
Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Információ és jelentkezés.
Szép pluszok maradtak a végére
Jelentős pluszban zártak az amerikai tőzsdék, a Dow 1,2 százalékot emelkedett, az S&P 500 2 százalékkal került feljebb, a Nasdaq pedig 2,7 százalékot ralizott.

Nem fogy a lendület
Kitart az amerika tőzsdék lendülete a zárás felé közeledve, a Dow 1 százalékos, az S&P 500 1,7 százalékos, a Nasdaq pedig 2,6 százalékos pluszban van. A jó hangulatot az is támogatja, hogy Scott Bessent pénzügyminiszter ma azt mondta, hogy a Trump-kormányzat akár már a jövő héten megállapodást érhet el a Dél-Koreával folytatott kereskedelemről.

Egy vacsorameghívás után felrobbant Donald Trump mémcoinja
Donald Trump mémcoinjának értéke közel duplájára ugrott, miután bejelentették, hogy a legnagyobb tulajdonosok privát vacsorán vehetnek részt az elnökkel májusban - számolt be a Fox Business.

Az Nvidia és az Amazon szerint egyáltalán nem lassul a kereslet az adatközpontok iránt
Az Amazon és az Nvidia vezetői cáfolták a mesterséges intelligenciához használt adatközpontok építésének lassulásáról szóló piaci pletykákat, és továbbra is erős keresletnövekedést jeleznek előre - írta meg a CNBC.

Egyre feljebb
Kitart az emelkedés az amerikai tőzsdéken, a Dow 1 százalékos pluszban van, míg az S&P 500 1,7 százalékot erősödött, a Nasdaq pedig 2,4 százalékkal került feljebb.

A nap végére felpattant a magyar tőzsde
Rossz hangulatban indult ma a kereskedés a nemzetközi piacokon, de nap közben az európai indexek elkezdték ledolgozni a mínuszokat, és délutánra már érdemi hangulatjavulásról beszélhettünk. A magyar tőzsde gyakorlatilag lekövette a nemzetközi mozgásokat, míg a nap elején még mínuszban volt a BUX, a zárásra sikerült mérsékelt pluszba fordulnia.

Javul a hangulat
Egyre feljebb kerülnek az amerikai tőzsdék a nyitástól távolodva, már a Dow is 0,5 százalékos pluszban van, az S&P 500 1,1 százalékot, a Nasdaq pedig 1,4 százalékot emelkedett. Ezzel párhuzamosan az európai indexek is egyre feljebb kerülnek, a DAX már teljesen ledolgozta a mai esést, és a BUX is felpattant, jelenleg 0,3 százalékos pluszban van a hazai részvényindex.

Akkorára nőttek az ETF-ek, hogy már a kötvénypiacokon is ők diktálnak
A passzív befektetési alapok, különösen az ETF-ek nagy változásokat hoztak a kötvénypiacok működésében, például a hónap utolsó napjain kiugróan nagy kereskedési volument hajtanak végre, ami az árazásra is pozitív hatással van – mutat rá a Financial Times hasábjain megjelent véleménycikkében Robin Wigglesworth tőkepiaci szakértő.

Vegyes nyitás az USA-ban
Iránykereséssel indult a mai kereskedés az amerikai tőzsdéken, a Dow 0,4 százalékot esett, míg az S&P 500 0,1 százalékkal került feljebb, a Nasdaq pedig 0,4 százalékot erősdödött. Úgy tűnik, hogy az elmúlt napokban látott felpattanás mára veszített a lendületében, részben azért, mert Kína közölte, hogy jelenleg nincsenek folyamatban kereskedelmi tárgyalások az USA-val. Ez csökkentette a befektetők optimizmusát azzal kapcsolatban, hogy a két nagyhatalom közti kereskedelmi feszültségek enyhülhetnek.

