
Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Jelentkezés itt.
Valóban beárazhatták a legrosszabbat a Tesla befeketői
A Tesla bevétele és nyeresége is jócskán elmaradt az előzetesen várttól az első negyedévben, a marzsok terén azonban enyhe meglepetést szállított a cég a befektetőknek. A vállalat azt is közölte, hogy felülvizsgálja idei évre vonatkozó várakozásait, miután a vámháború komoly bizonytalanságokat okoz.

Erős zárás
Nagyot emelkedtek az amerikai tőzsdék a mai kereskedésben, a Dow 2,7 százalékkal került feljebb, míg az S&P 500 2,5 százalékot erősödött, a Nasdaq pedig 2,4 százalékos pluszban zárt.
A hangulatra pozitívan hatott, hogy Scott Bessent pénzügyminiszter kedden egy befektetői csoportnak azt mondta, hogy a Kínával folytatott kereskedelmi háborúban „de-eszkaláció lesz”. „Senki sem gondolja, hogy a jelenlegi status quo fenntartható” - mondta kedden a JP Morgan által rendezett befektetői találkozón a teremben tartózkodó személy szerint.

Degeszre keresték magukat a Teslán a shortosok
A Tesla részvényeinek idei jelentős esése miatt a shortosok már 11,5 milliárd dolláros nyereséget könyvelhetnek el, miközben a piaci hangulat egyre pesszimistább a vállalat negyedéves eredményeinek közzététele előtt.

Kemény ütést kaphat a Meta a vámháború miatt, milliárdok forognak kockán
A Kínára kivetett amerikai vámok akár 7 milliárd dolláros bevételkiesést okozhatnak a Meta számára, mivel a kínai kiskereskedők várhatóan csökkentik hirdetési kiadásaikat a Facebookon és az Instagramon - jelentette a CNBC.

Olvadnak a pluszok
Bár valamelyest fogyott az amerikai tőzsdék lendülete, továbbra is jelentős pluszban vannak az amerikai indexek. A Dow 2 százalékkal került feljebb, míg az S&P 500 1,9 százalékot emelkedett, a Nasdaq pedig 1,8 százalékot erősödött.
Ugranak az amerikai indexek
Jelentősen begyorsult az emelkedés az amerikai tőzsdéken, miután az amerikai pénzügyminiszter, Scott Bessent egy zártkörű eseményén kedden azt mondta, hogy a Kínával fennálló vámháború fenntarthatatlan, és arra számít, hogy a helyzet hamarosan enyhülni fog.
A vámháború enyhülésével kapcsolatos jelzésre ugranak az amerikai indexek, a Dow és az S&P 500 már 2,9 százalékos pluszban van, a Nasdaq pedig 2,8 százalékot emelkedett.

Máris jöhet a nagy fordulat a vámháborúban?
Az amerikai pénzügyminiszter, Scott Bessent egy zártkörű eseményén kedden azt mondta, hogy a Kínával fennálló vámháború fenntarthatatlan, és arra számít, hogy a helyzet hamarosan enyhülni fog - írja a Bloomberg.

Erős napja volt a magyar tőzsdének, ralizott a Magyar Telekom
A pozitív nemzetközi hangulat mellett jelentős emelkedéssel zárt a BUX index. A blue chipek kivétel nélkül emelkedtek, élen a Magyar Telekommal.

Március eleje óta nem történt ilyen a bitcoinnal
A vámháború kitörésekor a bitcoin kezdetben együtt esett a részvénypiaccal, azóta azonban jócskán felülteljesítő a kriptoeszköz, kedd délután március eleje óta először pedig már a 90 000 dolláros árfolyamszintet is áttörte a jegyzés.

Újra 90 ezer dollár felett a bitcoin
Emelkednek a kriptók is ma, a bitcoin ismét 90 ezer dollár felett jár, 3,3 százalékos pluszban, az ether 4 százalékot, a solana 4,6 százalékot, a dogecoin 5,9 százalékot menetelt felfelé.

