi mozgatja a tőzsdéket?
A beérkező makroadatok és a kereskedelmi háborús hírfolyam mellett a befektetők a Brexittel kapcsolatos beszámolókra figyelnek majd, miután Boris Johnson brit miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy semmilyen körülmények között nem lesz hajlandó kezdeményezni az Európai Uniónál Nagy-Britannia október 31-én esedékes kilépésének újbóli elhalasztását, hozzátéve, hogy nem szeretne előrehozott választásokat kiírni.
Mire érdemes ma figyelni?
Kedden az MNB a hitelintézetek júliusi mérlegét teszi közzé, míg a KSH a külkereskedelem júniusi végleges adatait publikálja. Az Egyesült Államokból az augusztusi, feldolgozóipari ISM beszerzési menedzserindexet teszik közzé.

Kedden teszi közzé gyorsjelentését a PannErgy.

Mi történt eddig a tőzsdéken?
