
Esés lett a vége
A Dow 1%-kal esett, az S&P 500 0,4%-kal gyengült, míg a Nasdaq 0,2%-ot erősödött.

Az Nvidia repíti új csúcsra a Nasdaq-ot
A Nasdaq újabb rekordot döntött kedden, miközben a többi Wall Street-i index gyengélkedett az inflációs adatok és a banki eredmények hatására.

Vegyes mozgás
Amíg a Dow 0,7%-os esést mutat, addig a Nasdaq 0,7%-kal emelkedik. Az S&P 500 még nem döntötte el, merre megy, jelenleg stagnál az index.


Emelkedett az OTP
A blue chipek közül az OTP és a Mol árfolyama emelkedett, miközben csak a Richter árfolyama esett.

Mínuszba fordult Európa
A vezető indexek közül az angol FTSE és a francia CAC egyaránt 0,3-0,3 százalékos mínuszban van, míg a német DAX 0,2 százalékkal került lejjebb.

Felemás nyitás az amerikai tőzsdén
Felemásan állnak az irányadó amerikai indexek a nyitást követően, az S&P 500 0,3 százalékot, a Nasdaq 0,8 százalékot emelkedett, míg a Dow 0,3 százalékot esett.

A nagypapírok közül jelentős plusszal nyitott az Nvidia, több mint 4 százalékkal került feljebb az árfolyam.

Hozta a várakozásokat az amerikai infláció
Az Egyesült Államokban az elemzők által várttal összhangban gyorsult az éves fogyasztóiár-emelkedés üteme júniusban. Havi szinten ugyancsak a vártnak megfelelő mértékben emelkedett a fogyasztói árindex. A maginfláció egy hajszállal a konszenzus alatt alakult.

Megjelentek az első banki gyorsjelentések, vegyes fogadtatásra találtak
Jót tett a második negyedévi piaci turbulencia a legnagyobb amerikai bankok profitjának: az elsőként megjelenő gyorsjelentések közül a JP Morgan, a Wells Fargo és a Citigroup is felülmúlta a piaci várakozásokat. A piaci reakció azonban nem egységes, ez részben a megfogalmazott bevételei várakozások miatt alakul így: a JP Morgan 0,1%-os, a Wells Fargo 2,9%-os csökkenést mutat, a Citigroup árfolyama viszont 1,9%-ot emelkedett a nyitás előtti kereskedésben.

Elfogyott Trump türelme Putyinnal szemben - Miért jó ez az OTP-nek?
Donald Trump nagyon nem happy. Most éppen Vlagyimir Putyin miatt, aki szerinte a személyes egyeztetéseiken mindig nagyon kedves, az ukrajnai háborúnak azonban még mindig nincs vége. Most ultimátumot adott Trump, és 50 napon belül békét szeretne Ukrajnában, különben jönnek a szankciók. Ha tényleg jön a béke, az több dolog miatt is pozitív az OTP-nek. Mutatjuk az érveket.

Igazi sikersztori: van egy részvény, amire most nagyon érdemes figyelni!
Nem különösebben hatják meg a tőzsdéket és a befektetőket Trump vámbejelentései és fenyegetései sem, hiszen történelmi csúcs közelében mozognak a vezető részvényindexek. Eközben a kriptopiac is száguld, és több egyedi részvénypiaci sztori is szolgáltatja az izgalmakat. Mostani elemzésünkben egy olyan részvényt mutatunk be, amelynél fontos fordulatok következtek be az utóbbi hónapokban, erre pedig szép lassan az elemzők is kezdenek felfigyelni.

Vártnak megfelelő amerikai inflációs adat
A vártnak megfelelően alakult a júniusi amerikai infláció, a közzétett adatok szerint a 12 havi infláció 2,7 százalék volt, ami megfelelt az elemzői konszenzusnak. Az amerikai határidős indexek többnyire emelkedéseket jeleznek előre a nyitásra, az S&P 500 0,5 százalékkal, a Nasdaq 0,7 százalékkal kerülhet feljebb, míg a Dow stagnál.
Gloster: pozitívak a kilátások az év hátralévő részére
Emelkedett a Gloster nyitott rendelésállománya a második negyedévben és pozitívak a kilátások az év hátralévő részére - áll a cég közleményében.

