Ebben a tárca azt hangsúlyozza:
a kedvezményes hitelprogramot az ország egész területén, tehát nemcsak az 5 ezer főnél nagyobb településeken, hanem a kistelepüléseken is igénybe lehet venni,
utóbbiaknál így a gyermekáldást tervező házaspárok a CSOK Plusz mellé akár a Falusi CSOK vissza nem térítendő támogatást, illetve az ehhez kapcsolódó adó-visszatérítési támogatást is felvehetik.
A KIM azt is hangoztatja, hogy a CSOK Plusszal minden eddiginél nagyobb támogatást kapnak a gyermeket vállaló párok az otthonteremtéshez.
A program részleteiről és következményeiről itt írtunk korábban:
Emellett a Portfolio Checklist csütörtöki adásában is erről volt szó:
A konstrukciót az első közös otthon megszerzéséhez, a meglévőből nagyobb, komfortosabb otthonba költözéshez, vagy akár a meglévő otthon, akár a megvásárolt újabb lakóingatlan bővítéséhez egyaránt igénybe lehet venni. Az új lehetőséggel a családbővítést tervező, újabb gyermeket vagy gyermekeket vállaló azon családokat szeretnénk támogatni, ahol a házaspár hölgy tagja a 41. életévét még nem töltötte be, sőt 2025 végéig 12. hetet betöltött várandósság esetén ezen életkor betöltése után is igényelhető a CSOK Plusz - emlékeztet a KIM.
A minisztérium azt is megemlíti, hogy a Magyar Nemzeti Bank közelmúltbeli kezdeményezését üdvözölve, törekszenek arra, hogy az első közös otthonukat megszerző házaspárok alacsonyabb, 20 százalék helyett 10 százalékos önerő követelmény mellett juthassanak hozzá a CSOK Plusz kölcsönhöz.
A konstrukcióba belépők az eddigi CSOK-hoz hasonlóan továbbra is illetékkedvezményre lehetnek jogosultak 80 millió forint összegig.
-közölték újdonságként.
Címlapkép forrása: Akos Stiller/Bloomberg via Getty Images