Úgy vélem, egy gyár érettségi szintjét végső soron a leggyengébb láncszeme határozza meg, különösen olyan környezetekben, ahol az összehangolt működés és az egymásra való utaltság kulcsfontosságú eleme a minőségnek. Bár sok gyár tényleg bevezetett már bizonyos mesterséges intelligenciára épülő technológiát – többnyire gépi tanulással kapcsolatos megoldásokat –, ez önmagában még nem jelenti azt, hogy valóban okosgyáraknak nevezhetjük őket.
A három pillér: hangszerelés, adatizálás és intelligencia
Az okosgyárak érettségének értékelésekor három kulcsfontosságú szempont emelkedik ki:
- a gyárak „hangszerelése”, amely a gyártási folyamatok és rendszerek technológiai eszközökkel való felszerelését jelenti;
- az „adatizálás” szintje, vagyis az adatok gyűjtése, mérése és nyomon követése a gyártás különböző szakaszaiban;
- valamint az „intelligencia” alkalmazása, a döntéshozatalban.
Az adatvezérelt döntéshozatal nem újkeltű a gyártásban, de az igazi kérdés, hogy a döntéshozatal automatizált-e, és mesterséges intelligencia által vezérelt-e. Mennyire rugalmas a gyár valójában? Hatékonyan tud reagálni a változó követelményekre és elvárásokra?
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. A Signature PRO szolgáltatás havi díja jelenleg 2490 forint, ami augusztus 13-tól 2990 forintra emelkedik. A hozzáférés egy évre is megvásárolható, amelynek díja 29845 forint, így tehát még jobban megéri éves előfizetésre váltani. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!