1 százalék feletti pluszok az amerikai tőzsdén
A tegnapi esések után felpattanással nyitottak az amerikai tőzsdék:
- Dow +1,4%
- S&P 500 +1,3%
- Nasdaq +1,5%
Eladja digitális üzletágának egy részét a Boeing
A Boeing 10,55 milliárd dollárért értékesíti digitális repülési megoldások üzletágának egyes részeit, köztük a Jeppesen navigációs egységet a Thoma Bravo magántőke-társaságnak.

Közel 2 százalékos pluszban a BUX
Miközben az európai tőzsdéken továbbra is többségében mínuszban állnak az indexek, a BUX már 1,8 százalékos erősödést mutat, miután a hazai blue chipek jelentős pluszba fordultak:
- az OTP 2 százalékot
- a Richter 1,8 százalékot
- a Magyar Telekom 3 százalékot
- a Mol 0,7 százalékot emelkedett.

3500 dollár felett az arany
Újabb történelmi csúcsra emelkedett ma az arany árfolyama, ahogy a befektetők a makrogazdasági bizonytalanság közepette keresik a biztonságos menedéket. A mai kereskedésben 3500 dollár felett is járt a nemesfém árfolyama, és az év eleje óta több mint 30 százalékot drágult.

Az emelkedés okairól alábbi cikkünkben írtunk:
Lendületben a Magyar Telekom
Masszív emelkedés látszik a Magyar Telekom részvényeinél is a mai kereskedésben, a papírok már 3 százalékos pluszban járnak. A kereskedelmi háború eszkalálódásával járó piaci turbulenciák a Telekom részvényeit sem kerülték el, így jelentősebb korrekciót szenvedett el március vége óta az árfolyam, holott közvetlen kitettsége nincs az Egyesült Államok felé a távközlési vállalatnak. Közben a díjcsökkentési sztori is lezárult, amit Nagy Márton kezdeményezett az infláció leszorítása címén, a Telekom az idei, 3,7 százalékos inflációkövető díjkorrekciót engedi el, ami miatt még az éves előrejelzésein sem kellett változtatnia a cégnek. Közben múlt héten lezajlott a Telekom közgyűlése, mely megszavazta az idei évi osztalékot.

Így gyűrűzik be a vámháború a légiközlekedésbe
A GE Aerospace megerősítette éves eredményvárakozását, miközben áremelésekkel és költségkontrollal igyekszik ellensúlyozni a vámok hatását.

Lázadás a BP-nél: a részvényesek negyede az elnök ellen szavazott
A BP részvényesei elégedetlenségüket fejezték ki a vállalat teljesítményével kapcsolatban, ami a távozó elnök, Helge Lund elleni szavazásban csúcsosodott ki az éves közgyűlésen - írta a Financial Times.

Megrántották az OTP-t
Délután volt egy kisebb ugrás az OTP árfolyamában, a bankpapír már 1,5 százalékos emelkedésnél jár,

a BUX indexet pedig 1 százalékos pluszba lökte.

Itt vannak a vámháború első "áldozatai"
Máris megérzi a nagy pelenkagyártó vállalat, a Kimberly-Clark a vámháború hatásait, a menedzsment ma csökkentette éves profitvárakozását a globális kereskedelmi háború költségekre gyakorolt hatása miatt - írta a Bloomberg.

Pluszban a hazai blue chipek
Mérsékelt mínuszban állnak az irányadó európai indexek a déli órákban, a BUX a kisebb emelkedésével felülteljesítőnek számít.

Ma jelent a Tesla, aggódnak a befektetők
Közel 6 százalékos mínuszban állnak a Tesla részvényei a nyitás előtt a társaság mai negyedéves jelentését megelőzően.
A mai gyorsjelentés választ adhat az elemzők aggodalmaira a márkanév rombolásával kapcsolatban, amit Elon Musk államigazgatási pozíciója és lépései okoztak Donald Trump hivatalba lépése óta. A hónap elején közzétette első negyedéves értékesítési adatait a Tesla, amelyben az eladási volumen 13 százalékos csökkenéséről számolt be év/év alapon.
Az elemzői konszenzus szerint ma esti gyorsjelentésében 21,14 milliárd dolláros bevételről és részvényenként 40 centes nyereségről számolhat be a vállalat.
A befektetők arra is figyelnek a gyorsjelentésben, hogy Elon Musk milyen várakozásokat fogalmaz meg a jövőre a vámháború és az eredményekre gyakorolt hatások kapcsán.

