Álmoskás
Álmosra sikerült a kereskedés szerdán az amerikai tőzsdéken, a vezető amerikai részvényindexek minimálisan mozdultak el, a Dow és az S&P 500 értéke 0,1 százalékkal került feljebb.

Száguld az Alphabet
A vezető amerikai részvényindexek értéke a tegnapi emelkedés után csak kis mértékben került feljebb, a Dow Jones 0,1, az S&P 500 0,3 százalék pluszban áll. A nap egyik sztárja továbbra is az Alphabet, a vállalat közzétette tavalyi negyedik negyedéves számait, a cég bevétele 23 százalékkal bővült, a profit is magasabb lett a vártnál, a részvényárfolyam 8 százalékot ralizott, és új történelmi csúcson áll.

Eséssel zárt a magyar tőzsde
Elfogyott a magyar tőzsde lendülete a kereskedés végére, a BUX 0,2 százalékos mínuszban zárt. A hazai blue chipek közül egyedül a Richter tudott ma emelkedni, melynek árfolyama 1,8 százalékkal került feljebb. Emellett az OTP és a Mol 0,9 százalékot esett, míg a Magyar Telekom 0,4 százalékos veszített az értékéből. A magyar tőzsdén a legjobban a SET teljesített, melynek árfolyama 15,5 százalékkal került feljebb. A hazai börzén a leggyengébben a Gloster teljesített, melynek árfolyama 7,4 százalékot esett.

Nagy bejelentés a Daimlertől, robban az árfolyam

A Daimler szerdán bejelentette, hogy a tehergépjármű, illetve busz üzletágának leválasztását tervezi az anyacégről és megkezdte az előkészületeket a Daimler Truck tőzsdére viteléhez.
Tovább a cikkhezMegkérdeztük a hazai alapkezelőket - Ezek most a kedvenc magyar részvényeik

Emelkedett a BUX index januárban, de a befektetői hangulat nem felhőtlen, az oltóanyagok késlekedése és a reddites kisbefektetők forradalma nyomást gyakorol a nemzetközi piacokra. A Portfolio elkészítette a legújabb rendszeres havi alapkezelői felmérését, amely során megkérdeztük a hazai alapkezelőket, hogy február elején mit várnak a BUX indextől és a forinttól, és melyek a kedvenc hazai részvényeik.
Tovább a cikkhez10 millió dollárért vett bitcoint a szoftvercég

A bitcoin mostani ralijával kapcsolatosan gyakran érvelnek azzal a kriptodeviza hívei, hogy a 2017-es száguldással ellentétben most sokkal jelentősebb az intézményi befektetői részvétel, mint annak idején volt. Ennek egy ékes példája a MicroStrategy nevű üzleti intelligenciával és mobil szoftverfejlesztéssel foglalkozó cég, amely tavaly nyáron nagyot húzott azzal, hogy a készpénzállományának egy jelentős részét bitcoinná konvertálta. A vállalat azóta sem állt le, folyamatosan veszik tovább a kriptopénzt, a részvényeinek árfolyama pedig az elmúlt hetekben-hónapokban a bitcoinnal együtt valósággal felrobbant – tegnap újabb vásárlás történt, ezúttal 10 millió dollár értékben.
Tovább a cikkhezElképesztő gyorsjelentések, új történelmi csúcson a Google anyacégének árfolyama