Az EKB vezető közgazdásza szerint a vámháború nem okoz recessziót
Az EKB vezető közgazdásza szerint a kereskedelmi háború nem okoz recessziót az euróövezetben. Elismeri, hogy a növekedést negatívan érintik a fejlemények, de szerinte elkerülhető a gazdasági visszaesés.

Masterplast: nem lesz eredményelőrejelzés, de van több kitörési pont
Ma tartotta befektetői napját a Masterplast, amelyen a cég vezetői, Tibor Dávid elnök-vezérigazgató és Nádasi Róbert vezérigazgató-helyettes beszéltek a tavalyi évről, a kilátásokról és a cég terveiről. Számszerű eredményvárakozást nem ad a menedzsment a 2025-2027-es időszakra, inkább a rugalmas működés kialakítására fókuszál a vállalat, de több kitörési pontot, piaci lehetőséget azonosított a menedzsment. A cél visszatérni a növekedési pályára, amiről az elmúlt két évben a nehéz külső gazdasági környezetben letért a hazai szigetelőanyag-gyártó.

Viharos előzmények után újraválasztották a Generali vezérigazgatóját
Philippe Donnet újabb három évre maradhat a Generali vezérigazgatója, miután csütörtökön megkapta a részvényesek támogatását, annak ellenére, hogy a francia BPCE bankkal kötött vagyonkezelői megállapodás miatt konfliktusba került egyik, az olasz kormányhoz közel álló tulajdonosával - írja a Reuters.

Esik a Dassault
A Dassault Systèmes részvényei 6 százalékos esésben vannak csütörtökön, miután a vártnál gyengébb számokat közölt a cég az első negyedévre vonatkozóan, valamint csökkentette idei évre vonatkozó működési-marzs növekedési előrejelzését.
Szándéknyilatkozatot írt alá a 4iG az azeri űrügynökséggel
Nem kötelező érvényű szándéknyilatkozatot írt alá csütörtökön az Azerbajdzsáni Köztársaság Űrügynökségével a 4iG Űr- és Védelmi Technológiák Zrt.

Újra kimondta egy orosz bíróság: 2 milliárd eurót kell fizetnie a Raiffeisennek
A Raiffeisen Bank International (RBI) bejelentette, hogy az orosz fellebbviteli bíróság megerősítette az elsőfokú ítéletet az orosz Rasperia által a Strabag, annak részvényesei, valamint a Raiffeisen oroszországi leánybankja ellen indított jogi eljárásban. A leánybanknak kártérítésként 2,044 milliárd eurót és annak kamatait kell kifizetnie, de az ítéletnek nem várható további eredményhatása a bankcsoportra nézve - közölte a bank.

Kis esés jöhet Amerikában
A határidős részvényindexek jelenlegi állása szerint a Dow Jones 0,3, az S&P 500 és a Nasdaq pedig 0,1-0,1 százalékos mínuszban nyithatnak.
A Trump-káosz miatt hatalmas a bizonytalanság a légiközlekedésben
Az American Airlines visszavonta teljes 2025-ös nyereség-előrejelzését, mivel a vámterhek és az amerikai kormányzati kiadások bizonytalanságai megnehezítik a légitársaságok számára az utazási kereslet megbízható előrejelzését.

Csak a Telekom emelkedik a blue chipek közül
Kis mínuszban állnak az irányadó európai indexek, a BUX hasonlóképp mérsékelt esést mutat a déli órákban.