Jelentett a JP Morgan
Megkezdődött a negyedéves jelentési szezon az amerikai nagybankoknál: a JPMorgan megemelte 2025-ös nettó kamatbevételi előrejelzését, miután befektetési banki és kereskedési divízióinak erős teljesítménye segítségével felülmúlta a második negyedévre vonatkozó profitvárakozásokat. A bank most már körülbelül 95,5 milliárd dolláros nettó kamatbevételre számít idén, szemben a korábbi 94,5 milliárd dolláros becsléssel.
"Az amerikai gazdaság ellenállónak bizonyult" - nyilatkozta Jamie Dimon vezérigazgató. "Az adóreform véglegesítése és a potenciális dereguláció pozitívan hat a gazdasági kilátásokra. Azonban jelentős kockázatok továbbra is fennállnak - beleértve a vámokat és kereskedelmi bizonytalanságot, a romló geopolitikai helyzetet, a magas költségvetési hiányt és az eszközök magas árait."
A lezárt negyedévben piaci aktivitás megugrott, a piaci turbulencia a JPMorgan kereskedési bevételét 15%-kal növelte, amit mind a kötvény-, mind a részvénypiaci eredmények támogattak. A befektetési banki díjbevételek szintén 7%-kal nőttek, amit a fúziók és felvásárlások, valamint a hitelpapírok kibocsátásának növekedése támogatott. Mind a kereskedési, mind a befektetési banki tevékenység jobban teljesített a vezetőség korábbi előrejelzéseinél. Májusban a bank még a befektetési banki díjak csökkenését jelezte előre, míg a kereskedési bevételek esetében közepes vagy magas egyszámjegyű százalékos növekedésre számított.
Az egyszeri költségek nélkül a JPMorgan részvényenként 4,96 dolláros nyereséget ért el, szemben az elemzők által várt 4,48 dolláros értékkel a LSEG becslései szerint.
A hitelezési veszteségekre képzett céltartalék 2,85 milliárd dollár volt, szemben az egy évvel korábbi 3,05 milliárd dollárral.
A JP Morgan árfolyama 0,6 százalékos mínuszban áll nyitás előtt.

Ritkaföldfém-bányába vásárolja be magát az Apple
Piaci pletykák szerint az Apple félmilliárd dolláros dolláros befektetést fontolgat az MP Materials vállalatba, amely az egyetlen amerikai ritkaföldfém-bánya üzemeltetője.

Bekebelezi az egyik kínai elektromosautó-gyártót a riválisa
A kínai Geely Automobile 2,4 milliárd dollárért felvásárolja a Zeekr elektromos autógyártó még nem tulajdonolt részvényeit, ezzel teljesen birtokába kerül a vállalat.

Itt az idő kidobni két részvényt a Csodálatos Hetesből? Mutatunk két papírt, amik most nagyot mehetnek
Két részvény igencsak kilógott idén a Csodálatos Hetesek közül az árfolyam alakulását tekintve, az Apple és a Tesla jelentősen alulteljesítette a többi technológiai óriásvállalatot. Egyes szakértői vélemények szerint ha a befektetési portfóliódban a Csodálatos Hetesre fogadtál, akkor érdemes most megfontolni, hogy a két papírt másra cseréld. Mutatunk is két részvényt, amikben lehet most potenciál.

Kis pluszban a BUX
A tegnapi záróértékek közelében ingadoznak kedden az irányadó amerikai indexek, a BUX minimális emelkedést mutat a kereskedési nap felénél.

Nagy emelkedéssel nyithat az Nvidia
Több mint 5 százalékos pluszban nyithat az Nvidia ma a nyitás előtti kereskedés alapján, miutén a vállalat bejelentette, hogy hamarosan újraindíthatja H20 grafikai processzorainak értékesítését Kínában, miután az amerikai kormány engedélyeket ígért a vállalat számára. Ez elemzők szerint friss növekedési katalizátorként szolgálhat a cég számára a következő negyedévekben.