Remekül sikerült 2020 negyedik negyedéve a két amerikai tech-óriásnál, az Amazonnál és a Google anyavállalatánál, az Alphabetnél is. Az Amazonnál a járvány miatt megugró internetes kiskereskedelem és a karácsonyi szezon volt a meghatározó, míg az Alphabetnél az internetes hirdetési piac teljesítménye mellett a YouTube és a cloud szolgáltatások is masszív növekedés mutattak. A gyorsjelentés mellett fajsúlyos hír még az Amazon háza tájáról, hogy Jeff Bezos elhagyja a vezérigazgatói posztot, utódja Andy Jassy, az Amazon internetes szolgáltatásáért felelős Amazon Web Services vezetője lesz. A szélsőséges hírek úgy tűnik, többnyire kiegyensúlyozták egymást az Amazon részvénye esetében, a piacnyitás után minimális esést látunk ugyanis a papírnál, míg az Alphabetet valósággal széttépték a befektetők, több mint 6 százalékos pluszban nyitott a részvény, ezzel új történelmi csúcson is van az árfolyam.
Tovább a cikkhezA tech részvények húzzák Amerikát
Vegyes képet mutatnak a tengerentúli tőzsdék a nyitás után, a Dow 0,3 százalékos esése mellett, az S&P 500 0,1 százalékkal került feljebb, míg a Nasdaq 0,5 százalékot emelkedett. A nyitást követően a technológiai részvények felülteljesítése látszik, a befektetők kedvezően fogadták mind az Amazon, mind pedig az Alphabet gyorsjelentését, előbbi 1,6 százalékos, utóbbi pedig 7,5 százalékos pluszban vágott neki a kereskedésnek. Emellett az is javítja a hangulatot, hogy az előzetesen várt 49 ezer helyett 174 ezerrel nőtt az amerikai magánszektor foglalkoztatottsága januárban – derül ki a szerdán közölt ADP indexből.

Az ezüstbe belebukott a reddites forradalom, túl nagy falat volt

Az elmúlt hetekben kezdődött reddites forradalom sikeresen vette az akadályokat néhány részvény esetében, mint amilyen a GameStop vagy az AMC, ahol rettentően elszállt az árfolyam. A nagy volatilitás miatt azonban a brókercégek egymás után léptek és korlátozták számos vállalat papírjainak a kereskedését. Ezután merült fel az ötlet a Reddit fórumain, hogy az ezüst lehetne a következő célpont, több se kellett a közösségi kereskedőknek, megindult a tömeg a nemesfém piacára, de a kezdeti sikerek után kifulladt a lendület, hiszen ez már egy másik szint volt, a közösséget pedig megosztotta az egész felhajtás. Egyelőre úgy tűnik, hogy az ezüstbe beletört a forradalom foga.
Tovább a cikkhezEmelkedéssel nyithatnak az amerikai tőzsdék
Emelkedéssel indulhat a nap a tengerentúli tőzsdéket, bár a határidős indexek állása alapján a Dow keddi záróértéke közelében nyithat, az S&P 500 viszont 0,3 százalékos emelkedéssel, a Nasdaq pedig 0,7 százalékos erősödéssel vághat neki a szerdai kereskedésnek. A hangulatot javíthatja, hogy az ADP adatai szerint az amerikai magánszektorban 174 ezerrel nőtt a foglalkoztatottak száma januárban, ami több mint háromszorosa volt annak, mint amit az elemzők vártak. Emellett a decemberi felülvizsgált adat is a korábbi 123 ezer helyett, csak 78 ezres csökkenést mutatott. Ez arra enged következtetni, hogy az amerikai munkaerőpiac válságból való kilábalása a vártnál gyorsabb lehet.

Egyre közelebb a legalizáció, szárnyalnak a kannabiszrészvények

Remek napjuk volt tegnap a tőzsdéken a kannabisszal foglalkozó vállalatok papírjainak, miután a frakcióvezető Chuck Schumert is beleszámítva három demokrata szenátor nyilatkozott együttesen úgy, hogy a jelenlegi kongresszuson kiemelt fontosságú ügyként kezelnék a marihuánával kapcsolatos jogszabály módosításokat.
Tovább a cikkhezTörténelmi csúcsra húzták az Alphabetet a gyorsjelentés után
Erősre sikerült 2020 negyedik negyedéve a két amerikai technológiai óriásnál, az Amazonnál és a Google anyavállalatánál, az Alphabetnél is. Az Amazonnál a járvány miatt megugró internetes kiskereskedelem és a karácsonyi szezon segített, hogy rekordbevétellel zárja az időszakot, az Alphabetnél pedig az, hogy az internetes hirdetési piac magára talált, emellett a YouTube és a cloud szolgáltatások is masszív növekedés mutattak (bár utóbbi egyelőre veszteséget hoz a cégnek). Bár az Amazon gyorsjelentését követően csupán 0,3 százalékos emelkedést látunk az amerikai piacnyitás előtti kereskedésben, az Alphabetet viszont valósággal széttépték a befektetők, így 6,9 százalékos pluszban várja a nyitást, és új történelmi csúcson is van az árfolyam.

