
A magyar tőzsdén a mai a hét utolsó kereskedési napja, csütörtökön és pénteken nem nyit ki a hazai részvénypiac.
Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Információ és jelentkezés.
Nem találnak erőre az amerikai indexek
A kereskedés vége előtt a vezető amerikai részvényindexek mérsékelt esést mutatnak: az S&P 500 0,7%-os, a Nasdaq 1%-os, míg a Dow Jones 130 pontos, azaz 0,3%-os mínuszban áll.

Az Etsy részvényei 9%-kal gyengültek, miután a cég pénzügyi igazgatója a vámintézkedések körüli bizonytalanságra és a kulcspiacokon tapasztalható gyenge fogyasztói bizalomra hivatkozott, bár a vállalat első negyedéves bevétele meghaladta az elemzői várakozásokat.
A Snap részvényei közel 15%-ot estek, miután a cég nem adott előrejelzést a makrogazdasági bizonytalanságokra hivatkozva, különösen a reklámpiaci kilátásokat illetően, noha szintén a vártnál jobb bevételi adatokat közölt.
Szenvednek a tőzsdék továbbra is
A Dow Jones 230 pontot, azaz 0,6%-ot esett eddig, míg az S&P 500 közel 1%-os mínuszban áll, míg a Nasdaq Composite 1,4%-ot zuhant eddig.

Az S&P 500 energiaszektora áprilisban eddigi legrosszabb havi teljesítményét mutatja: a hónap eleje óta mintegy 14,5%-ot zuhant, és ha a jelenlegi trend a kereskedési nap végéig kitart, ez lehet a legnagyobb havi visszaesés 2020 szeptembere óta, valamint az energiaszektor történetének leggyengébb áprilisa 1989 óta.
A legnagyobb vesztesek között az APA szerepel több mint 26%-os eséssel, míg a Halliburton és a Schlumberger egyaránt 20% feletti mínuszban állnak. A szektor minden egyes részvénye negatív tartományban van, és jelenleg úgy tűnik, egyik sem zárja pozitívban a hónapot.
GDPNow: felpattanás jöhet a pocsék első negyedéves adat után
Érdemi javulás jöhet az elemzőket is meglepő, pocsék rossz amerikai első negyedéves GDP-adatok után az Atlanta Fed modellje szerint a második negyedévben újra bővülhet az Egyesült Államok gazdasága.

Vörösben izzanak az amerikai piacok
A tőzsdék eddig estek, miután a friss adatok szerint az amerikai gazdaság az első negyedévben 0,3%-kal zsugorodott, ami recessziós félelmeket keltett Donald Trump gazdaságpolitikája, különösen a vámintézkedések nyomán.
A Dow Jones eddig 281 pontot, azaz 0,7%-ot veszített, az S&P 500 1%-kal, a Nasdaq pedig 1,4%-kal esett vissza.
Korábban ennél nagyobb, 600 pontos mínuszban is volt a Dow, ahonnan némileg visszakorrigált.

A gyenge GDP-adatok – különösen a fogyasztás és az állami kiadások visszaesése – rontották az áprilisi részvénypiaci visszapattanás hangulatát, amelyet korábban Trump visszakozása a szigorúbb vámoktól átmenetileg erősített.
Gyengén szerepelt ma a magyar tőzsde
Elsősorban a gyenge amerikai makroadatok miatt romlott ma el a nemzetközi hangulat a piacokon, ebbe illett bele a magyar tőzsde is, bár itthon azért az is rontotta a hangulatot, hogy reggel a vártnál jóval gyengébb GDP-adatot közölt a KSH.

Csúnya, ami az amerikai tőzsdéken megy
Egyre csúnyábbak a mínuszok az amerikai tőzsdén, a Dow már 1,6 százalékos, az S&P 500 2,1 százalékos, a Nasdaq 2,7 százalékos csökkenést mutat.
Egyre lejjebb a magyar tőzsde
Az általános hangulatromlással a magyar tőzsdén még nagyobb esés bontakozott ki, a BUX 1,5 százalékkal került lejjebb. A blue chipek közül az OTP-t ütötték meg a leginkább, több mint 2 százalékkal került lejjebb a bankpapír, a Richter 1,4 százalékos, a Mol 0,5 százalékos, a Magyar Telekom 1,3 százalékos mínuszban áll.