Újabb amerikai cég csökkentette profitvárakozását a vámok miatt
Újabb amerikai vállalat közölte, hogy negatív hatással van eredményére a vámháború:
ma az amerikai Merck gyógyszergyártó csökkentette 2025-ös profitvárakozását azzal az indokkal, hogy az eddig bevezetett vámok 200 millió dolláros költséget jelentenek számára.
A gyógyszeripari vállalat a 2025-ös korrigált nyereség-előrejelzését részvényenként 8,82-8,97 dollárra módosította a korábbi 8,88-9,03 dolláros várakozásról. Viszont megerősítette éves árbevételi előrejelzését, amely 64,1-65,6 milliárd dollár közötti bevétellel számol az idei évre.
A vállalat közlése szerint a várható vámköltségek elsősorban az USA és Kína, kisebb mértékben Kanada és Mexikó közötti kereskedelmi vámokból adódnak. A Merck jelentős jelenléttel rendelkezik Kínában, amely a vállalat egyik legfontosabb piaca, és ahol számos partnere, gyártóüzeme és kutatás-fejlesztési központja működik.
Az új előrejelzés nem számol Donald Trump elnök tervezett gyógyszerimport-vámjaival, amelyek hatására több gyógyszergyártó, köztük a Merck is, erősíti amerikai gyártókapacitását. A vállalat eddig 12 milliárd dollárt fektetett be az amerikai gyártásba és kutatás-fejlesztésbe, és 2028 végéig további 9 milliárd dollárt tervez az országban befektetni.
A vállalat az első negyedévben a várakozásokat meghaladó bevételt és nyereséget jelentett, amit az onkológiai portfólió és az állatgyógyászati termékek erős teljesítményével magyarázott:
Az első negyedévben a Merck 5,08 milliárd dolláros nettó nyereséget ért el, ami részvényenként 2,01 dollárt jelent. A korrigált egy részvényre jutó nyereség 2,22 dollár volt, meghaladva a 2,14 dolláros elemzői várakozást. A vállalat 15,53 milliárd dolláros bevételt könyvelt el, ami 2%-kal alacsonyabb az előző év azonos időszakához képest, de felülmúlta a 15,31 milliárd dolláros piaci várakozást.

Szakadnak az IBM részvényei
Több mint 7 százalékos mínuszban áll az IBM árfolyama a nyitás előtti kereskedésben a cég tegnap piaczárás után közzétett negyedéves gyorsjelentésére reagálva. Bár a lezárt negyedév eredményei felülmúlták a várakozásokat, a cégvezetés aggodalmának adott hangot az amerikai politika miatt.

A vámok miatt aggódik a Pepsi
A PepsiCo vegyes negyedéves eredményekről számolt be ma közzétett gyorsjelentésében, miután a nemzetközi eladások ellensúlyozták az észak-amerikai kereslet gyengülését. A PepsiCo jelentése szerint az egy részvényre jutó korrigált nyereség 1,48 dollár lett, ami elmaradt az elemzők által várt 1,49 dolláros értéktől. A bevétel közel 2 százalékkal csökkent, 17,92 milliárd dollárra rúgott, ami azonban meghaladta a várt 17,77 milliárd dollárt.
A vállalat csökkentette éves nyereség-előrejelzését, amit az új vámokkal, a gazdasági bizonytalansággal és az óvatosabb fogyasztói magatartással indokolt.
Ramon Laguarta vezérigazgató közleményben jelezte: "Előretekintve nagyobb volatilitásra és bizonytalanságra számítunk, különösen a globális kereskedelmi fejlemények miatt, amelyek várhatóan növelik ellátási láncunk költségeit. Eközben a fogyasztói körülmények sok piacon továbbra is visszafogottak, és kilátások szintén bizonytalanok."
A vállalat részvényei 2%-kal estek a tőzsdenyitás előtti kereskedésben.

Kissé javul a hangulat
Kissé javul a déli órákra a hangulat az európai tőzsdéken, az irányadó indexek továbbra is mínuszban vannak, de a napi mélypontjuktól eltávolodtak: a DAX 0,6 százalékos mínuszban áll, a Stoxx 600 0,3 százalékkal került lejjebb, a CAC-40 0,5 százalékot esett. Az olasz tőzsde emelkedik, a MIB 0,8 százalékkal került feljebb.

Peking ultimátumot adott Washingtonnak, rácáfoltak Donald Trump állítására
Kína élesen bírálta az Egyesült Államokat, és kizárta a kereskedelmi tárgyalások megindulását, amíg Washington nem törli el az egyoldalú vámokat. Hiába enyhített Donald Trump a retorikáján, Peking konkrét lépéseket és tiszteletteljesebb hozzáállást vár el. A feszült hangulatot tovább élezik a katonai kapcsolatokra és a globális gazdasági bizalomra vonatkozó kínai figyelmeztetések – számolt be a Bloomberg.

