Zen
Az Zen egy csapásra 31 európai ország piacán jelent meg szolgáltatásaival, Magyarország mellett az összes nagy európai piacra betették a lábukat. A céget még a világjárvány kirobbanása előtt kezdték el fejleszteni, jelenleg 150 alkalmazottal rendelkeznek elsősorban Lengyelországban, Hollandiában és Litvániában. Az alkalmazottakat egy sor pénzügyi és fintech cégtől toborozták, mint a SIA, a Mastercard, az Ayden, az Alior Bank, Deutsche Bank vagy a Citi Bank. Eredetileg már 2020 első félévében el akartak indulni a szolgáltatással élesben, de a COVID-járvány közbeszólt.
A fintech indulását egy nagyszabású – legalább 100 influenszerrel megtámogatott – marketingkampánnyal hirdetik meg a tervek szerint. Az alapító nem árulta el, eddig mennyi pénzt invesztált a cégébe, de egyelőre külső kockázati tőkét még nem vontak be, viszont partnert már szereztek: a Mastercard támogatja a startup terjeszkedését.
A ZEN pénzforgalmi megoldásokat kínál, az első hónap ingyenes időszaka után előfizetéses alapon, melyek a társaság szerint egy egyszerű, letisztult UX-szel rendelkező mobilalkalmazáson és weboldalon érhetők el. A társaság Litvániában szerzett e-money licencet ehhez, melyet az EU többi országába is passzportálni tudnak.
Magyarországon egy új fintech startup
- Mit tud a ZEN, amit a többi fintech és bank nem?
- Árak és csomagok
- A ZEN születése
Kedves Olvasónk!
Támogasd te is a minőségi gazdasági tartalomgyártást!
Ez az elemzés a Portfolio Signature cikkei közé tartozik. A cikk folytatódik, de csak egyedi előfizetéssel olvasható.
A Signature tartalmakhoz való hozzáférés díja havi előfizetéssel 2490 forint. Az éves előfizetés díja 29845 forint. Ezzel közvetlenül támogathatod a legmagasabb színvonalú gazdasági, üzleti újságírást.
Általános Szerződési Feltételek | Gyakran felmerülő kérdések