Több mint 2 százalékos mínuszban a Nasdaq
Masszív esésekkel nyitottak az amerikai tőzsdék a gyenge makroadatokat követően, a Dow 1 százalékos, az S&P 500 1,5 százalékos, a Nasdaq 2,2 százalékos esést mutat.
Esésbe váltottak az európai tőzsdék
A délutáni amerikai adatközlést követően az európai tőzsdék is lefordultak, a Stoxx 600 0,2 százalékos, a DAX 0,3 százalékos, az FTSE-100 0,2 százalékos, a CAC-40 0,1 százalékos mínuszban áll.

Jelentős csökkenéssel nyithatnak az amerikai tőzsdék
Gyenge adatok érkeztek a délután folyamán az Egyesült Államokból: a vártnál is rosszabb lett az amerikai GDP az első negyedévben, a fogyasztás nagyot lassult, az infláció viszont gyorsulásnak indult. Csalódást okozott az ADP foglalkoztatottsági adat is, áprilisban a foglalkoztatottság 62 ezer fővel bővült, míg a várakozás 108 ezer volt.
Az adatokat követően lefordultak az amerikai határidős indexek, a Dow futures 0,8 százalékos, az S&P 500 1,3 százalékos, a Nasdaq 1,8 százalékos esést jelez előre a nyitásra.

Zsugorodott az amerikai gazdaság az első negyedévben
A vártnál is rosszabb lett az amerikai GDP az első negyedévben. A fogyasztás nagyot lassult, az infláció viszont gyorsulásnak indult. A GDP-adat csattanós mementója Donald Trump, amerikai elnök 100. napja tartó kormányzásának.

Nagy csalódás az amerikai foglalkoztatottsági adatokban
A vártnál is rosszabbul alakult az amerikai foglalkoztatottság áprilisban az ADP felmérése szerint.

Török olajcéggel indít közös szénhidrogén-kutatást Magyarországon a Mol
A Mol-csoport és a Turkish Petroleum aláírta a Magyar Energiaügyi Minisztériummal kötött koncessziós szerződéseket, melynek köszönhetően két magyarországi koncessziós területen, Tamásiban és Buzsákon indíthatnak közös szénhidrogén-kutatást. A közös pályázat és a kutatási program az első jelentős lépés a két vállalat tavaly kötött stratégiai partnerségi megállapodása óta. A Mol és a Turkish Petroleum további közös lehetőségeket lát a Kaszpi-térségben, a Fekete-tenger térségében, Észak-Afrikában, valamint Közép- és Kelet-Európában – derül ki a közleményből.

Alulteljesít a BUX a hét utolsó kereskedési napján
Miközben az európai tőzsdéken többségében jó a hangulat, a BUX esik a szerdai kereskedésben.

Ha ez igaz, nemsokára csúnya világ jöhet az amerikai tőzsdéken
Bár Trump elnök a vámokkal kapcsolatban némileg megengedőbb lett, a helyzet továbbra sem jó. Nagy kérdés, hogy mi lesz a tárgyalásokon, de még fontosabb kérdés, hogy mi lesz a részvénypiacokkal. Megnéztük, hogy mennyi idő alatt futnak végig az áruk az ellátási láncokon és ezt összevetettük a részvénypiaci szezonalitással, ebből pedig kifőztük, hogy mikor lennénk nagyon óvatosak a befektetéseinkkkel.

Csak Magyarországon zsugorodott a GDP az EU-ban
Az első negyedévben az eurózóna GDP-je 0,4%-kal haladta meg az előző negyedévit, élénkülést mutatva a 2024 végi 0,2%-hoz képest. Előzetesen ugyanezt a 0,2%-ot várták a mostani adatközléstől is, tehát az adat pozitív meglepetést jelent. Az EU országainak eddig ismert GDP-adatai közül a magyar a legkisebb, az egyetlen, amelyik visszaesést mutat.

Kiderült, mikor fizet osztalékot az Opus Global
Megszavazta az Opus közgyűlése a javasolt osztalékot – derül ki a társaság BÉT-en közzétett közgyűlési határozataiból.