Megszavazták a részvényesek: bődületes osztalékot fizet ki a Mol!
Ma tartja közgyűlését a Mol, az eseményt Hernádi Zsolt, a vállalat elnök-vezérigazgatója nyitotta meg. A Mol-vezér a tavalyi év teljesítményéről beszélt, kiemelve a hulladékgazdálkodási üzletágban történteket és a vonatkozó jövőbeli beruházási terveket. Ezen felül a működési környezetről beszélt a vezető: elmondása szerint "lassan már sok" lesz a kormányzati elvonásokból, hiszen ez a folyamat a versenyképesség rovására megy. A hazai versenyképesség javításához ráadásul sokkal kiszámíthatóbb szabályozásra van szükség a vezető szerint, a nemzetközi vonalon pedig az új gazdasági kapcsolatok kiépítését hangsúlyozta az elnök-vezérigazgató. A közgyűlésen a részvényesek többek között az osztalék kifizetéséről is szavaztak. Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Információ és jelentkezés

Meglepetés érkezett Németországból
A vártnál jobbnak bizonyult, kilenc havi csúcsra emelkedett áprilisban az üzleti hangulat Németországban a müncheni IFO gazdaságkutató intézet hangulatindex-jelentése alapján. Az intézetének havi rendszeres felmérésében az üzleti hangulatindex a márciusi 86,7 pont után a várt 85,1 pontra csökkenés helyett 86,9 pontra, emelkedett, ami tavaly július óta a legmagasabb.

Drágább lett a Kit-Kat és a Nescafé, de van, akinek ez jó hír
A Nestlé a vártnál jobb első negyedéves növekedést ért el az áremeléseknek köszönhetően, miközben a vállalat szerint az amerikai vámok közvetett hatása egyelőre bizonytalan.

Forradalmi változásra készül Japán a tőzsdén
A tokiói tőzsde arra kéri a jegyzett vállalatokat, hogy csökkentsék a minimális befektetési küszöböt, ezzel vonzóbbá téve a részvényvásárlást a lakossági kisbefektetők számára - írta meg a Cnbc.

Kettészakadt a tőzsde: a kisbefektetők két kézzel veszik a részvényeket, miközben a profik menekülnek
Az elmúlt hetek tőzsdei hullámvasútja izgalmas eltéréseket hozott a piaci szereplők pozícionálásában: míg a professzionális befektetők visszavonulót fújtak, addig a lakossági befektetők bátran belevettek a piaci esésbe. A piaci adatok azt mutatják, hogy a kisbefektetők nemcsak kitartottak pozícióik mellett, hanem egyenesen rákapcsoltak, és folyamatosan növelték részvénykitettségüket. De vajon mi áll a meglepő viselkedési minta mögött, és milyen hatása lehet a piacra, ha a profik az oldalvonalról figyelik, ahogy a kisbefektetők átveszik az irányítást? Ennek jártunk után. Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Információ és jelentkezés.

1 százalékos mínuszban a DAX
Egyre lejjebb ütik az európai tőzsdéket, a DAX már közel 1 százalékos mínuszban áll,
a Stoxx 600 0,7 százalékot esett, az FTSE-100 0,3 százalékkal került lejjebb, a CAC-40 pedig 0,9 százalékos mínuszban áll.
A hangulaton nem segítenek a ma reggeli európai vállalati gyorsjelentések sem, több cég bizonytalansági tényezőként említette a vámháborút, volt, aki emiatt nem adott várakozásokat az idei évre, a Nokia és a Kering esetén pedig a kereskedelmi háború kifejezetten ront a kilátásokon.