Emelkednek az európai chipgyártók
Enyhén pozitív hangulatban telik a kereskedés az európai tőzsdéken, a technológiai részvények vezetésével, miután az amerikai Nvidia felől pozitív hírek érkeztek.
Az európai chipgyártók közül az ASML több mint 2 százalékot, az Infineon pedig közel másfél százalékot emelkedett.

Pluszos nyitás Európában
Minimális emelkedésekkel indul a kereskedés az európai tőzsdéken, a Stoxx 600 0,1 százalékkal, a DAX 0,2 százalékkal, a CAC-40 0,1 százalékkal került feljebb a nyitást követő percekben.
Emelkedéssel indul a nap a magyar tőzsdén
Jó hangulatban indul a nap az európai tőzsdéken, emelkedéssel kezdi a kereskedést a BUX index is.

Akvizíciók hajtották az AutoWallis értékesítéseit
Akvizíciók hajtották az AutoWallis Csoport gépjármű-értékesítésének növekedését az első félévben a tavaly lezárt cseh felvásárlásoknak köszönhetően – közölte a cég ma reggel publikált féléves értékesítési jelentésében. A használtautó-értékesítés és a szervizórák számának növekedése továbbra is erős, 50 százalék feletti, és a rövid távú gépjárműkölcsönzés bérleti napjainak száma is bővült - tette hozzá a cég.

Korrekció a kriptók piacán
Korrekció látszik ma reggel a kriptók piacán a bitcoin tegnapi történelmi csúcsa után, a bicoin 2,3 százalékot esett, a solana 1,9 százalékkal, a dogedoin 3,3 százalékkal került lejjebb.

A héten három nagy horderejű digitális eszközökkel kapcsolatos törvényjavaslat is megvitatásra vár az amerikai képviselőházban a washingtoni Kriptohét során – amely ma, július 14-én veszi kezdetét –, és a fejleményeket világszerte szoros figyelemmel kísérik befektetői és szabályozói oldalról egyaránt.
Két éve folyamatosan csökken az új lakások ára Kínában
Kínában az új lakások ára a vizsgált 70 városban 3,2 százalékkal csökkent júniusban az egy évvel korábbihoz képest. Májusban 3,5 százalék volt ez a szám - közölte a statisztikai hivatal kedden.

Élénkülnek az 5G beruházások, örül az Ericsson
Az Ericsson nyeresége felülmúlta az elemzői várakozásokat, miután az 5G telekommunikációs berendezések értékesítése stabilizálódott a második negyedévben - jelentette a Bloomberg.

Sorra kezdik a Boeing-gépek átvizsgálását, miután új információk jöttek az Air India-gép lezuhanásáról
India és Dél-Korea elrendelte a Boeing repülőgépek üzemanyag-kapcsolóinak vizsgálatát az Air India halálos balesetét követően, amelyben 260 ember vesztette életét.

Lassult a kínai gazdaság a vámháború közepette, de nem annyira, mint várták
Az elemzők által vártnál kevésbé lassult a kínai gazdaság növekedése az idei második negyedévben éves szinten, ellenállóbbnak bizonyult a vámháború közepette - derül ki a frissen nyilvánosságra hozott hivatalos adatokból.

Nagyon jó hírt kapott az Nvidia Donald Trumptól
Az Nvidia kedden bejelentette, hogy hamarosan újraindíthatja H20 grafikai processzorainak értékesítését Kínában, miután az amerikai kormány engedélyeket ígért a vállalat számára - jelentette a Cnbc.

Tovább veszi a saját részvényeit az Opus
Folytatta tegnap a saját részvény vásárlásokat az Opus Global a részvényvisszavásárlási programja keretén belül, 2025. július 14-én 68 458 db saját részvényt vásárolt a BÉT-en 597,69 Ft/db átlagáron, vagyis 68,5 millió forint értékben. A tranzakciót követően a társaság közvetlen saját részvény állománya 41 906 338 db, csoport szinten összesen 160 319 159 db (22,96%).

