Varga Mihály a Bankszövetséggel egyeztetett a kibercsalásokról és a vállalati hitelezésről
Bank

Varga Mihály a Bankszövetséggel egyeztetett a kibercsalásokról és a vállalati hitelezésről

Portfolio
Folytatta az egyeztetéseket a Magyar Nemzeti Bank és a Bankszövetség a vállalati hitelezés bővítéséről és a kibercsalások elleni fellépésről – jelentette be Varga Mihály, miután hivatalában fogadta a Bankszövetség vezetőit. A jegybank közleménye szerint Varga kiemelte: céljuk, hogy a bankszektor stabilitásának megtartása mellett érdemben bővüljön a vállalati hitelezés, csökkenjenek az ügyfelek pénzforgalmi terhei, egyúttal a bankok az eddigieknél aktívabban vegyenek részt a pénzügyi visszaélések kivédésében.
A magyar gazdaság kilátásaival, helyével az újraformálódó világgazdasági rendben kiemelten foglalkozunk a Portfolio gazdasági csúcskonferenciáján, a Budapest Economic Forumon. Ne maradj le róla, jelentkezz Te is!

Varga Mihály és a Bankszövetség vezetői egyetértettek abban, hogy a magyar pénzügyi rendszer stabil alapokon áll, ellenállóképessége, likviditása és tőkehelyzete erős. A jegybankelnök rámutatott: az elmúlt időszakban a lakossági hitelezés jelentős növekedést mutatott, így a beruházási hitelezés élénkítése a következő fontos feladat.

Ennek érdekében az MNB készen áll arra, hogy a bankrendszerrel közösen dolgozzon a vállalati hitelpiaci verseny növelésén – tette hozzá Varga Mihály.

Elmondása szerint az egyeztetések során kiemelt figyelmet kap a KKV-szektor támogatása, valamint a lakossági és vállalati pénzforgalmi költségek csökkentése – írja az MNB.

Varga Mihály felhívta a figyelmet: a pénzügyi rendszer stabilitásának megőrzése szempontjából kulcsfontosságú, hogy versenyképesebb termékekkel találkozzanak a vállalatok is, miközben az árstabilitás elérésére és fenntartására, illetve a pénzügyi piacok stabilitására is fókuszálni kell. A jegybankelnök hangsúlyozta: a Magyar Nemzeti Bank vezetése határozott választ fog ad minden olyan kockázatra, amely a magyar pénzügyi rendszert és annak ügyfeleit érinti, ezért öt lépésben lép fel a pénzügyi kibercsalók ellen. A pénzügyi csalások visszaszorítását célzó „öt csapás” megvalósításában a jegybank számít a Bankszövetség támogatására – tette hozzá Varga Mihály.

A jegybankelnök emlékeztetett: a bankokkal való szoros együttműködés első lépése volt a Bankszövetséggel április elején kötött megállapodás, amelyben a lakossági díjtételek csökkentéséről és az ügyfelek tájékoztatásának kiterjesztéséről állapodott meg a két fél – zárul az MNB közleménye.

Címlapkép forrása: EU

Holdblog

Csak bírjuk szuflával az AI-t

Így is borzasztóan néz ki a globális energiamix, a mesterséges intelligencia csak ront a helyzeten. Lehet, hogy az AI nem erővel pusztít ki minket, hanem... The post Csak bírjuk szuflával az AI-t

PR cikk
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
A kormány törölné az EU-pályázatok kifizetését és kiírását, gyakorlatilag ejtené a helyreállítási alapot
Portfolio Sustainable World 2025
2025. szeptember 4.
REA SUMMIT 2025 – Powered by Pénzcentrum
2025. szeptember 17.
Portfolio Future of Finance 2025
2025. szeptember 18.
Portfolio Private Health Forum 2025
2025. szeptember 30.
Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Kiadó modern irodaházak

Az iroda ma már több, mint egy munkahely. Találják meg most cégük új otthonát.

Díjmentes előadás

Tőzsde kezdőknek: Hogyan ne égesd el a pénzed egy hét alatt!

Előadásunkon bemutatjuk a Portfolio Online Tőzsde egyszerűen kezelhető felületét, a számlatípusokat és a gyors kereskedés lehetőségeit. Megismerheted tanácsadó szolgáltatásunkat is, amely segít az első lépések megtételében profi támogatással.

Díjmentes online előadás

Száguldj velünk a tőzsde hullámain!

Itt az idő, hogy napfényes hangulatban elmerülj a tőzsde világában! Megnézzük a legfrissebb nyári trendeket, és hasznos gondolatokat osztunk meg a befektetésekről – legyen szó kezdőkről vagy tapasztalt tőzsdézőkről, mindenki találhat benne újdonságot.

Ez is érdekelhet