Itt vannak az első jelek, hogy szenvednek az európai vállalatok a vámháborútól
Záporoznak ma a fontosabbnál fontosabb első negyedéves gyorsjelentések Európából és bár több cég kellemes meglepetést okozott, látni csúnya eséseket is, a Gucci márka tulajdonosa, a Kering, a Nokia és a szoftvercég Dassault Systems jelentős mínuszban áll, rontva a hangulatot az európai piacokon. Ahogy arra számítani lehetett, többen említették a vámokat, mint bizonytalansági tényezőket a gyorsjelentéseikben.

Eséssel nyit a magyar tőzsde
Mérsékelt csökkenésekkel kezdik a csütörtöki kereskedést az európai tőzsdék, esik a BUX index is a nyitást követő percekben.

Bizonytalanságokra figyelmeztet az Nvidia fontos beszállítója
Az Nvidia dél-koreai nagybeszállítója, az SK Hynix az első negyedévben felülmúlta az előrejelzéseket, köszönhetően a mesterséges intelligenciához használt memóriachipek iránti erős keresletnek - írta a Cnbc.

Így állnak csütörtök reggel a tőzsdék
Mik az aktuális események a tőzsdéken?
-
Jó hangulatban telt a kereskedés az amerikai tőzsdéken szerdán, ami mögött egyrészt Donald Trump kijelentése állt, miszerint nem tervezi leváltani a jegybankelnököt, akit korábban többször bírált, másrészt enyhülés látszik a kereskedelmi háborúban, miután az amerikai pénzügyminiszter kijelentette, hogy lehetőség nyílik egy jelentős kereskedelmi megállapodásra az Egyesült Államok és Kína között.
- Emelkedéssel zártak tegnap a vezető amerikai részvényindexek, a Dow Jones 1,1 százalék pluszban fejezte be a napot, a S&P 500 1,7 százalékot emelkedett, míg a Nasdaq 2,3 százalékkal került feljebb.
- Az ázsiai tőzsdéken ma reggel felemás hangulat látszik, a Nikkei 0,63 százalékos pluszban van, a Hang Seng 0,9 százalékos mínuszban van, míg a CSI 300 0,52 százalékot esett.
-
Reggel érkezett egy várttól elmaradó GDP-adat Dél-Koreából, emellett az Nvidia nagy beszállítója, az SK Hynix közzétette negyedéves eredményeit. A társaság az elemzői várakozásokat meghaladó bevételről és eredményről számolt be a mesterséges intelligencia megoldások terjedésének köszönhetően, ugyanakkor makrogazdasági bizonytalanságokra figyelmeztetett a vámok miatt.
- Minimális esésekkel indulhat a nap az európai börzéken, a határidős részvényindexek jelenlegi állása alapján 0,1-0,2 százalékkal kerülhet lejjebb a DAX és a CAC-40.
- Eséssel nyithatnak az amerikai tőzsdék, a határidős részvényindexek jelenlegi állása alapján a Dow Jones 0,31 százalék mínuszban nyithat, a S&P 500 0,19 százalék mínuszban nyithat, míg a Nasdaq 0,21 százalékkal kerülhet lejjebb.
Mi várható makro fronton?
Ma Magyarországon megismerhetjük a részletes államháztartási adatokat, miközben nemzetközi szinten fontos német és amerikai mutatók érkeznek: különösen az Ifo üzleti hangulatindex és az amerikai tartós fogyasztási cikkek rendelésállománya lehet hatással a piacokra.
Közben beindul a negyedéves vállalati jelentési szezon, a PepsiCo, az Alphabet és az Intel is publikálja számait.
Mi történt eddig a tőzsdéken?
- A vezető amerikai, ázsiai európai és régiós részvényindexek közül idén 25,3 százalékos elmozdulással a WIG20 index áll az élen, a sereghajtó 12,6 százalékos eséssel a Nikkei index.