Felpattanással nyithatnak az amerikai tőzsdék
Mérséklődnek a mínuszok az európai tőzsdéken, a Stoxx már csak 0,4 százalékos, a CAC-40 0,3 százalékos, a DAX 0,1 százalékos mínuszban áll, míg az FTSE-100 emelkedik, 0,3 százalékkal került ma feljebb.

Az amerikai határidős indexek már emelkedéseket jeleznek előre a nyitásra a tegnapi jelentősebb esések után,
a Dow futures 0,8 százalékos, az S&P 500 futures 0,9 százalékos, a Nasdaq futures 1 százalékos pluszt mutat.
Nagy forgalommal emelkedik ma a 4iG
Erősen indítják a hetet a 4iG részvényei, a papírok több mint 6 százalékos pluszban állnak és a második legnagyobb forgalmú részvény jelenleg a BÉT-en.

A technológia szektor teljesít a leggyengébben Európában
Az irányadó európai indexek közül egyedül a brit piac áll pluszban, a befektetőket az amerikai gazdasággal kapcsolatos kérdőjelek és a kereskedelmi háború aggasztják. A DAX 0,5 százalékos, a CAC-40 0,8 százalékos mínuszban áll, a Stoxx 600 0,7 százalékot esett, a brit FTSE-100 pedig 0,1 százalékot erősödött.
A Stoxx szektorindexek közül a technológia gyengélkedik a leginkább.
A német tőzsdén a DAX-komponensek közül az SAP esik a legnagyobb mértékben, több mint 2 százalékot veszített értékéből a szoftvercég.

Nyomás alá kerültek az egészségügyi részvények is, a Novo Nordisk több mint 8 százalékot zuhant a ma délelőtti kereskedésben, miután versenytársa, az Eli Lilly fogyókúrás tablettájáról kedvező vizsgálati eredmények érkeztek.
Új tabletta rengetheti meg a fogyókúrás piacot, zuhannak a Novo Nordisk részvényei
Az Eli Lilly biztató eredményeket közölt új fogyasztó tablettájáról, aminek hatására jelentősen esett a Novo Nordisk részvényárfolyama, miután kiderült, hogy a gyógyszer hatékonysága megközelíti a népszerű Ozempic injekciókét - írta a Bloomberg.

Eséssel kezdenek az európai tőzsdék
Csökkenéssel kezdték a kereskedést az irányadó európai tőzsdék, a Stoxx 600 0,8 százalékos, a DAX 0,6 százalékos, a CAC-40 0,6 százalékos, az FTSE-100 pedig 0,1 százalékos mínuszban áll.

Bekeményít Amerika: akár 3500 %-os vám is sújthatja a kínai hátterű napelemgyártókat
Brutális vámtarifákat vezethet be júniusban az Amerikai Egyesült Államok a délkelet-ázsiai napelemgyártók amerikai importjára, ami jelentős csapás lenne a kínai hátterű gyártóknak - de a lépés az USA-nak is fájhat.

Nagy emelkedéssel indítja a hetet a 4iG
Felemásan nyitottak az irányadó európai tőzsdék, a BUX kis emelkedéssel kezdi a napot. Nagyot megy ma a 4iG árfolyama, közel 6 százalékos pluszban kezdi a napot a papír.

Így nyitott a magyar tőzsde
Kismértékű emelkedéssel indítja a keddi kereskedési a BUX index a négy napos szünet után, 0,2 százalékos pluszban áll. A blue chipek így állnak a nyitást követő percekben:
- OTP +0,1%
- Mol +0,3%
- Richter: +0,6%
- Magyar Telekom: -0,3%
Három nap alatt duplázott a legújabb mémrészvény
Egy dél-koreai cementgyártó részvényei három nap alatt dupláztak a közelgő elnökválasztással kapcsolatos spekulációk miatt - jelentette a Bloomberg.

