Az Ázsiai-csendes-óceáni Gazdasági Együttműködés (APEC) vezérigazgatói csúcstalálkozóján San Franciscóban csütörtökön a Bloomberg munkatársa, Emily Chang arról kérdezte Pichait, hogyan lehetne globális konszenzusra jutni az "intelligens mesterséges intelligencia (smart AI) szabályozásáról".
Pichai szerint az AI terjedni fog: úgy vélekedett a cégvezér, hogy a mesterséges intelligencia fejlődése minden országba eljut, így ez egy olyan technológia, amelynél fontos a megfelelő biztonság megteremtése. Ha ugyanis az AI egy országban rosszul működne, az más országokra is hatással lehet, ami megnehezíti a helyi szabályozást.
"Bizonyos szempontból ez olyan, mint az éghajlatváltozás és a bolygó helyzete" - mondta Pichai.
Mindannyian osztozunk a bolygón. Szerintem ez igaz a mesterséges intelligenciára is. Ezért globálisan kell elkezdeni a keretrendszerek kialakítását
- tette hozzá.
Pichai szerint az országoknak közös felelőssége van a globális keretek kialakításában. Elmondta, hogy a megbeszélések terén előrelépés jeleit látja, többek között a G7-ek idei japán csúcstalálkozóján is kedvező irányba indult a történet. Illetve ott volt a tegnapi megállapodás is Joe Biden amerikai elnök és Xi Jinping kínai elnök között, akik megfogadták, hogy párbeszédet kezdenek a mesterséges intelligencia témájában.
Címlapkép forrása: Getty Images