- A hazai blue chipek közül idén a legjobban a Magyar Telekom részvénye teljesített 31,4 százalékos emelkedéssel, a sor végén a Richter papírja áll 3,4 százalékos emelkedéssel.
- A fontosabb nyersanyagok közül év eleje óta az Arany árfolyama már 25,0 százalékot emelkedett.
Fontosabb instrumentumok | |||||||
Árfolyam | 1 nap | 1 hét | 1 hónap | Idén | 1 év | 5 év | |
Amerikai részvényindexek | |||||||
Dow Jones | 39 606,57 | 1,1% | -0,2% | -5,7% | -6,9% | 2,9% | 68,4% |
S&P 500 | 5 375,86 | 1,7% | 1,9% | -5,1% | -8,6% | 6,0% | 92,1% |
Nasdaq | 18 693,26 | 2,3% | 2,4% | -5,4% | -11,0% | 7,0% | 116,3% |
Ázsiai részvényindexek | |||||||
Nikkei | 34 868,63 | 1,9% | 2,8% | -7,5% | -12,6% | -7,1% | 79,5% |
Hang Seng | 22 072,62 | 2,4% | 4,8% | -6,8% | 10,0% | 31,2% | -7,9% |
CSI 300 | 3 786,88 | 0,1% | 0,4% | -3,3% | -3,8% | 8,0% | -1,1% |
Európai részvényindexek | |||||||
DAX | 21 961,97 | 3,1% | 3,1% | -4,1% | 10,3% | 21,1% | 108,9% |
CAC | 7 482,36 | 2,1% | 2,1% | -7,0% | 1,4% | -7,7% | 68,1% |
FTSE | 8 403,18 | 0,9% | 1,5% | -2,8% | 2,8% | 4,5% | 44,2% |
FTSE MIB | 36 457,68 | 1,4% | 1,1% | -6,6% | 6,6% | 6,1% | 114,3% |
IBEX | 13 208,3 | 1,5% | 2,1% | -1,1% | 13,9% | 19,3% | 95,8% |
Régiós részvényindexek | |||||||
BUX | 90 786,5 | 2,4% | 4,2% | 0,9% | 14,4% | 37,7% | 176,7% |
ATX | 4 012,25 | 2,3% | 2,4% | -5,8% | 9,5% | 12,0% | 90,3% |
PX | 2 073,72 | 1,3% | 1,5% | -0,3% | 17,8% | 32,5% | 142,5% |
WIG20 | 99 675,81 | 2,6% | 5,9% | 2,9% | 25,3% | 17,5% | 119,3% |
Magyar blue chipek | |||||||
OTP | 25 700 | 4,0% | 5,9% | 1,9% | 18,5% | 47,6% | 203,6% |
Mol | 2 936 | 0,3% | 2,3% | 1,7% | 7,5% | -0,1% | 46,1% |
Richter | 10 750 | 2,4% | 3,6% | 0,8% | 3,4% | 20,0% | 68,0% |
Magyar Telekom | 1 674 | 0,0% | 4,2% | -3,3% | 31,4% | 78,1% | 354,9% |
Nyersanyagok | |||||||
WTI | 62,64 | -3,0% | -0,4% | -8,6% | -13,5% | -25,6% | 304,1% |
Brent | 66,13 | -2,0% | 0,4% | -8,4% | -11,5% | -24,7% | 207,4% |
Arany | 3 282,58 | -4,2% | -0,8% | 8,9% | 25,0% | 41,5% | 88,9% |
Ezüst | 33,54 | 1,7% | 1,9% | 2,0% | 13,0% | 23,0% | 119,4% |
Devizák | |||||||
EURHUF | 408,4750 | -0,1% | 0,2% | 2,5% | -0,7% | 3,8% | 14,2% |
USDHUF | 359,8899 | 1,0% | 0,5% | -2,4% | -9,4% | -2,2% | 8,9% |
GBPHUF | 478,1201 | 0,2% | 1,0% | 0,7% | -3,9% | 4,5% | 16,6% |
EURUSD | 1,1350 | -1,1% | -0,3% | 5,0% | 9,6% | 6,1% | 4,8% |
USDJPY | 140,7200 | 0,0% | -1,3% | -5,6% | -10,5% | -9,1% | 30,8% |
GBPUSD | 1,3274 | -0,8% | 0,1% | 2,9% | 6,0% | 6,8% | 7,2% |
Kriptovaluták | |||||||
Bitcoin | 93 730 | 0,3% | 11,5% | 11,5% | -0,7% | 41,1% | 1 152,3% |
Állampapírok | |||||||
10 éves amerikai állampapírhozam | 4,38 | -0,4% | 2,3% | 3,1% | -4,2% | -4,8% | 617,0% |
10 éves német állampapírhozam | 2,46 | 2,3% | -0,4% | -10,3% | 3,9% | -1,2% | -673,8% |
10 éves magyar állampapírhozam | 7,02 | -0,1% | -2,0% | -2,9% | 6,0% | -0,7% | 165,9% |
Forrás: Refinitiv, Portfolio |
Címlapkép forrása: © 2016 Hinterhaus Productions
Amerika az első? Az IBM vezére szerint Donald Trump felfogása árt az amerikai vállalatoknak
Donald Trump elnök "Amerika az első" politikája nemzetközi szinten árthat az amerikai vállalatoknak Arvind Krishna, az IBM vezérigazgatója szerint.