Költözik Kínából a Logitech az amerikai vámok miatt
A Logitech kínai gyártása jelentős részét más országokba helyezi át, hogy enyhítse Donald Trump elnök védővámjainak hatását.

Európa nagy gazdaságai tudtak növekedni az első negyedévben
A német gazdaság az év eleji növekedésnek köszönhetően elkerülte a recessziót, a francia gazdaság szintén hajszálnyi növekedést tudott felmutatni az első negyedévben, Olaszország pedig az előzetes várakozásokhoz képest kissé erősebb számmal rukkolt elő.

Vámháború: megjósolhatatlan az idei év a Mercedesnél is
A Mercedes-Benz visszavonta 2025-ös pénzügyi előrejelzését a Trump-féle importvámok bizonytalansága miatt, miközben jelentősen csökkent az első negyedéves nyeresége.

Lefordult a BUX
Alulteljesítő ma a magyar tőzsde a főbb európai piacokhoz képest, a BUX 0,6 százalékos mínuszban áll. A blue chipek közül az OTP esik a legnagyobb mértékben, 1,3 százalékkal, de mínuszban a Mol is, 0,8 százalékkal került lejjebb az árfolyam.

Záporoznak a gyorsjelentések Európából
Jó hangulatban zajlik a kereskedés a főbb nyugat-európai tőzsdéken a holnapi szünnap előtt. a Stoxx 600 0,2 százalékot, a DAX 0,5 százalékot, a CAC-40 0,3 százalékot erősödött, az FTSE-100 stagnál.

Az autószektor jól teljesít ma a gyengébb gyorsjelentések ellenére, miután Donald Trump tegnap aláírt rendelete némileg enyhíti az iparági vámokat. A Stellantis 2,4 százalékos pluszban áll, annak ellenére, hogy a cég visszavonta idei előrejelzéseit. Jelentett még a Volkswagen is, a társaság papírjai 0,9 százalékot estek.

Több európai nagybank közzétette eredményeit, a UBS árfolyama 1,5 százalékot, a Barclays 0,6 százalékot, az Erste viszont 4 százalékot esett.

Közzétette első negyedéves számait az Air France-KLM is, a pozitív hangvételű gyorsjelentés ellenére 1,7 százalékot esett a részvény.
Erős számokat közölt a legnagyobb svájci bank, de óriási a bizonytalanság
Svájc legnagyobb bankja 1,7 milliárd dolláros részvényesekre jutó nettó nyereséget jelentett 2025 első negyedévében, ami elmaradt az egy évvel korábbi 1,8 milliárd dolláros értéktől, de felülmúlta a vállalat által közölt elemzői felmérés 1,3 milliárd dolláros átlagos becslését. A társaság egyúttal a megnövekedett piaci bizonytalanságra figyelmeztetett közleményében - írja a Reuters.

Új részvény jött a magyar tőzsdére - Algaipari cég papírjait vehetjük meg mától
Megkezdődött a kereskedés a Glia Nova algaipari holdingtársaság részvényeivel a Budapesti Értéktőzsde középvállalati igényekre szabott BÉT Xtend piacán. A társaság 100 százalékban tulajdonolt leányvállalata, a Glia Kft. egy több mint két évtizedes múlttal rendelkező kutatás-fejlesztési és innovációs cég – derül ki a BÉT közleményéből.

Jelentettek a világ legnagyobb bankjai, íme a számok
Vegyesen alakult az öt vezető kínai bank pénzügyi eredménye az idei első negyedévben, három bank nettó nyerségcsökkenésről jelentett.

Az Air France még nem érzi a lassulást az amerikai járatokon
Az Air France-KLM csökkenő veszteségről számolt be az egyébként szezonálisan gyenge első negyedévben az alacsonyabb üzemanyagköltségeknek, a költségcsökkentéseknek és a prémium utazások iránti erős keresletnek köszönhetően - tudósított a Bloomberg.

Emelkedéssel nyit a BUX
Kis emelkedésekkel nyitottak az európai tőzsdék és a BUX is minimális pluszba fordult a nyitást követő percekben.

Visszavonta éves előrejelzését Trump vámjai miatt a Chrysler és a Peugeot gyártója
A Stellantis visszavonta 2025-ös pénzügyi előrejelzését Trump kereskedelempolitikájának bizonytalanságai miatt, miközben az első negyedévben 14 százalékos bevételcsökkenést jelentett - írta a Cnbc.