Merész húzás a befektetési óriástól: jön a milliárdos akvizíció
A japán Nomura befektetési bank újabb mérföldkőhöz érkezett globális terjeszkedésében: 1,8 milliárd dollárért felvásárolja az ausztrál Macquarie Group amerikai és európai nyilvános vagyonkezelési üzletágait – írja a Reuters.

Cáfol a Raiffeisen: igenis ki akarnak vonulni Oroszországból
A Raiffeisen Bank International nem tett le oroszországi egységének értékesítéséről - közölte a bankcsoport nagypénteken, miután a Financial Times azt írta, Washington és Moszkva közeledése miatt leállították a folyamatot. Az osztrák bankcsoport oroszországi peres ügyében csütörtökön lesz a következő tárgyalási forduló.

Megállíthatatlan menetelés: már 33 százalékot ralizott idén az arany
A geopolitikai bizonytalanságok felerősödésévelpárhuzamosan egészen elképesztő ralit láthatunk az arany árfolyamában, ismét új történelmi csúcsot döntött a nemesfém jegyzése.

India is beszállt a vámháborúba - az Egyesült Államok oldalán
India, a világ második legnagyobb nyersacéltermelője 12 százalékos ideiglenes védővámot vetett ki az acélimportra, hogy elejét vegye az elsősorban Kínából érkező olcsó behozatal bővülésének.

Megkezdődött a Google pere, ami alapvető változásokat hozhat az internetes kereséseknél
Az amerikai igazságügyi minisztérium erős korlátozásokat sürget a Google ellen, hogy megakadályozza a vállalat mesterséges intelligencia termékeinek felhasználását online keresési dominanciájának kiterjesztésére.

Komoly beruházást jelentett be egy gyógyszeripari óriás az Egyesült Államokban
A Roche 50 milliárd dolláros beruházást jelentett be az Egyesült Államokban, amely több mint 12 ezer új munkahelyet teremt a következő öt évben.

Donald Trump zárt ajtók mögött tárgyalt a boltláncokkal a vámokról
A vámok amerikai kereskedelemre és gazdaságra gyakorolt hatásáról egyeztetett Donald Trump elnök meghatározó kiskereskedelmi vállalatok vezetőivel hétfőn – közölték az adminisztráció illetékesei.

Újabb komoly esés az amerikai tőzsdén
Mik az aktuális események a tőzsdéken?
- Eséssel zártak tegnap a vezető amerikai részvényindexek, a Dow Jones 2,5 százalékkal került lejjebb, a S&P 500 2,4 százalék mínuszban fejezte be a napot, míg a Nasdaq 2,5 százalék mínuszban zárt. Donald Trump elnök pénteken újabb támadásokat intézett Jerome Powell jegybankelnök ellen, ez pedig aggodalmat keltett a befektetők körében a központi bank függetlenségével kapcsolatban.

- Az ázsiai tőzsdéken ma reggel felemás hangulat látszik, a Nikkei 0,06 százalékos mínuszban van, a Hang Seng 0,02 százalékos pluszban van, míg a CSI 300 0,52 százalékkal került lejjebb.
- Az európai tőzsdéken a négynapos hétvége után kisebb esésekkel indulhat a nap, a határidős részvényindexek jelenlegi állása alapján a DAX 0,6, az FTSE 0,1 százalékkal kerülhet lejjebb.
- Az amerikai határidős részvényindexek emelkedést vetítenek előre a piacnyitásra, a Dow Jones 0,26 százalék pluszban nyithat, a S&P 500 0,29 százalékot emelkedhet, míg a Nasdaq 0,35 százalék pluszban nyithat.
- Az arany árfolyama történelmi csúcsra ment, ma reggel 2 százalékos erősödést mutat, 3490 dolláron áll.

