Bank
Egy bankár került a kínai felügyelet élére
Egy névtelenül nyilatkozó beosztottja úgy jellemezte Ji Huj-mant, hogy "pragmatikus, és jól tudja, hogy miként kell működtetni egy gigantikus bankot". Ugyanakkor szabályozási kérdésekben nincs gyakorlata.
Az lesz a feladata, hogy újraélessze a hazai és a külföldi befektetői érdeklődést - az egy évvel ezelőtti értékéhez képest egynegyedét elvesztő - kínai részvénypiacok iránt a lassuló gazdasági növekedés és az amerikai-kínai kereskedelmi feszültségek közepette.
Helyre kell állítani a CSRC iránti bizalmat is, amelyet megrendített egy sor korrupciós botrány. Egyes vállalatok ugyanis lefizettek felügyeleti tisztviselőket, hogy elnyerjék a jóváhagyást különböző ügyletekhez.
Rövid távon a legfontosabb feladatok közé tartozik, hogy Sanghajban elindítsanak egy elektronikus részvénytőzsdét a New York-i Nasdaq mintájára, miközben a kínai tőkepiacokat bekapcsolják a globális rendszerbe. A kínai tőzsdék nemzetközivé tételét célzó két projektet, köztük a londoni és sanghaji tőzsde kereskedési rendszereinek összekapcsolását, elhalasztották tavaly.
A teljes kínai piaci tőkeérték mindössze 3 százalékát birtokolják külföldi befektetők.
Liu Si-jü három éve, egy hosszan tartó tőzsdepánik után került a Kínai Értékpapírpiaci Szabályozó Bizottság élére. Tevékenységét ellentmondásosan ítélték meg a befektetők, egy részük dicsérte a spekuláció megfékezésére tett lépéseit, más részük viszont bírálta a piaci törvények megkerülése miatt.