Előfizetői tartalom

Miért ilyen magas az olajár, és mi hajthatja tovább?

Portfolio
Az olajár alakulását az elmúlt 40 évben főként a keresleti, mint sem a kínálati tényezők befolyásolták - mondta el Thomas Petrie, Bank of America Merrill Lynch elnökhelyettese, a CFA Intézet által rendezett konferencián. A kitermelés ugyanis a jelenlegi szintekről még tovább bővíthető, ehhez azonban egyes országokban a politikai stabilitás, máshol a nagyobb környezetszennyezés tolerálása szükséges. A keresleti oldalon viszont erős növekedés várható, főként a feltörekvő országoknak köszönhetően, amelyeket gyors gazdasági- és népességnövekedés, és nem utolsó sorban az autók nagy iramú elterjedése jellemez, miközben a fejlett országokban az olajfogyasztás mérséklődése várható a következő években, évtizedekben.

Az elmúlt 40 évben az olajár alakulását érdemben inkább a keresleti, mint sem a kínálati tényezők befolyásolták - véli a Bank of America Merrill Lynch elnökhelyettese, Thomas Petrie. Érdemes ezért közelebbről is megvizsgálni, mik azok a keresleti tényezők, amelyek nagy hatással vannak az olajárra. Az olaj iránti keresletet legfőképp a világgazdasági növekedés befolyásolja...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja egy évre 29 845 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!

Signature előfizetés