Jellegzetes stratégiai hibák
A Wall Street Journal felmérése szerint a kockázati tőke által finanszírozott startupok 75 százaléka általában eltűnik a süllyesztőben. Arra nincsenek megbízható adatok, hogy a befuccsolt fiatal cégek hány százaléka volt fintech, viszont egy meglehetősen népszerű ágazatról van szó, így feljegyeztek pár emlékezetes kudarcot. A kockázati tőkés finanszírozás persze - nomen est omen - a kockázatvállalásról szól, de különösen súlyossá teszi a helyzetet, hogy az összeomlás sokszor közvetlenül azután következik be, hogy a cégek már biztosították maguknak a szükséges finanszírozást.
Az teszi különösen érdekessé a bukás-sztorikat, hogy kockázati tőkéhez jutni nem egyszerű feladat. Ezeket a pénzeket azért nem helikopterről szórják. A cégeknek számos olyan követelményt kell teljesíteniük és bemutatniuk a kockázati tőketársaságoknak, amellyel meggyőzően tudják demonstrálni, hogy helyük van az üzleti versenyben, és a sikerükre érdemes komoly összegekkel fogadni.
Éppen ezért, ha egy fintech megbukik – és a piaci verseny mechanizmusaiból fakadóan ez időnként természetszerűen bekövetkezik – akkor érdemes megvizsgálni, hogy milyen stratégiai vagy üzleti modell tervezési mulasztás, esetleg környezeti tényező áll a háttérben.
Fintech szupersztárnak indultak, végül eltűntek a süllyesztőben
- Jellegzetes stratégiai hibák
- Híres bukások
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!