Beindul ma a jelentési szezon
Beindul a negyedéves amerikai vállalati szezon, ma több nagybank közzéteszi számait,
jelent a JP Morgan, a Wells Fargo és a Citigroup is.
Mi történik a tőzsdéken?
Mik az aktuális események a tőzsdéken?
- Emelkedéssel zártak tegnap a vezető amerikai részvényindexek Donald Trump újabb vémfenyegetései ellenére, a Dow Jones 0,2 százalékot emelkedett, a S&P 500 0,1 százalék pluszban fejezte be a napot, míg a Nasdaq 0,3 százalék pluszban zárt. A befektetők már az negyedéves vállalati gyorsjelentési szezon megindulását várják.
- Az ázsiai tőzsdék ma reggel többnyire emelkednek, a Nikkei és a Hang Seng 0,2 százalékkal került feljebb, kivétel volt a kínai piac, amely közel 1 százalékot esett.
-
Kínából erős GDP-adat érkezett, a második negyedévben a vártnál nagyobb mértékben, 5,2 százalékkal emelkedett a gazdaság, amely enyhíti a nyomást a gazdaságélénkítő lépésekre. Az ipari termelési adat szintén jobb lett a konszenzusnál, a várt 5,7 százalékos növekedés helyett 6,8 százalékos bővülést mutatott, a kiskereskedelmi statisztika azonban csalódást okozott, 4,8 százalékkal emelkedtek az értékesítések júniusban év/év alapon, szemben az elemzők által várt 5,4 százalékkal.
- Vegyesen nyithatnak az európai tőzsdék, a határidős részvényindexek állása alapján a DAX 0,2 százalékot emelkedhet, míg a FTSE 0,1 százalékot eshet.
- Az amerikai határidős részvényindexek emelkedést vetítenek előre a piacnyitásra, a Dow Jones közel a tegnapi záróértékén áll, a S&P 500 0,24 százalékot emelkedhet, míg a Nasdaq 0,4 százalékkal kerülhet feljebb.
Mi várható makro fronton?
Ma Kína második negyedéves GDP-je, valamint júniusi kiskereskedelmi és ipari termelési adatai jelentek meg, amelyeket délelőtt az euróövezet májusi ipari termelési jelentése követ. Magyar oldalon a KSH részletes ipari adatokat közöl májusra, az MNB pedig havi fizetési mérleget publikál. Délután az Egyesült Államok júniusi inflációs adatát és a New York-i feldolgozóipari BMI-t teszik közzé – ezek alapvetően befolyásolhatják a Fed kamatpolitikájával kapcsolatos várakozásokat, különösen a jelenlegi, árazási bizonytalanságokkal teli időszakban.
Mi történt eddig a tőzsdéken?
- A vezető amerikai, ázsiai európai és régiós részvényindexek közül idén 25,4 százalékos elmozdulással a BUX index áll az élen, a sereghajtó 1,1 százalékos eséssel a Nikkei index.
- A hazai blue chipek közül idén a legjobban a Magyar Telekom részvénye teljesített 40,5 százalékos emelkedéssel, a sor végén a Richter papírja áll 2,4 százalékos eséssel.
- A fontosabb nyersanyagok közül év eleje óta az Arany árfolyama már 27,5 százalékot emelkedett.
Fontosabb instrumentumok | |||||||
Árfolyam | 1 nap | 1 hét | 1 hónap | Idén | 1 év | 5 év | |
Amerikai részvényindexek | |||||||
Dow Jones | 44 459,65 | 0,2% | 0,1% | 5,4% | 4,5% | 11,1% | 66,9% |
S&P 500 | 6 268,56 | 0,1% | 0,6% | 4,9% | 6,6% | 11,6% | 96,0% |
Nasdaq | 22 855,63 | 0,3% | 0,7% | 5,7% | 8,8% | 12,4% | 113,8% |
Ázsiai részvényindexek | |||||||