Mi várható makro fronton?
Ma az IMF globális gazdasági előrejelzése kerül fókuszba, amely a világgazdaság egészére vonatkozó kilátásokat befolyásolhatja. Emellett figyelmet érdemel az USA-ból és az eurózónából érkező konjunktúra-indexek publikálása is.
Mi történt eddig a tőzsdéken?
- A vezető amerikai, ázsiai európai és régiós részvényindexek közül idén 19,6 százalékos elmozdulással a WIG20 index áll az élen, a sereghajtó 15,2 százalékos eséssel a Nasdaq index.
- A hazai blue chipek közül idén a legjobban a Magyar Telekom részvénye teljesített 27,2 százalékos emelkedéssel, a sor végén a Richter papírja áll 1,2 százalékos eséssel.
- A fontosabb nyersanyagok közül év eleje óta az Arany árfolyama már 30,0 százalékot emelkedett.
Fontosabb instrumentumok | |||||||
Árfolyam | 1 nap | 1 hét | 1 hónap | Idén | 1 év | 5 év | |
Amerikai részvényindexek | |||||||
Dow Jones | 38 170,41 | -2,5% | -5,8% | -9,1% | -10,3% | 0,5% | 65,8% |
S&P 500 | 5 158,2 | -2,4% | -4,6% | -9,0% | -12,3% | 3,8% | 88,5% |
Nasdaq | 17 808,3 | -2,5% | -5,3% | -9,8% | -15,2% | 4,5% | 111,9% |
Ázsiai részvényindexek | |||||||
Nikkei | 34 279,92 | -1,3% | 0,9% | -9,0% | -14,1% | -7,5% | 77,8% |
Hang Seng | 21 395,14 | 0,0% | -0,1% | -9,7% | 6,7% | 31,9% | -10,1% |
CSI 300 | 3 784,88 | 0,3% | 0,7% | -3,3% | -3,8% | 6,9% | -0,6% |
Európai részvényindexek | |||||||
DAX | 21 205,86 | 0,0% | 1,2% | -7,4% | 6,5% | 19,6% | 106,9% |
CAC | 7 285,86 | 0,0% | 0,2% | -9,4% | -1,3% | -9,2% | 67,2% |
FTSE | 8 275,66 | 0,0% | 1,7% | -4,3% | 1,3% | 4,8% | 46,7% |
FTSE MIB | 35 980,43 | 0,0% | 2,8% | -7,8% | 5,2% | 6,1% | 118,7% |
IBEX | 12 918 | 0,0% | 2,4% | -3,2% | 11,4% | 20,4% | 94,7% |
Régiós részvényindexek | |||||||
BUX | 87 062,06 | 0,0% | 1,3% | -3,2% | 9,8% | 33,8% | 175,7% |
ATX | 3 916,09 | 0,0% | 2,0% | -8,1% | 6,9% | 10,7% | 96,3% |
PX | 2 049,75 | 0,0% | 1,2% | -1,4% | 16,5% | 32,2% | 146,9% |
WIG20 | 95 165 | 0,0% | 1,5% | -1,8% | 19,6% | 14,4% | 116,5% |
Magyar blue chipek | |||||||
OTP | 24 400 | 0,0% | 3,6% | -3,3% | 12,5% | 44,0% | 204,6% |
Mol | 2 856 | 0,0% | -0,7% | -1,0% | 4,6% | -3,5% | 50,1% |
Richter | 10 280 | 0,0% | 0,0% | -3,6% | -1,2% | 16,1% | 62,4% |
Magyar Telekom | 1 620 | 0,0% | 0,4% | -6,5% | 27,2% | 74,8% | 333,2% |
Nyersanyagok | |||||||
WTI | 63,48 | -2,4% | 2,4% | -7,4% | -12,4% | -24,2% | 612,5% |
Brent | 67,98 | 0,0% | 3,8% | -5,8% | -9,0% | -22,1% | 312,0% |
Arany | 3 411,87 | 3,3% | 6,3% | 13,2% | 30,0% | 42,5% | 102,9% |
Ezüst | 32,77 | 1,5% | 2,5% | -0,4% | 10,4% | 14,4% | 120,7% |
Devizák | |||||||
EURHUF | 407,2500 | -0,3% | -0,8% | 2,2% | -1,0% | 3,3% | 15,1% |
USDHUF | 354,1766 | -1,6% | -1,9% | -3,9% | -10,8% | -4,2% | 8,8% |
GBPHUF | 473,2051 | -0,6% | -0,7% | -0,3% | -4,9% | 3,4% | 18,1% |
EURUSD | 1,1499 | 1,3% | 1,2% | 6,4% | 11,0% | 7,8% | 5,9% |
USDJPY | 142,5100 | 0,0% | -0,5% | -4,3% | -9,3% | -7,8% | 32,4% |
GBPUSD | 1,3391 | 1,2% | 1,5% | 3,8% | 6,9% | 7,7% | 9,1% |
Kriptovaluták | |||||||
Bitcoin | 87 505 | 3,6% | 3,5% | 4,1% | -7,3% | 37,1% | 1 176,5% |
Állampapírok | |||||||
10 éves amerikai állampapírhozam | 4,42 | 1,9% | 1,0% | 4,0% | -3,4% | -4,3% | 680,7% |
10 éves német állampapírhozam | 2,43 | 0,0% | -2,3% | -11,3% | 2,7% | -2,3% | -603,9% |
10 éves magyar állampapírhozam | 7,16 | 0,0% | 0,3% | -1,0% | 8,2% | -0,3% | 176,4% |
Forrás: Refinitiv, Portfolio |
Címlapkép forrása: Getty Images
Trump kemény üzenete után zuhantak megint a tőzsdék
Donald Trump elnök pénteken újabb támadásokat intézett Jerome Powell jegybankelnök ellen, ez pedig aggodalmat keltett a befektetők körében a központi bank függetlenségével kapcsolatban, így ma jelentősen megütötték az amerikai tőzsdéket. Eközben új történelmi csúcsra került az arany árfolyama, az olajár viszont beesett az amerikai-iráni tárgyalások előrehaladásának hírére.