Jelentett az Erste: megtépázták a különadók a bankcsoport teljesítményét
Lelassult kamateredmény-növekedéssel és az egy évvel korábbitól 5%-kal elmaradó, 743 millió eurós adózott eredménnyel zárta az első negyedévet az Erste. Az osztrák bankcsoport eredményére rányomták a bélyegüket a banki különadók, és nem használtak neki a kollektív béremelési megállapodások sem, ugyanakkor a hitelállomány két év után most először nőtt 5% feletti éves mértékben. A tavalyi 16,3% után idén 15% körüli tőkearányos megtérülésre (ROTE) számít a bankcsoport, ami nem meglepetés. Az év elején elszámolt magas idei adóteher miatt a magyar operáció az utolsó előtti helyen végzett a leánybankok közül 33 millió eurós profitjával.

Távozik a Richter egyik vezetője
Távozik a Richter gazdasági vezérigazgató-helyettese – jelentette be a vállalat ma reggel a BÉT-en publikált közleményében.

Kiadta a figyelmeztetést a Volkswagen: bizonytalanságot hoznak a vámok
A Volkswagen jelentős nyereségcsökkenésről számolt be az első negyedévre ma reggeli gyorsjelentésében, miközben az amerikai vámok hatásaival küzd a globális autóipar - közölte a Cnbc.

Borzasztó rossz GDP-adat érkezett! Ismét visszaesett a magyar gazdaság
Idén az első negyedévben a magyar gazdaság teljesítménye 0,2%-kal alulmúlta az előző negyedévit. Előzetesen a Portfolio által megkérdezett szakértők arra számítottak, hogy a tavaly év végi 0,6%-os növekedés után 0,3%-os GDP-bővülést jelent majd a Központi Statisztikai Hivatal, vagyis mélyen a várakozások alatti eredmény érkezett.

Hasít a Samsung legújabb csúcstelefonja, hamarosan érkezik egy újabb készülék
A Samsung Electronics rekordárbevételt és a vártnál jobb eredményt ért el az első negyedévben a Galaxy S25 okostelefonok és chipek növekvő eladásainak köszönhetően, amit a mesterséges intelligencia iránt növekvő kereslet hajt - tudósít a Cnbc.