Létrejöhet a big deal a vámháborúban, ugranak a tőzsdék
Komoly ralit láthattunk ma az európai tőzsdéken, ez alól a magyar piac sem volt kivétel. A remek hangulat hátterében az áll, hogy a tegnapi piaczárást követően Donald Trump kedvező üzenetet küldött a piacoknak, ugyanis kijelentette, hogy nem tervezi leváltani a jegybankelnök Jerome Powellt, akit az előző napokban többször is élesen bírált. Emellett az is elhangzott, hogy az USA-ba irányuló kínai exportra kivetett végleges vámok "közel sem lesznek a 145 százalékhoz", holott eddig erre, vagy ennél is rosszabbra számított a piac. Ma pedig Scott Bessent amerikai pénzügyminiszter úgy fogalmazott, hogy lehetőség nyílik egy jelentős kereskedelmi megállapodásra (big deal) az Egyesült Államok és Kína között. A bejelentésekre heves reakciókat láthatunk a tőzsdéken: Ázsia után Európában is szép pluszban zártak a tőzsdék és Amerika is nagy emelkedésben van a Nasdaq vezetésével, a Csodálatos Hetes részvények közül az Amazon és a Tesla remekelnek.

Most minden kiderül - Érkeznek az első bejelentések arról, mennyire ütött be a vámháború
Az idei első negyedéves gyorsjelentési szezonba úgy érkeztek meg a befektetők, hogy óriási bizonytalanság lógott a fejük felett, elsősorban Donald Trump vámbejelentéseinek köszönhetően. A kivetett, majd szüneteltetett vámok rég nem látott volatilitást hoztak a piacokra és bizonytalanságot a vállalati és fogyasztói döntésekben, ami óhatatlanul hatással lesz a cégek eredményeire is. A jelenlegi jelentési szezon talán legfontosabb kérdése, hogy mit lépnek a vállalatok a kereskedelmi háborúval kapcsolatos bizonytalanság közepette, hogyan döntenek beruházásaikról, milyen trendeket látnak a fogyasztóik körében, ennek megfelelően pedig hogyan módosítják előrejelzéseiket.

