Nulla és nem nulla
A vezető amerikai részvényindexek értéke ma nem változott érdemben. Ezzel szemben mutatunk 2 grafikont, hogy úgy egyébként mi történik a részvénypiacokon túl: a bitcoin árfolyama ma újabb 7 százalékot emelkedett, már 55 ezer dollár felett állnak a jegyzések, a mai emelkedéssel több mint 1000 milliárd dollár fölé emelkedett a kriptodeviza piaci kapitalizációja:

Egy másik kriptodeviza, a binance coin árfolyama ma egy laza 65 százalékot emelkedett:

Iránykeresés
Alapvetően továbbra is jó a hangulat az amerikai tőzsdéken, de ma vaalmelyest elfogyott a lendület, a vezető részvényindexek, a Dow Jones és az S&P 500 a csütörtöki záróértékük körül ingadoznak, iránykereséssel telik a mai kereskedés.


Szektorszinten viszont már nagyobb az izgalom, elsősorban a ciklikus vállalatok részvényeit, a nagy iparvállalatok, a pénzügyi cégek és a fogyasztási javakat előállító vállalatok papírjait veszik a befektetők, ezekben a szektorokban szektorindex-szinten 1-1,5 százalékos az emelkedés mértéke.
Minimális emelkedéssel zárt a magyar tőzsde
Mérsékelt emelkedéssel zárt a magyar tőzsde, a BUX 0,1 százalékkal került feljebb. A hazai blue chipek felemásan teljesítettek, az OTP 0,7 százalékot emelkedett, míg a Mol 0,6 százalékkal került lejjebb, a Magyar Telekom stagnált, a Richter pedig 0,2 százalékot gyengült.

Nincs megállás, új történelmi csúcson a bitcoin

Folytatódik ma a bitcoin eszement ralija, így ismét történelmi csúcsra került az árfolyam, az elmúlt hetekben már sokadik alkalommal. A mai emelkedéssel a bitcoin már tényleg csak karnyújtásnyira van attól, hogy a kriptodeviza piaci kapitalizációja elérje az 1000 milliárd dollárt.
Tovább a cikkhezPluszban Európa
Miközben az Egyesült Államokban pozitív nyitást láttunk, az európai piacokon tovább fokozódik az emelkedés, a BUX jelenleg 0,5 százalékos pluszban van. Az emelkedést támogathatja, hogy az IHS Markit ma közzétette a friss, februári német és francia beszerzésimenedzser-indexeket, amiből az látszott, hogy a feldolgozóipar helyzete még javult is a már akkor kedvező képet mutató januárhoz képest.

Emelkedéssel nyitottak az amerikai tőzsdék
Emelkedéssel nyitottak a tengerentúli tőzsdék, a Dow 0,2 százalékos erősödése mellett, az S&P 500 0,3 százalékkal került feljebb, míg a Nasdaq 0,5 százalékot emelkedett. A piacokat támogatják az újabb körös amerikai fiskális csomaggal kapcsolatos várakozások, különösen, hogy tegnap az amerikai pénzügyminiszter Janet Yellen is arról beszélt, hogy nagyobb fiskális ösztönzőt támogat. Optimizmusra adhat emellett okot az amerikai jegybank ultralaza monetáris politikája, továbbá az azzal kapcsolatos remények, hogy a vakcinák segítségével a gazdaság képes lesz talpra állni a koronavírus-válságból. Ami viszont aggaszthatja a befektetőket, az a kötvényhozamok emelkedése, amely kérdéseket vet fel a részvények értékeltségeivel kapcsolatban.

A racionális lufi kezd irracionálissá válni, a következő hetek kritikusak lehetnek a tőzsdéken

A héten több figyelem irányult a kötvénypiac felé, mint a részvénypiac felé és nem véletlenül, hiszen a kötvényhozamok elkezdtek emelkedni az újabb körös amerikai gazdaságélénkítő csomaggal kapcsolatos fejlemények és a vakcinákkal kapcsolatos optimizmus miatt.
Tovább a cikkhezMár pluszban a magyar piac
Néhány órával ezelőtt még esést láttunk a magyar tőzsdén, mostanra azonban pluszba lendült a BUX, jelenleg 0,3 százalékos emelkedést mutat az index. A BUX emelkedése elsősorban az OTP-nek köszönhető, amely ma is messze a legforgalmasabb papír a Budapesti Értéktőzsdén. Technikai szempontból egyébként kifejezetten izgalmas az OTP, hiszen hetek óta egy beszűkülő alakzat rajzolódik ki a grafikonon, az árfolyam pedig nagyon úgy néz ki, hogy ismét vissza fogja tesztelni a 13 200 forintos szintet, amely többször szolgált támaszként, és a szeptemberi-januári emelkedésre húzott Fibo 23,6 százalékos szintje is ide esik. Ha a rövidtávú csökkenő trendvonalat felfelé át tudná törni az árfolyam, akkor nézne ki igazán jól az OTP.

