A bíróságon benyújtott panaszában Keith Johnson felperes zsarolással vádolta Elon Muskot, a Tesla elektromos autógyártó vállalatot és a SpaceX űrtechnikai vállalatot, hogy a Dogecoin kripotovalutát reklámozták és felhajtották az árát, hogy aztán hagyják az árfolyamot zuhanni.
Az alperesek 2019 óta tisztában voltak azzal, hogy a Dogecoin értéktelen, mégis népszerűsítették, hogy hasznot húzzanak a kereskedésből
- áll a panaszban. "Musk a világ leggazdagabb embereként elfoglalt piedesztálját arra használta fel, hogy a Dogecoin piramisjátékot nyereség és szórakozás céljából működtesse és manipulálja".
A panasz Warren Buffett, Bill Gates és mások megjegyzéseit is összesíti, amelyek megkérdőjelezik a kriptopénz értékét. A Tesla, a SpaceX és Musk ügyvédje nem reagált azonnal a megkeresésekre.
Egyelőre nem közöltek információkat arról, a felperes milyen konkrét bizonyítékokkal rendelkezik arról, hogy a Dogecoin értéktelen és az alperesek piramisjátékot folytattak.
Johnson a perben 86 milliárd dolláros kárt határozott meg, ami a Dogecoin piaci értékének 2021 májusa óta bekövetkezett csökkenésével egyenlő, és ennek háromszorosát szeretné elérni kártérítésként megkapni. Azt is szeretné elérni, hogy Musk és cégei ne reklámozhassák a Dogecoint, és hogy a bíróság állapítsa meg, hogy a Dogecoin kereskedelme a szövetségi és a New York-i törvények szerint szerencsejátéknak minősül.
A panasz szerint a Dogecoin eladási hulláma körülbelül akkor kezdődött, amikor Musk az NBC "Saturday Night Live" című műsorának házigazdája volt, és egy fiktív pénzügyi szakértőt alakítva a Dogecoint "szélhámosságnak" nevezte. A Dogecoinnal csütörtökön körülbelül 5,8 centen zajlott a kereskedés, a 2021. májusi, körülbelül 74 centes csúcsról nagyot esett a kriptopénz.
A címlapkép forrása: Paul Yeung/Bloomberg via Getty Images