Nem szereti a piac, ha a Fed függetlenségét megkérdőjelezik
Az amerikai részvénypiacok jelentős esést szenvedtek el, miután Donald Trump elnök ismét verbálisan támadta Jerome Powell Fed-elnököt, és kamatcsökkentést követelt, miközben egyre több jel utal arra, hogy az elnök kereskedelmi háborúja recesszió felé sodorja a gazdaságot - számolt be a Bloomberg.

Ha emelkedik is az amerikai tőzsde, akkor sem úgy, ahogy eddig
Azt már kezdjük sejteni, hogy mekkora károkat okozhat a kereskedelmi háború, azonban legalább ekkora kérdés, hogy a káosz közben hogyan alakul a globális alapkezelők pozícionáltsága. Amennyiben a vámok által rosszul érintett eszközökben nagy a kitettségük, akkor még komoly mozgások lehetnek hátra. Érdemes azt is tudni, hogy milyen eszközökben látnak reményt a profik. Ezek között vannak olyanok, amelyek csak az esés ellen védenek, de vannak köztük olyanok is, amelyekben akár évekig tartó perspektíva lehet. A Bank of America globális alapkezelői felmérésének ábráit lapozgatva próbálunk koherens válaszokat adni.

Vallanak a világgazdaság állapotáról, a befektetések és a forint is megrázkódtatásokra készülhetnek
A múlt heti esések után a befektetők most a kereskedelmi tárgyalások alakulására és a friss makroadatokra figyelnek. Az USA-ból és Európából érkező konjunktúraindexek, valamint az IMF új előrejelzése fontos iránymutatást adhatnak a piacoknak. Különösen nagy figyelmet kapnak majd a pénteki amerikai fogyasztói hangulatindex és a magyar költségvetési adatok.

