A tavalyi recessziós év után idén 1,5-2%-os gazdasági növekedés várható, míg jövőre már jobbak a kilátások, 3-4%-os GDP-növekedési ütem tűnik reálisnak. Közben a forint árfolyama idén leértékelődött a főbb devizák (euró, dollár) ellenében, az euró-forint kurzusa például többször is hajszálra közelítette meg a kritikusnak mondható 400-as szintet, a trend egyértelműen gyengülő. Közben a vállalati környezet bizonytalanságát csak növelik az egyre gyakoribb és egyre élesebb geopolitikai konfliktusok, valamint a gazdaságpolitika hirtelen döntései.
A kíméletlen versenypiacon küzdő vállalatok számára ebben a helyzetben nem könnyű az alkalmazkodás, pedig ez lenne a túlélés, valamint a fejlődés alapfeltétele.
Ezért lehet a vállalati szektor számára iránymutató és rendkívül tanulságos az a beszélgetés, amelyet a Budapest Economic Forum keretében valósítunk meg, ahol a legnagyobb tőzsdei vállalatok vezetői osztják meg gondolataikat üzleti tervezésről, újratervezésről, alkalmazkodóképességről, illetve annak fejlesztéséről. Nagy Viktor, a Portfolio Csoport vezető elemzőjének moderálásában, valamint
- dr. Bacsa György, a MOL Magyarország ügyvezető igazgatója, a MOL-csoport Stratégiai Operáció és Üzletfejlesztés ügyvezető igazgatója
- Orbán Gábor, vezérigazgató, Richter Gedeon
- Rékasi Tibor, vezérigazgató, Magyar Telekom
- Vida József, igazgatóság elnöke, OPUS GLOBAL
részvételével a következő kérdések kerülnek elő a konferencia délelőtti szekciójában:
- Hogyan kezelték a hazai cégek az elmúlt években a magyarországi gazdaságpolitikai, szabályozói környezetben történt negatív változásokat?
- Hogyan hatott a megemelkedett adóterhelés a költségstruktúrára, beruházásokra, akvizíciókra?
- Mit kérnének a hazai cégvezetők a magyar gazdaságpolitikától? Milyen szabályozás, intézkedés az, amit érdemes lenne bevezetni? És mi az a teher, amiről szívesen lemondanának?
- Hogyan változik az adózási környezet idén és jövőre, és mik ennek a hatásai például a növekedési kilátásokra, beruházásokra, akvizíciókra?
- Miből, mitől és hogyan lesz még nagyobb növekedés a magyar gazdaságban?
Még nem késő regisztrálni a gazdasági csúcskonferenciánkra, ide kattintva!
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images