Mi történik a tőzsdéken?
Mik az aktuális események a tőzsdéken?
- Emelkedéssel zártak tegnap a vezető amerikai részvényindexek, a Dow Jones 0,7 százalékot emelkedett, a S&P 500 0,6 százalék pluszban fejezte be a napot, míg a Nasdaq 0,6 százalékkal került feljebb.
- Az ázsiai tőzsdéken ma reggel felemás hangulat látszik, a Nikkei 0,4 százalékos pluszban áll, a Hang Seng 0,1 százalékos pluszban van, míg a CSI 300 0,4 százalékkal került lejjebb.
- Iránykereséssel indulhat a nap az európai börzéken, a határidős részvényindexek jelenlegi állása alapján a DAX 0,1 százalékkal kerülhet feljebb, a CAC 0,2 százalékot eshet, míg a FTSE 0,3 százalékos mínuszban áll.
- Eséssel nyithatnak az amerikai tőzsdék, a határidős részvényindexek jelenlegi állása alapján a Dow Jones 0,2 százalék mínuszban nyithat, a S&P 500 0,4 százalékkal kerülhet lejjebb, míg a Nasdaq 0,6 százalék mínuszban nyithat.
Mi várható makro fronton?
Ma igazi adatdömping várható. Reggel kínai beszerzésimenedzser-indexekkel indul a nap, ahol fény derülhet arra, hogy a vámháború mennyire törte meg a kínai növekedési kilátásokat. A magyar GDP-adat mellett francia, német, olasz, euróövezeti és amerikai GDP és francia, német, olasz inflációs adatok érkeznek. Ezekből egyértelműen kiderülhet, hogy az EKB folytathatja-e a kamatcsökkentést. Azonban a legnagyobb kérdés, hogy az USA növekedése mekkorát lassult az első negyedévben. A Fed GDP előrejelzése szerint visszaesés történt az első negyedévben. Ezentúl pedig amerikai foglalkoztatottsági, inflációs adatok, valamint amerikai háztartások fogyasztási kiadási érkeznek. Ezek közül az áprilisra, azaz a vámháború időszakára vonatkozó ADP lesz a legfontosabb. Végül pedig aznap érkezik az amerikai negyedéves finanszírozási terv második felvonása, ahol kiderül, hogy az időszakra jutó hiány mekkora részét kívánja rövid és hosszú lejáratú kötvényekből finanszírozni az amerikai állam. Bessent pénzügyminiszter korábban élesen kritizálta Janet Yellent, Biden elnök pénzügyminiszterét, hogy szándékosan a kincstárjegyek irányába tolta el a finanszírozási szerkezetet azért, hogy a választásokra alacsony hosszú államkötvényhozamokat érjen el. Aztán mikor Bessent lett a pénzügyminiszter, természetesen szó nélkül ugyanazt csinálta, mint Yellen. Meglátjuk, hogy a mostani alkalommal emlékszik-e a korábbi kritikáira, de elnézve az amerikai költségvetés dicső helyzetét, nem fogadnánk rá.
Fontos vállalati gyorsjelentések is érkeznek ma, az amerikai tőzsdezárás után jelent a Microsoft, a Meta Platforms és a Qualcomm, napközben pedig érkeznek az Airbus és a Caterpillar számai.
Mi történt eddig a tőzsdéken?
- A vezető amerikai, ázsiai európai és régiós részvényindexek közül idén 26,7 százalékos elmozdulással a WIG20 index áll az élen, a sereghajtó 10,2 százalékos eséssel a Nikkei index.
- A hazai blue chipek közül idén a legjobban a Magyar Telekom részvénye teljesített 32,8 százalékos emelkedéssel, a sor végén a Richter papírja áll 4,5 százalékos emelkedéssel.
