A bankvezérek kerekasztalán hat hazai bank vezetői vettek részt. Zolnai György, a Raiffeisen vezérigazgatója szerint az NHP kezdete óta sok hitellel lett „teletömve” a szektor, így a vállalatok egyrészt hozzászoktak az alacsony kamatokhoz, másrészt bőséges likviditással rendelkeznek. A bankok a segítségnyújtásból is kiveszik a részüket, erre jó példa a moratórium, ezenkívül sok különadót is befizetnek, amelyekből költségvetési támogatás nyújtható. Arra is felhívta a figyelmet, hogy ugyan jól működik a bankszektor, de nagyon el is lehet rontani. Véleménye szerint ma egyik banknak sincsenek különösebben optimista várakozásai.

Egerszegi Ádám, az MBH általános vezérigazgató-helyettese úgy véli, a vállalati hitelezési volumen a múltban is elmaradt a várakozásoktól, és az idei kilátások sem rózsásak. A külső környezet bizonytalanságai (például a német autóipar helyzete) most visszafogja az aktivitást, emiatt gyengék a beruházási számok. Egerszegi megjegyezte, hogy a bankok által fizetendő sok különadó egy idő után a versenyképesség rovására mehet.

Berta Adrienn, az EXIM vezérigazgatója rámutatott, hogy a Demján Sándor program jelenleg is zajlik, a meghirdetett keretek gyorsan elfogynak, ez a forrás például ingatlan-fejlesztésekhez tud besegíteni finanszírozási oldalról. A beruházási hitelek terén a kereskedelmi bankok remek munkát végeznek, de lassabb a piac, mint például korábban a Baross Gábor program idején volt.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja egy évre 29 845 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!