Jogában áll-e világszerte több millió fiatalnak egyszerre hülyének lennie?

Jogában áll-e több millió fiatalnak az interneten egybekapcsolódva irracionális befektetési döntéseket hoznia? Jogukban áll-e totálisan bekeríteni shortosokat? A közösségi média által uralt világukban, egy „winner takes it all” típusú társadalomban, ahol a FOMO, a pénznyomtatás és a társadalmi egyenlőtlenség ennyire meghatározóak, nem biztos, hogy velük van a legnagyobb probléma. Persze nagy valószínűséggel sok friss robinhoodos-reddites befektető lesz csalódott a történet végén.
Tovább a cikkhezRalizik az olasz tőzsde
Az európai piacokon jellemzően mérsékeltnek mondható 0,5 százalék körüli emelkedést látunk, azonban az olasz tőzsde jelentőse felülteljesítő a maga 2,2 százalékos erősödésével. Az erősödés elsősorban annak köszönhető, hogy az olasz államfő, Sergio Mattarella szerdán magához hívta Mario Draghi korábbi EKB-elnököt, és biztosnak tűnik, hogy őt nevezi ki egy nemzeti egységkormány élére, amelynek feladata a koronavírus és a gazdasági válság elleni fellépés lesz. Az olasz piacon a legjobban a bankok teljesítenek ma, az Intesa Sanpaolo 5,4 százalékot, az UniCredit pedig 4,6 százalékot ralizott.

A felügyelet már a héten pontot tehet a tőzsdei lázadás végére

A hedge fundok, a kisbefektetők és a brókerek is szigorúbb szabályozásra készülhetnek, hiszen az amerikai felügyeleti szervek várhatóan már a héten üléseznek a közösségi média által vezérelt részvénypiaci őrület ügyében, amely több részvény és az ezüst esetében is abnormális volatilitást váltott ki.
Tovább a cikkhezJim Cramer szerint szemléletváltásra lehet szükség a tőzsdéken

Remek napokat tudhatunk magunk mögött a tengerentúli tőzsdéken, tegnap mindhárom vezető amerikai részvényindex több, mint 1 százalékkal tudott feljebb kerülni, a Dow például 1,57 százalékos szárnyalásával november óta a legjobb teljesítményét produkálta, de a többi index is rekordközelből várhatja a mai piacnyitást. A remek teljesítményt Jim Cramer, a CNBC megmondóembere is kommentálta: a guru szerint kisebb szemléletváltásra lenne szükség a befektetők részéről.
Tovább a cikkhezA világ legjobb marketingjét kapta ez az új applikáció - Elon Musk és a Robinhood alapítója beszélt

Elon Musk és a Robinhood társalapítója, Vlad Tenev ült le egymással beszélgetni a Clubhouse nevű hangalapú közösségi alkalmazás. A Tesla és a Robinhood vezére az elmúlt napok eseményeivel kapcsolatban ült le egymással beszélgetni, amely érintette a GameStop körüli őrületet, a részvények kereskedésének a korlátozását és kapcsolódó témákat. A Clubhouse iránti érdeklődés pedig az egekbe ugrott, de nem könnyű bekerülni, mivel meghívásos alapon működik egyelőre.
Tovább a cikkhezBrutális erőben vannak az amerikai technológiai óriások