Mol: a 2020-as célok teljesültek, idén pedig még feljebb tették a lécet

Ma hajnalban tette közzé friss negyedik negyedéves számait a Mol, ahol a legtöbb adat tekintetében a piaci konszenzus alatt teljesített a társaság. Ellenben a fogyasztói szolgáltatások üzletág remekelt, és a menedzsment által kitűzött 2020-as célok is teljesültek, idén pedig még feljebb tették a lécet EBITDA terén. Emellett a ma délelőtti ezekkel kapcsolatos elemzői konferencián további érdekességeket közölt a felsővezetés. Többek között az is kiderült, hogy a horvát kormány és a Mol álláspontjai nagyon messze vannak egymástól INA-ügyben és jelentősen csökken a gáz üzletág bevétele szerbiai változások miatt.
Tovább a cikkhezAlig tért magához a világ a koronavírus-válságból, máris jöhet az újabb pofon

Több elemzőház és befektető is felhívta már a figyelmet arra az elmúlt időszakban, hogy kezdetét vehette egy újabb nagy árupiaci szuperciklus, amelynek legfőbb jellemzője a nyersanyagok és más termékek árának markáns, több éves emelkedése. Az elmúlt évtizedben több szektor is szenvedett, köztük a bányaipar is az alacsony árak miatt, de az olajpiac sem járt sokkal jobban, most azonban ismét egy izgalmas, áremelkedéssel jellemezhető periódus következhet, amelyet nem csak a gazdasági kilábalás, hanem az energiaátmenet igényei is hajthatnak, ami fölfelé tolhatja a réz, a platina vagy éppen az olaj árát.
Tovább a cikkhezEsik a magyar tőzsde
Bár az európai piacokon továbbra is kitart a mérsékelten jó hangulat, a délután első felére ráfordulva esik a magyar tőzsde, a BUX 0,3 százalékkal került lejjebb. A BUX gyengülésében szerepet játszik, hogy lejjebb került a Mol a ma hajnalban közzétett gyorsjelentés után, de általánosságban is ronthatja a hangulatot, hogy a koronavírus-járvány terjedés felgyorsult Magyarországon az elmúlt napokban, ami aggaszthatja a befektetőket.

A Gamestop csúcsán egyetlen bizarr Elon Musk-tweetnyire volt a pénzügyi szisztéma az összecsuklástól

Az Interactive Brokers vezérének, Thomas Peterffynek a véleménye szerint a Gamestop őrület csúcspontján veszélyesen közel kerültünk a pénzügyi rendszer összeomlásához. Mániákus állapotban vannak a részvénypiacok, és ez nemcsak az árfolyamokban érhető tetten, hanem a minden nap más papírban megjelenő koncentrált kereskedési aktivitásban is. A mostani tőzsdei harcban pedig rengeteg a kis tapasztalatú és extrémen kockáztató piaci szereplő, ami tovább fokozza a szisztéma törékenységét.
Tovább a cikkhezCsúnyán leszerepeltek tegnap a kannabisz papírok

Az elmúlt hetekben-hónapokban remek teljesítményt felmutató kannabisz részvények kimondottan rosszul teljesítettek a tegnapi alapvetően borús piaci hangulatban, több részvény esetében is két számjegyű visszaesést láthattunk.
Tovább a cikkhezKitart az emelkedés az európai tőzsdéken
Kitart a mérsékelten optimista hangulat délelőtt az európai tőzsdéken, a BUX azonban továbbra is az irányt keresi. A befektetők a gazdasági adatok mellett a vállalati gyorsjelentésekre figyelnek ma, itthon ma hajnalban jelentett a Mol, brutális veszteségről számolt be a Renault, a várakozások felülmúló számok érkeztek az Allianztól, és a Hermes is jól teljesített a negyedik negyedévben, a luxusmárka eladásai 15,6 százalékkal növekedtek az év utolsó negyedévében, amely meghaladta az elemzői várakozásokat is. A Hermes működési eredménye viszont csökkent az elmúlt évben, a 15 százalékos visszaesés viszont a vártnál kisebb mértékű volt.

Alaposan megütötték a Renault-t a tavalyi rekord veszteség után

Nagyot esett a Renault árfolyama a pénteki kereskedésben, miután a cég rekord veszteséget jelentett a 2020-as évből, ami ráadásul az elemzői várakozásokat is alulmúlta. A cég szerint a problémáknak még továbbra sincs vége, hiszen a globális chiphiány a Renault-t is érinti, amely negatív hatással lehet az idei gyártásra.
Tovább a cikkhezA bitcoin egy mellékvágány a JP Morgan elemzője szerint

A legjelentősebb kriptodeviza, a bitcoin egy gazdasági mellékvágány és egyben kimondottan rossz fedezet is az eszközárak esésénél, fogalmazott a JP Morgan elemzője egy kijózanító értékelésében nemrég.
Tovább a cikkhezErősen zárta 2020-at az Allianz, az elemzőket is meglepte

A vártnál kedvezőbb számokkal zárta 2020 utolsó negyedévét a német Allianz csoport, az előző évihez hasonló osztalék jöhet idén a részvényeseknek.
Tovább a cikkhezEmelkedéssel nyitott Európa
Mérsékelten láttunk a nyitásban az európai tőzsdéken, a DAX 0,4 százalékos emelkedése mellett, a CAC 0,5 százalékkal került lejjebb, míg a FTSE 100 0,1 százalékot emelkedett. Az olasz börze feljebb került 0,2, míg a spanyol tőzsde 0,1 százalékot emelkedett. A gazdasági adatok mellett ma a vállalati gyorsjelentésekre figyelnek a befektetők, a Renault például 8 milliárd eurós rekord veszteséget jelentett 2020-ra, amelyet követően több mint 7 százalékot esett a papír.