A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ
Elkapkodták a nemzetközi befektetők az MBH Bank kötvényeit
A Tier 2 kötvénykibocsátás az első ebben a kategóriában a banknál.
Azonnal ragált a kormány a KT javaslatára: növelik a jövő évi költségvetés általános tartalékát
És kiadáscsökkentést hajtanak végre.
A Győzelem napjára készül Oroszország, tovább folyik a vita a tűzszünetről – Háborús híreink hétfőn
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Kimondta Putyin: Oroszország a logikus befejezéséig viszi a háborút
Az ISW szerint az orosz elnök a tűzszüneti tárgyalások ellenére elhúzódó háborúra készül.
Nyugaton van még a pénzügyi világ nagyja
Ugyan a top helyekre már bőven odaférnek ázsiai városok, de azért a legfontosabb pénzügyi központok még mindig Nyugaton vannak. Az e heti ábránkon csak az...
The post Nyugaton van még a pénz
A legjobb és legrosszabb pénzügyi döntések szülőként
A Bankmonitor legújabb videójában a szülők pénzügyi döntései volt a téma. A pénzügyi szakértők és gyakorló szülők saját tapasztalataik, ismereteik alapján vitatták meg miért is olyan
Üdvözlünk mindenkit! (HAH Majális 2025)
A HOLD After Hours legénysége az Akváriumban ünnepelte a podcast öt évét, egyben búcsúztatta a szezont. Balázs és Zsolt mellett a színpadon Zsiday Viktor, Móricz...
The post Üdvözlünk minde
A természet mérnökei, akik segítenek a klímaharcban
A hódokat gyakran emlegetik a természet mérnökeiként - nem véletlenül. A Magyarországon is őshonosnak számító faj leginkább gátépítő tevékenységéről ismert, ám
Az ünnep, ami tragédiából született
Leáll ma az ország, a nemzet egyként ünnepli a zsinórban harmadik csonka hetet. Május 1. a Munka ünnepe, amit legtöbben a virsli-sör-majális szentháromsággal azonosítanak, pedig...
The post Az
Új ERP rendszer bevezetése: adózási és számviteli buktatók, amikre figyelni kell
Egy új ERP rendszer bevezetése nemcsak informatikai projekt, hanem a vállalat szinte minden működési területét érintő, komplex átalakulás. Különösen igaz ez akkor, ha az ERP rendszer külfö
Az Egyesült Államok Környezetvédelmi Ügynökségének deregulációs intézkedései
Az Egyesült Államok Környezetvédelmi Ügynöksége, illetve annak új vezetője jelentős irányváltást hozna a hivatal eddigi működésébe.
SPB: Jól teljesített az első negyedévben a kínai GDP
Lendületesen indította az idei évet Kína gazdasága, az amerikai vámrendeletek azonban várhatóan jelentősen visszafogják majd a teljesítményt. Az ország vezetése célzottan igyekszik ösztön

Bélyegritkaságok a Pénzmúzeumban (x)

- Vészharang kondul: elképesztő számok mutatják a magyar gazdaság mélyrepülését
- Aszódi Attila: mi vezetett a történelmi áramszünethez az Ibériai-félszigeten?
- Borzasztó rossz GDP-adat érkezett! Ismét visszaesett a magyar gazdaság
- Rejtélyes az újabb száj- és körömfájás kitörés - Nehéz hetek jönnek Magyarországon
- Elképesztő fordulat az autóiparban, az EU a saját fegyverével lő vissza Kínára
Dermesztő GDP adat érkezett - merre tovább, Magyarország?
A jelenlegi adatok szerint sereghajtók vagyunk az EU-ban.
Nagyon fáj az árrésstop a boltoknak, de nekünk is fog
Nagy Márton elégedett az intézkedés hatásaival, a kereskedők kevésbé
Oszkó: jobb idők jöhetnek az európai tőzsdéken, csökken az USA elszívó hatása
Az OXO Technologies vezére a Business podcast vendége volt.
Eladó új építésű lakások
Válogass több ezer új lakóparki lakás közül Budán, Pesten, az agglomerációban, vagy vidéken.
Kisokos a befektetés alapjairól, tippek, trükkök a tőzsdézéshez
Előadásunkat friss tőzsdézőknek ajánljuk, összeszedünk, minden fontos információt arról, hogy hogyan működik a tőzsde, mik a tőzsde alapjai, hogyan válaszd ki a számodra legjobb befektetési formát.
Sikeres befektető online tanfolyam
Megtanulhatod, hogyan találj rá a legjobb befektetési lehetőségekre, és azonnal alkalmazható, gyakorlati stratégiákat sajátíthatsz el – mindezt egy interaktív, élő online eseményen.