- A fontosabb nyersanyagok közül év eleje óta az Arany árfolyama már 26,1 százalékot emelkedett.
Fontosabb instrumentumok | |||||||
Árfolyam | 1 nap | 1 hét | 1 hónap | Idén | 1 év | 5 év | |
Amerikai részvényindexek | |||||||
Dow Jones | 40 527,62 | 0,7% | 3,4% | -2,5% | -4,7% | 5,6% | 64,5% |
S&P 500 | 5 560,83 | 0,6% | 5,2% | -0,4% | -5,5% | 8,7% | 89,2% |
Nasdaq | 19 544,95 | 0,6% | 6,9% | 1,4% | -7,0% | 9,9% | 117,6% |
Ázsiai részvényindexek | |||||||
Nikkei | 35 839,99 | 0,0% | 4,7% | -3,4% | -10,2% | -5,5% | 81,3% |
Hang Seng | 22 008,11 | 0,2% | 2,1% | -6,1% | 9,7% | 24,0% | -10,7% |
CSI 300 | 3 775,08 | -0,2% | -0,2% | -3,6% | -4,1% | 4,2% | -2,4% |
Európai részvényindexek | |||||||
DAX | 22 425,83 | 0,7% | 5,3% | -0,2% | 12,6% | 23,8% | 101,9% |
CAC | 7 555,87 | -0,2% | 3,1% | -4,6% | 2,4% | -6,3% | 61,8% |
FTSE | 8 463,46 | 0,5% | 1,6% | -2,3% | 3,6% | 3,9% | 38,4% |
FTSE MIB | 37 874,75 | 1,1% | 5,4% | -2,2% | 10,8% | 10,4% | 109,6% |
IBEX | 13 366,9 | -0,7% | 2,7% | 0,4% | 15,3% | 20,4% | 89,4% |
Régiós részvényindexek | |||||||
BUX | 92 882,06 | -0,1% | 4,7% | 1,6% | 17,1% | 36,8% | 166,8% |
ATX | 4 096,41 | 1,1% | 4,4% | -1,9% | 11,8% | 14,9% | 81,6% |
PX | 2 046,73 | -0,5% | 0,0% | -3,4% | 16,3% | 32,0% | 131,5% |
WIG20 | 100 815,9 | 0,3% | 3,8% | 3,1% | 26,7% | 18,1% | 118,6% |
Magyar blue chipek | |||||||
OTP | 26 530 | 0,5% | 7,4% | 2,2% | 22,3% | 46,8% | 188,1% |
Mol | 3 020 | 0,1% | 3,2% | 2,0% | 10,6% | 0,2% | 47,3% |
Richter | 10 870 | -1,0% | 3,5% | 4,5% | 4,5% | 16,8% | 57,9% |
Magyar Telekom | 1 692 | -1,4% | 1,1% | -3,6% | 32,8% | 83,3% | 323,0% |
Nyersanyagok | |||||||
WTI | 61,84 | -2,3% | -4,3% | -11,3% | -14,6% | -26,6% | 310,6% |
Brent | 64,33 | -2,4% | -4,7% | -12,5% | -13,9% | -27,1% | 182,6% |
Arany | 3 311,18 | -0,5% | -3,4% | 7,4% | 26,1% | 41,8% | 94,7% |
Ezüst | 33,22 | 0,5% | 0,8% | -2,8% | 11,9% | 21,7% | 118,3% |
Devizák | |||||||
EURHUF | 404,3750 | 0,0% | -1,1% | 0,4% | -1,7% | 3,4% | 13,8% |
USDHUF | 355,2291 | -0,1% | -0,3% | -4,6% | -10,6% | -2,7% | 8,5% |
GBPHUF | 476,0901 | 0,0% | -0,2% | -1,1% | -4,3% | 3,8% | 17,0% |
EURUSD | 1,1384 | 0,0% | -0,8% | 5,2% | 9,9% | 6,3% | 4,9% |
USDJPY | 142,8550 | 0,0% | 1,5% | -4,9% | -9,1% | -8,8% | 34,0% |
GBPUSD | 1,3390 | 0,0% | 0,1% | 3,5% | 6,9% | 6,7% | 7,7% |
Kriptovaluták | |||||||
Bitcoin | 94 285 | -0,8% | 0,9% | 11,7% | -0,1% | 47,7% | 972,6% |
Állampapírok | |||||||
10 éves amerikai állampapírhozam | 4,17 | -1,1% | -5,3% | -2,2% | -9,0% | -9,8% | 564,4% |
10 éves német állampapírhozam | 2,46 | -0,6% | 2,3% | -9,1% | 3,9% | -2,0% | -609,8% |
10 éves magyar állampapírhozam | 6,88 | -0,1% | -2,1% | -5,6% | 3,9% | -3,2% | 223,0% |
Forrás: Refinitiv, Portfolio |
Címlapkép forrása: Getty Images
Megszavazta a Richter közgyűlése az osztalékot
Lezajlott kedden a Richter éves rendes közgyűlése, a részvényesek megszavazták az osztalékot, és új igazgatósági tagot, valamint felügyelőbizottsági tagot választottak.