Iránykereséssel indul a nap a magyar tőzsdén
Iránykereséssel indul a nap a magyar tőzsdén, a BUX csütörtöki záróértéke közelében jár. A hazai blue chipek felemásan teljesítenek, az OTP stagnál, a Mol 0,5 százalékot esett, a Richter 0,6 százalékot emelkedett, a Magyar Telekom pedig 0,5 százalékos pluszban van.

Elon Musk szerint a bitcoin csak egy kicsit értelmesebb, mint a készpénz

A Tesla cégvezére egy Twitteres posztban ismét kifejtette véleményét a bitcoinról, most a készpénzzel hasonlította össze a kriptodevizát a guru, illetve még a Tesla bitcoin befektetéséről is értekezett.
Tovább a cikkhezÚj sztárja sem tudta megmenteni a Molt, betettek a korlátozások

A kifejezetten erős tavalyi harmadik negyedév után a negyedik negyedév már valamivel gyengébb lett a Molnál, a befektetők által leginkább figyelemmel követett eredménysorokon a Mol alacsonyabb eredményt szállított, mint amire az elemzők számítottak. Érdemes azonban kiemelni a fogyasztói szolgáltatások üzletágat, ami ezúttal is bravúros teljesítményt nyújtott, és alaposan javította az összképet, de a Mol sztárja így is csak ellensúlyozni tudta a többi szegmens alacsonyabb számait. Ellenben sokkal biztatóbb, hogy a vállalat nem csak teljesítette a 2020-as célkitűzéseit, de az EBITDA és a szabad készpénztermelés tekintetében jóval meg is haladta azokat, és a beruházások mértéke is a kitűzött kereteken belül tudott maradni. Ezen felül jövőre még magasabbra tette a lécet a menedzsment, ami magabiztosságra utal. Befektetői szemszögből pedig kifejezetten vonzónak tűnik jelenleg a Mol árazása P/E alapon, és a technikai kép sem mondható rossznak.
Tovább a cikkhezLassít a bitcoin
A bitcoin ralija úgy néz ki, hogy ma reggel lassulni látszik, jelenleg 0,4 százalékos pluszban van az árfolyam és idén már 76,4 százalékot emelkedett.

Emelkedés jöhet az európai tőzsdéken
- A vezető amerikai részvényindexek eséssel zárták a tegnapi napot: a Dow Jones és az S&P 500 is 0,4 százalékkal került lejjebb, míg a Nasdaq 0,7 százalékot esett. Rontotta a hangulatot tegnap, hogy csalódást keltő munkaerőpiaci adat érkezett az Egyesült Államokból, illetve a Fed legutóbbi jegyzőkönyve szerint a központi banknál úgy gondolják, hogy a koronavírus továbbra is jelentős kockázatot jelent a gazdaságra. Emellett továbbra is ott vannak a háttérben az infláció megugrásával kapcsolatos aggodalmak, ami szintén negatívan befolyásolta a hangulatot.
- Az ázsiai tőzsdék is többnyire estek pénteken, a japán Nikkei 0,7 százalékkal került lejjebb, míg hongkongi tőzsde 0,2 százalékot esett, a sanghaji index azonban 0,6 százalékkal feljebb került. Ázsia más részein is az esés volt jellemző, a szingapúri tőzsde 0,9 százalékkal került lejjebb, míg az ausztrál piac 1,3 százalékot gyengült, viszont a dél-koreai Kospi 0,7 százalékkal feljebb került.
- A határidős amerikai indexek minimális negatív elmozdulást mutatnak, míg a határidős DAX 0,4 százalékos emelkedést vetít előre.
- Gazdasági adatokat tekintve sűrű lesz a nap, a brit kiskereskedelmi statisztika után sorra érkeznek a februári beszerzésimenedzser-index adatok: sorrendben a francia, a német, az eurózónabeli és az amerikai.
- Az olaj árfolyama gyengült ma reggel, a Brent 0,4 százalékos esés után hordónként 63,4 dolláron áll, míg a WTI ára 59,8 dollár. Az arany árfolyama unciánként 0,2 százalékkal került lejjebb 1771,9 dollárra.
- A forint árfolyama ma reggel nem mutat érdemi elmozdulást a vezető devizákkal szemben, egy euró ára jelenleg 358,7 forint, míg a dollár a 296,6 forintos szinten áll.

Ma tette közzé negyedéves gyorsjelentését a Mol.

Mi történt eddig a tőzsdéken?

Címlapkép: Ralph Orlowski/Getty Images