Erősre sikerült 2020 negyedik negyedéve a két amerikai technológiai óriásnál, az Amazonnál és a Google anyavállalatánál, az Alphabetnél is. Az Amazonnál a járvány miatt megugró internetes kiskereskedelem és a karácsonyi szezon segített, hogy rekordbevétellel zárja az időszakot, az Alphabetnél pedig az, hogy az internetes hirdetési piac magára talált, emellett a YouTube és a cloud szolgáltatások is masszív növekedés mutattak (bár utóbbi egyelőre veszteséget hoz a cégnek). Az Amazon a negyedéves számok mellett egy bejelentéssel is meglepte befektetőit, Jeff Bezos ugyanis átadja a vezérigazgatói posztot.
Tovább a cikkhezIlyen, amikor nem a csorda mozgatja a tőzsdéket, de sok pénzt csinálni nem könnyű

A tőzsdei befektetések egy gyakorlati tantárgy, amelyet csak megtapasztalni lehet. Egy kedves ismerősömmel már egy ideje közös befektetési számlát vezetünk a saját egyéni számláink mellett, és rendszeres időközönként leülünk megbeszélni, hogy mit gondolunk a portfólióban található nevekről, illetve mi az, amit még hozzáadnánk szívesen. Ezek sohasem könnyű választások, hiszen a mérlegelés és elemzés mellett a szerencse is egy nagy faktor. Az alábbiakban egy ilyen történetet szeretnék megosztani, ahol egy réz- és egy uránbányász cég között vacilláltunk. Mindkét társaságot nem szerettük volna választani, mivel már így is dominálnak a befektetéseink között a nyersanyagokkal kapcsolatos cégek, különösen az olajiparból. Természetesen nem azt a részvényt sikerült választani, amelyik a következő nap közel 20 százalékot emelkedett. Ez persze nem azt jelenti, hogy rosszul döntöttünk volna a rendelkezésre álló információk alapján, így alább röviden írok néhány általános gondolatot a befektetésekről, a két cégről, arról, hogy milyen tényezőket mérlegeltünk, mit választottunk, és azt, hogy mi történt utána.
Tovább a cikkhezKét nap alatt közel 6 milliárd forintot bukott a reddites felkelés arca

Az elmúlt napokban világszerte ismertté vált, hogy a mostani reddites őrület mögött az egyik koponya egy 34 éves Keith Gill nevű fazon volt, aki korábban marketingesként dolgozott, de rendelkezik a pénzügyi világban ismert CFA vizsgával is. Nos, múlt hét közepére már elképesztő méretű nyereséget halmozott fel a GameStop részvényeken és opciókon, de onnan lefelé vezetett az út. A papírokat nem adta el, így ennek köszönhetően ezen a héten két nap alatt közel 19 millió dollárt, vagyis majdnem 6 milliárd forintot bukott.
Tovább a cikkhezErős nyitás Európában
Emelkednek az európai tőzsdék a nyitás után, a DAX 1,1 százalékos erősödése mellett, a CAC 1,1 százalékkal került feljebb, míg a FTSE 100 0,8 százalékot emelkedett. Az olasz tőzsde is feljebb került 1,7 százalékkal, míg a spanyol tőzsde 1,6 százalékot emelkedett. Több tényező is támogatja ma a hangulatot, egyrészt előrelépés látszik az újabb körös amerikai mentőcsomag ügyében, másrészt az európai vakcinaprogram is egyre jobban halad, az Egyesült Királyságban már 10 millió ember beoltottak. Negatív hatással lehet azonban a hangulatra, hogy friss adatok szerint a kínai szolgáltató szektor BMI-je a decemberi 56,3-ról 52-re esett januárban, ami lassabb gazdasági kilábalást vetít előre.