Nikkei | 39 459,62 | -0,3% | -0,3% | 4,3% | -1,1% | -4,2% | 74,7% |
Hang Seng | 24 203,32 | 0,3% | 1,3% | 1,3% | 20,7% | 32,3% | -5,0% |
CSI 300 | 4 017,67 | 0,1% | 1,3% | 4,0% | 2,1% | 15,7% | -16,4% |
Európai részvényindexek | |||||||
DAX | 24 160,64 | -0,4% | 0,4% | 2,7% | 21,4% | 28,9% | 90,3% |
CAC | 7 808,17 | -0,3% | 1,1% | 1,6% | 5,8% | 1,1% | 55,9% |
FTSE | 8 998,06 | 0,6% | 2,2% | 1,7% | 10,1% | 9,0% | 45,6% |
FTSE MIB | 40 186,35 | 0,3% | 0,7% | 1,9% | 17,6% | 16,2% | 102,1% |
IBEX | 14 036 | 0,2% | -0,3% | 0,9% | 21,1% | 24,8% | 90,9% |
Régiós részvényindexek | |||||||
BUX | 99 454,88 | -0,5% | 0,0% | 4,3% | 25,4% | 37,6% | 183,4% |
ATX | 4 476,6 | -0,1% | 1,6% | 2,8% | 22,2% | 20,8% | 94,1% |
PX | 2 172,56 | 0,1% | 0,9% | 1,2% | 23,4% | 36,6% | 131,7% |
Magyar blue chipek | |||||||
OTP | 27 720 | -0,8% | -1,0% | 7,6% | 27,8% | 52,0% | 156,4% |
Mol | 3 014 | -0,5% | 1,1% | 3,0% | 10,4% | 6,3% | 67,8% |
Richter | 10 150 | -0,5% | 1,1% | 0,7% | -2,4% | 4,7% | 57,1% |
Magyar Telekom | 1 790 | 0,4% | 0,4% | -1,1% | 40,5% | 63,9% | 371,1% |
Nyersanyagok | |||||||
WTI | 68,19 | -2,1% | -1,4% | -7,7% | -5,9% | -18,3% | 69,2% |
Brent | 69,23 | -1,6% | -0,6% | -6,9% | -7,4% | -19,4% | 61,1% |
Arany | 3 348,28 | -0,5% | 0,9% | -2,3% | 27,5% | 38,8% | 85,1% |
Devizák | |||||||
EURHUF | 399,9750 | 0,0% | 0,1% | -0,7% | -2,8% | 2,0% | 12,5% |
USDHUF | 342,3417 | 0,1% | 0,5% | -1,9% | -13,8% | -4,7% | 9,7% |
GBPHUF | 460,3999 | -0,2% | -0,9% | -2,6% | -7,5% | -1,4% | 17,7% |
EURUSD | 1,1684 | -0,1% | -0,5% | 1,2% | 12,8% | 7,1% | 2,5% |
USDJPY | 146,5100 | 0,0% | 0,5% | 1,7% | -6,8% | -7,1% | 36,6% |
GBPUSD | 1,3447 | -0,4% | -1,4% | -1,0% | 7,4% | 3,5% | 7,3% |
Kriptovaluták | |||||||
Bitcoin | 119 879 | 2,0% | 10,7% | 13,0% | 27,0% | 107,1% | 1 195,8% |
Állampapírok | |||||||
10 éves amerikai állampapírhozam | 4,43 | 0,2% | 1,0% | 0,5% | -3,3% | 6,0% | 621,6% |
10 éves német állampapírhozam | 2,69 | 0,2% | 3,3% | 6,1% | 13,9% | 9,9% | -663,2% |
10 éves magyar állampapírhozam | 7,02 | 0,0% | -0,1% | -2,9% | 6,0% | 6,8% | 186,5% |
Forrás: Refinitiv, Portfolio |
Címlapkép forrása: Getty Images
50 napos határidőt kapott Oroszország - Hogyan reagálnak a piacok?
A hétvége legfontosabb híre volt, hogy Donald Trump 30 százalékos vámot vetett ki az Európai Unióra, ami nagyobb az előzetesen vártnál. Ennek megfelelően estek a tőzsdék Európában, ám a magyar tőzsdén az európai átlaghoz képest csak kisebb esés látszott. Eközben Amerikában egyre feljebb kerülnek az indexek. Javítja valamelyest a hangulatot a tőzsdéken, hogy az Egyesült Államok vezetője megelégelte az orosz-ukrán háború lezárása körüli tétlenséget, ezért súlyos fenyegetést küldött a moszkvai politikai elitnek. Gazdasági események szempontjából a vámháborús fejlemények mellett nem várható a hét első napján nagyobb piacmozgató hír, kedden azonban elkezdődik a második negyedéves gyorsjelentési szezon az USA-ban a nagybankok jelentéseivel, emellett pedig fontos inflációs adatok is érkeznek majd.

