Ez 137%-os növekedést jelent az év utolsó három hónapjában elért profitot illetően egy év alatt. A bank által összeállított húszelemű elemzői konszenzus 966 millió dollárról szólt, így több amerikai befektetési bankhoz hasonlóan alaposan sikerült meglepni a piacot a 2020 végi teljesítménnyel.
A Sergio Ermottit 2020 novemberében váltó Ralph Hamers vezérigazgató kommentárja szerint az erős 2020-as eredményeik világosan megmutatták hálózatuk igazi erejét. Az éves profitot 54%-kal sikerült növelniük 2020-ban, amihez az erőteljesen hitelezési és kereskedési teljesítmény is hozzájárult a vagyonos és ultra vagyonos ügyfeleik körében, és mindehhez a befektetési banki aktivitás jelentős növekedése járult. A negyedik negyedévben a vagyonkezelésben 22%-os profitnövekedést sikerült elérni.
Tegnap írtunk arról, hogy Hamers mindennapjai nem lehetnek felhőtlenek:
A bank közlése szerint igazgatóságuk 0,37 dolláros részvényenként osztalékfizetést javas, és 1,1 milliárd dollárnyi saját részvényt tervezne visszavásárolni még ebben a negyedévben. Emellett elindítanak egy 4 milliárd svájci frankos, vagyis 4,5 milliárd dolláros hároméves részvényvisszavásárlási programot is.
A világ legnagyobb vagyonkezelőjeként a UBS nyeresége jórészt a vagyonos ügyfeleknek nyújtott tanácsadásból és vagyonkezelési szolgáltatásokból áll, emellett egy kisebb globális befektetési banki és eszközezelői tevékenységet is fenntart. Retail és vállalati banki tevékenységet csak hazai piacán, Svájcban végez. Bár 694 millió dollárnyi hitelezési veszteséget így is elkönyvelt 2020-ra a bank, ez az üzleti modell igencsak kifizetődőnek bizonyult a tavalyi évben: a svájci üzletágak kivételével minden divízió nyertesen került ki eddig a pandémiából.
Címlapkép: Shutterstock