Jane Fraser, a Citigroup vezérigazgatója már számos lépést tett annak érdekében, hogy egyszerűsítse és optimalizálja a nagybank működését; az elmúlt években a pénzintézet több lakossági banki üzletágát zárta be szerte a világon. Erről részletesebben alábbi cikkeinkben írtunk:
Nemrég felröppent hírek szerint a nagybank a „Bora Bora” projekt keretében több mint 10%-os létszámleépítést fontolgat több nagy üzletágban. Ezzel függhet össze, hogy a bank a hét elején leépítések bejelentését kezdte meg, amelyek a vezérigazgató alatt két szinttel lévő munkatársakat érintik az ügyre rálátó forrás szerint. Egy másik neve elhallgatását kérő forrás úgy tudja, hogy a leépítések az említett szinten dolgozók nagyjából 10%-át teszik ki.
A létszámleépítés, amely a bank közlése szerint jövőre is folytatódhat, része Fraser stratégiájának, amelynek keretében egyszerűsítené a vezetői hierarchiát és megszüntetné a társ-vezetői struktúrákat. A Citigroup hivatalos közleménye nem tesz említést az érintett leépítések számáról, de azt írják, hogy a cég átszervezése érdekében tett lépések néhány nehéz döntéssel járnak, amelyekre szükség van ahhoz, hogy a bank struktúráját összhangba hozzák a stratégiával.
Az átszervezés a Citigroup legnagyobb átalakítása lesz az elmúlt két évtizedet tekintve. A bank már a szerkezetátalakítási terv megkezdése előtt is mintegy 650 millió dollárnyi végkielégítést fizetett ki az idei év első kilenc hónapjában megszüntetett 7000 álláshely után. Ennek ellenére a banki létszám az elmúlt négy negyedévben változatlanul 240 ezer fő volt, személyi állományát tekintve így a Citigroup a JP Morgan után a második legnagyobb amerikai banknak számít.
A befektetők vélhetően pozitívan fogadják a híreket, ezt jelzi előre, hogy a bank részvényeinek árfolyama a nyitás előtti kereskedésben enyhe pluszban tartózkodik.

Címlapkép forrása: Getty Images