Emelkedés az amerikai tőzsdéken
Ázsiában vegyes mozgásokat lehetett ma látni, az európai tőzsdéken pedig mérsékelt emelkedés látszik, miután a STOXX 600 indexnek sikerült év elejéhez képest újra pluszba kerülnie a vámháború miatti nagy esés után. Az USA-ban ezzel szemben bizonytalanok a mozgások, a kezdeti esés után óvatos optimizmus kezdett el kialakulni, miközben a befektetők a vámháborúval, és a kereskedelmi tárgyalásokkal kapcsolatos fejleményeket figyelik. Közben érkeznek a vállalati gyorsjelentések, több nagy európai cég is közzétette első negyedéves számait, bár a vámháború időszakában inkább az előrejelzések az izgalmasabbak (már amelyik cég ebben a környezetben hajlandó előrejelzést adni). Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Információ és jelentkezés.

A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ
Nagy változás jön a peres ügyek díjainál
A védő ügyvédek kifizetését is átalakítja a kormány.
Döntött a kormány: változnak a személyi és közlekedési okmányok
Már május 1-től az új szabályok érvényesek.
Hatalmas robbanás történt Murom mellett, elfoglalták az oroszok Novét - Híreink az orosz-ukrán háborúról szerdán
Cikkünk folyamatosan frissül a háború eseményeivel.
Belarusz váratlanul szabadon engedett egy amerikai állampolgárt, akit az elnök elleni puccskísérlettel vádoltak
Aljakszandr Lukasenka egyoldalú gesztusáról volt szó.
Ez egyre csúnyább: gyenge amerikai adatok érkeztek, megütötték a tőzsdéket
Nagy mínuszban az amerikai indexek.
Elképesztő fordulat: Brüsszel feladta a Trumptól való függetlenség álmát egy területen
Kiszivárgott egy dokumentum, amely szerint nincs más, mint az amerikai út.
Karácsony Gergely bejelentette: radikális változások jönnek Budapest közlekedésében
Zöld panelfelújítási program is indul.
SPB: Jól teljesített az első negyedévben a kínai GDP
Lendületesen indította az idei évet Kína gazdasága, az amerikai vámrendeletek azonban várhatóan jelentősen visszafogják majd a teljesítményt. Az ország vezetése célzottan igyekszik ösztön
Repülőrajt helyett földbe állás
A tragikus 2023-as és 2024-es év után a Főnök bejelentette év elején, hogy repülőrajttal fog Magyarország gazdasága az égig emelkedni, az éves növekedési ütem 3-6% lesz. Az inflációnak, a
Greenhushing: új trend a vállalatok világában
A greenwashing mellett az utóbbi időben egy új vállalati zöld kommunikációs trendet is megfigyelhetünk.
Hogyan szerezheti vissza a nukleáris piacon egykori vezető szerepét az Egyesült Államok?
Az Egyesült Államoknak most valódi esélye van arra, hogy visszaszerezze korábbi vezető szerepét a globális nukleáris piacon.
Új ERP rendszer bevezetése: adózási és számviteli buktatók, amikre figyelni kell
Egy új ERP rendszer bevezetése nemcsak informatikai projekt, hanem a vállalat szinte minden működési területét érintő, komplex átalakulás. Különösen igaz ez akkor, ha az ERP rendszer külfö
Kína is tud ám, ha akar...
Kedves Olvasó, nem untatlak az elmúlt néhány hétben lezajlott tőzsdei mozgásokkal egy sokadig cikkben, sőt még napi rekordokkal és \"milyen világot élünk\" szlogennel sem fárasztalak....
The
Zöld energiával meleg otthonokat: új lehetőség a távhőtermelőknek
A 2025/MA/TÁVHŐ/02 kódszámú, társadalmi egyeztetésre bocsátott pályázati felhívás új lendületet adhat a hazai távhőrendszerek megújításának.
Kína AI-ban is leversenyez mindenkit
Peking legutóbbi karácsonyi ajándéka a Nyugatnak a DeepSeek nevű AI-bomba volt, amely komoly felfordulást okozott a Wall Streeten, legalábbis annak techorientált részén. A nyugati féltekén...
T


- Rejtélyes az újabb száj- és körömfájás kitörés - Nehéz hetek jönnek Magyarországon
- Elképesztő fordulat az autóiparban, az EU a saját fegyverével lő vissza Kínára
- Utódlás: Csányi Péter az OTP új vezérigazgatója
- Mérgező borokkal árasztották el Európát, Magyarországon is súlyos a helyzet
- Bezzegországból bukott angyal? Nagy bajba kerülhet Magyarország szomszédja
Kisokos a befektetés alapjairól, tippek, trükkök a tőzsdézéshez
Előadásunkat friss tőzsdézőknek ajánljuk, összeszedünk, minden fontos információt arról, hogy hogyan működik a tőzsde, mik a tőzsde alapjai, hogyan válaszd ki a számodra legjobb befektetési formát.
Sikeres befektető online tanfolyam
Megtanulhatod, hogyan találj rá a legjobb befektetési lehetőségekre, és azonnal alkalmazható, gyakorlati stratégiákat sajátíthatsz el – mindezt egy interaktív, élő online eseményen.
Dermesztő GDP adat érkezett - merre tovább, Magyarország?
A jelenlegi adatok szerint sereghajtók vagyunk az EU-ban.
Nagyon fáj az árrésstop a boltoknak, de nekünk is fog
Nagy Márton elégedett az intézkedés hatásaival, a kereskedők kevésbé
Oszkó: jobb idők jöhetnek az európai tőzsdéken, csökken az USA elszívó hatása
Az OXO Technologies vezére a Business podcast vendége volt.
Kiadó modern irodaházak
Az iroda ma már több, mint egy munkahely. Találják meg most cégük új otthonát.