A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ
A GDP-adatok mögött rejtett válság: már csak a trükkök festenek szép képet Kínáról
A béreket visszavágták, az emberek másodállásokba kényszerülnek, a fogyasztás pedig így sem indult be.
Átrendeződhet az egész globális kávépiac Trump vámja miatt
Jelentős drágulás is jöhet az amerikai fogyasztóknak.
Hamarosan megszólal Orbán Viktor Magyarország kulcságazatának kivéreztetéséről
"Jól kiszúrtak a gazdákkal."
Kiderült, mit gondolnak a magyarok az AI-forradalomról - Több kérdésben lesújtó vélemény érkezett
Magabiztosak a tudásukban a magyarok.
Megjelent az iráni kémfőnök az FBI körözötti listáján - Itt mégis mi történik?
Ez valószínűleg nem fog jót tenni a diplomáciai erőfeszítéseknek.
Megszólalt az EKB döntéshozója: higgadt kézre van szükség a vámfenyegetések közepette
Megjött az első jegybanki reakció.
SPB: Szigorító intézkedések és növekvő infláció határozhatja meg a román kötvénypiacot a közeljövőben
A román kötvénypiacot a közeljövőben várhatóan egyrészt a növekvő infláció, másrészt a költségvetési hiány csökkentésére irányuló szigorító intézkedések határozzák meg. A kis
A TB kiskönyv múltja, jelene és digitális jövője
A magyar társadalombiztosítási rendszer egyik ikonikus, papíralapú dokumentuma, a köznyelvben csak TB kiskönyvként ismert igazolvány hamarosan digitális formában él tovább. Bár sok munkáltat
Végre kimondták: nem kell tovább fenntartani a projekteket
Miközben sok pályázó már túl van a projektje fenntartásán, a Hatóság csak most tisztázta a legfontosabb kérdést.
Miért nem emelkedik mindig az infláció, ha vámot emelnek?
Súlyos inflációt jósoltak az elemzők, amikor Donald Trump áprilisban bedurrantotta a vámháborút, és jogosan: a vámok növelik az importált termékek árát, ami végső soron a... The post Mié
Szegény, de szexi...
Kicsit kapitalista, kicsit szocialista; kicsit nyugati, kicsit keleti; kicsit drága, kicsit olcsó: ez Berlin Zentuccio szemüvegén át. A HOLDBLOG állandó világutazó szerzője a német fővárosról
Top 10 osztalék részvény - 2025. július
Július elsején kijött Justin Law listája az osztalékfizető részvényekről, sorba is rendeztem őket gyorsan, itt az eredmény.Fontosabb infók a lista összeállításával kapcsolatbanElőző hón
Mi a baj a statisztikáról szóló törvény új, anonimizálásra vonatkozó definíciójával?
A Magyarország versenyképességének javítása érdekében egyes törvények módosításáról szóló 2025. évi LXVII. törvény* több ponton is módosította a hivatalos statisztikáról szóló
Hulladékhő újragondolva: így fűtik Finnországban az otthonokat
Az adatközpontok működése hatalmas mennyiségű hőt termel, amely a legtöbb helyen kárba vész. A pazarlást felismerve Finnország a számítógépes feldolgozólétesítmé


Vége a pénzesőnek? Fájni fog a kiszivárgott EU-s agrárreform
Teljesen más világ jöhet, ha megvalósulnak a brüsszeli tervek.
Pokoli hónapok után vérszegény időket várnak az elemzők
Érkeznek a második negyedév amerikai vállalati beszámolói.
Csúnya képet mutathat egy fontos mutató Magyarországon
A trendek alapján baljósak a kilátások.
Limit, Stop, vagy Piaci? Megbízások, amikkel nem lősz mellé!
Ismerd meg a tőzsdei megbízások világát, és tanulj meg profin navigálni a piacokon!
Hogyan vágj bele a tőzsdei befektetésbe?
Első lépések a tőzsdei befektetés terén. Mire kell figyelned? Melyek az első lépések? Mely tőzsdei termékeket célszerű mindenképpen ismerned?