Megszólalt a guru: Akár 10 százalékos visszaesés is jöhet a tőzsdéken

A Canaccord Genuity stratégája a CNBC-n arról beszélt, hogy a részvénypiacok a januári rossz teljesítmény, majd a február eleji felpattanás után jó eséllyel egy kisebb-nagyobb korrekciót élhetnek majd át a közeljövőben. Mindezek ellenére a guru optimista marad, szerinte többek között a globális szinten tapasztalt alacsony kamatkörnyezetnek köszönhetően továbbra is érdemes a tőzsdékre koncentrálni, az esetleges visszaesést pedig újabb vásárlásra kell felhasználni – azt is elárulta a guru, hogy szerinte milyen vállalatok papírjaira érdemes koncentrálni a korrekciónál.
Tovább a cikkhezFelfelé kapaszkodik a magyar tőzsde
Emelkedik a magyar tőzsde a nyitás után, a BUX 0,5 százalékkal került feljebb. A hazai blue chipek kivétel nélkül emelkednek, az OTP és a Mol egyaránt 0,7 százalékot erősödött, a Richter 0,2 százalékkal került feljebb, míg a Magyar Telekom mérsékelt, 0,1 százalékos pluszban indítja a napot.

Emelkedéssel indulhat a nap a tőzsdéken
- Kedden egész nap a vevőké volt a főszerep az amerikai részvénypiacokon, a Dow Jones és a Nasdaq 1,6 százalékkal, míg az S&P 500 1,4 százalékkal került feljebb a hétfői záróértékéhez képest. Az emelkedést több tényező is támogatta: egyrészt tovább dübörög a gyorsjelentési szezon, ahol az eddig jelentő nagyvállalatok rendre verték az elemzői várakozásokat. Emellett az újabb körös amerikai mentőcsomaggal kapcsolatban is történt előrelépés, jelen állás szerint a demokraták elérhetik, hogy az 1900 milliárd dolláros mentőcsomag-tervezet nagy részét egyszerű többséggel elfogadhassák. Mindeközben járványfronton is kedvező hírek érkeztek, hiszen az esetszámokban csökkenése látszik az Egyesült Államokban.
- Az ázsiai tőzsdék többségben követték a Wall Streetet szerdán, ahol a nagy tech cégek, a bankok és más szektorok is jól teljesítettek. A sanghaji börze minimális elmozdulást mutatott, míg a japán Nikkei 1 százalékkal került feljebb, a hongkongi index pedig keddi záróértéke közelében járt. Ázsia más részein egyértelműbb volt az irány, a dél-koreai Kospi 1,1 százalékkal került feljebb, míg a szingapúri tőzsde 0,6 százalékot emelkedett.
- A határidős amerikai indexek emelkednek, míg a határidős DAX 0,4 százalékos erősödést vetít előre a szerdai piacnyitásra.
- Gazdasági adatok szempontjából az MNB szerda reggel a szokásos havi hitelintézeti statisztikákat, illetve a vállalati és háztartási kamatokra vonatkozó decemberi adatát közli, emellett délután a megszokott repotendert tartja majd a jegybank. Az EU-ban a januári előzetes infláció jelenik meg, amiben szintén nem lesz országonkénti bontás, míg Amerikában a magánszektor foglalkoztatására vonatkozó ADP indexre figyelhetnek a befektetők.
- Az olaj árfolyama mérsékelt, 0,1 százalékos gyengülést mutat ma reggel, így a Brent ára hordónként 57,9 dollár, míg a WTI 55 dollár. Az arany árfolyamában nem látunk jelentős elmozdulást, jelenleg unciánként 1837,7 dolláron jár a jegyzés.
- A forint minimálisan erősödött ma, az euróval szemben nem mutat érdemi elmozdulást, jelenleg egy euró ára 355,5 forint, míg a dollárral szemben erősödni tudott a magyar deviza, így egy dollár 295,3 forintba kerül.

Ma teszi közzé gyorsjelentését többek között a Siemens, a Qualcomm, és az Ebay is.

Mi történt eddig a tőzsdéken?

Címlapkép: Alex Kraus/Bloomberg via Getty Images