A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ
Friss jelentés: rendkívül fájdalmas ütést vihet be Amerikának Peking húzása
Sokéig késlekedtek a döntéshozók.
Oroszország megtorlást indított, nagyon súlyos támadás érte Ukrajnát - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön
Cikkünk folyamatosan frissül a háború eseményeivel.
Jó hírt közölt a kereskedelmi tárgyalásokról az amerikai pénzügyminiszter
Sikerült gyorsabban haladni, mint gondolta.
A világ egyik legerősebb országa partraszállást hajtott végre egy jelentéktelennek tűnő kavicskupacon, de súlyos érdekek vannak a háttérben
Az állami média számolt be az eseményről.
Zöld hidrogén és ipari kereslet: segíti-e a tagállamok kibocsátáscsökkentését az EU hidrogénstratégiája?
A zöld hidrogén uniós bevezetését a tagállami eltérések, a növekvő költségek és a szabályozási bizonytalanságok lassítják.
Elszigetelt bunkerek versengése - Mind autarkisták leszünk
Greg Jensen a Wall Street Journal hasábjain megjelent \"Mind merkantilisták vagyunk\" írása Milton Friedman 1965-ös \"Mind Keynesiánusok vagyunk\" kijelentését próbálta átformálni a modern kor
Sokszínűség és befogadás: ESG fókuszban a vállalati kultúra
A fenntarthatósági szempontok (ESG - Environmental, Social, Governance) ma már nem csupán a környezetvédelemről és a szabályozási megfelelésről szólnak. A \"Social\" (társadalmi) pillér ugya
A nearshoring jelenség átrendezi a világkereskedelmet - Délkelet-Ázsia lehet az egyik nyertes
A nearshoring trendje révén Vietnám, Malajzia, Indonézia, Thaiföld és India kulcsszereplővé válnak a globális ellátási láncokban, miközben erősödnek a regionális gazdasági és ipari együ
Jobban drágult a hütte, mint a kisbolt
A síelés mindig is a jómódúak sportja volt, de ha az európai síparadicsomok áremelkedése folytatódik, akkor lassan igazi luxuscikk lesz belőle. A végéhez közeledő idei...
The post Jobban dr
Az amerikai finomítóipar válsága
Egy mondat a gyűjtőoldalra: Az amerikai finomítóiparnak a keresletcsökkenés és a szigorúbb szabályozások miatt szerkezetátalakításon kellene átesnie a fentarthatóbb működés érdekében.
Van egy előrejelzés, ami akár működhet is
Három hete havazott, múlt héten eljött a 30 fok - mintha Donald Trump vámbejelentéseit néznénk az időjárás köntösébe bújva. Ilyen az, amikor a bőrünkön kezdjük...
The post Van egy előre
Így vehetsz saját ingatlant fiatalon, gyermek és támogatás nélkül
HitelesAndrás - Keress, kövess, költözz! Így vehetsz saját ingatlant fiatalon, gyermek és támogatás nélkül Lehetetlen? Nem. Nehéz? Igen. Sokan panaszkodnak, hogy ma Magyarországon lehetetlen


- Mérgező borokkal árasztották el Európát, Magyarországon is súlyos a helyzet
- Karnyújtásnyira volt az ukrajnai háború lezárása – Tényleg egyetlen dolog miatt borul most minden?
- Mától kaphatók az új lakossági állampapírok – melyikbe érdemes most befektetni?
- Brüsszel bekeményít: az EU komolyan nekimegy a belső fenyegetéseknek
- Elhunyt Ferenc pápa - Egy korszak ért véget a katolikus egyházban
Megállíthatatlan a földek drágulása, de nem mindenki profitálhat belőle
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
Miért járt kétszer Magyarországon Ferenc pápa? És mi lesz az egyházfő öröksége?
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.
Sokakat megrémisztett a Fed-elnök beszéde – Hova mehet most a pénz?
Estek a piacok a beszéd hatására.
Ügyvédek
A legjobb ügyvédek egy helyen
Tőzsdézz a világ legnagyobb piacain: Kezdő útmutató
Bemutatjuk, merre érdemes elindulni, ha vonzanak a nemzetközi piacok, de még nem tudod, hogyan vágj bele a tőzsdézésbe.
Miért a tőzsdei befektetést válasszam az állampapír helyett?
Online előadásunkon megvizsgáljuk a két befektetési formát, megtárgyaljuk az előnyeiket és a hátrányaikat, sorra vesszük mikor mibe érdemes fektetni.