
Nagy esés lett a vége
Az amerikai részvénypiacok hétfőn jelentős eséssel zártak, mivel a befektetők azon spekuláltak, milyen hatással lehetne a pénzügyi piacokra, ha Jerome Powell, a Federal Reserve elnöke idő előtt távozna posztjáról – miután Donald Trump elnök ismét élesen bírálta Powellt.
A Dow Jones 2,5%-os csökkenéssel zárt, ezzel sorozatban negyedik napja könyvelt el veszteséget. Az S&P 500 2,4%-ot esett. A Nasdaq Composite 2,6%-kal zárt lejjebb, szintén negyedik egymást követő veszteséges napja volt.
Trivariate Research: a közelmúlt fejleményei nem jelentik az amerikai részvénypiac kivételességének végét
A Trivariate Research kutatócég szerint a közelmúlt fejleményei nem jelentik az amerikai részvénypiac kivételességének végét, annak ellenére, hogy az amerikai részvények jelentős veszteségeket szenvedtek el az elmúlt hetekben.
Adam Parker, a kutatócég alapítója vasárnapi elemzésében rámutatott, hogy egyre többen vélik úgy, hogy az amerikai részvénypiac alulteljesít majd a nem amerikai piacokhoz képest, amit többek között az USA alacsonyabb népességnövekedésével és gazdasági növekedésével, az amerikai egyetemeken rejlő kisebb innovációs potenciállal, valamint az európai monetáris politika nagyobb alkalmazkodóképességével magyaráznak.
De a leggyakrabban használt érv az, hogy az amerikai részvénypiac drágább, ami Parker szerint nevetséges érv, mivel az USA drágább volt a legtöbb más piacnál abban az időszakban is, amikor jelentősen felülteljesített.
Sok befektető azt mondja, hogy a mostani gyengélkedés egy új hosszú távú trend kezdete. A kutatócég azonban nem ért egyet ezzel, és véleményük szerint az amerikai alulteljesítés dinamikája valószínűleg kevesebb mint egy évig fog tartani.
(CNBC)
Nem szereti a piac, ha a Fed függetlenségét megkérdőjelezik
Az amerikai részvénypiacok jelentős esést szenvedtek el, miután Donald Trump elnök ismét verbálisan támadta Jerome Powell Fed-elnököt, és kamatcsökkentést követelt, miközben egyre több jel utal arra, hogy az elnök kereskedelmi háborúja recesszió felé sodorja a gazdaságot - számolt be a Bloomberg.

Nagyot zuhantak az indexek
Az S&P 500 tőzsdeindex 3,4 százalékos mínuszban van, a Nasdaq esetében már közel 3,7 százalék a mínusz, míg a Dow Jones 3,2 százalékos negatív eredménynél jár.
Ütik az amerikai tőzsdéket
Az amerikai részvénypiacok jelentős esést mutatnak a háromnapos hosszú hétvége után, mivel a befektetőket csalódással töltötte el, hogy nem született áttörés az Egyesült Államok és Japán közötti vámügyi tárgyalásokon. Kínából érkező figyelmeztetések – miszerint Peking válaszlépéseket tervez az ellene irányuló kereskedelempolitikai elszigetelési kísérletekre – tovább növelték az aggodalmakat. A piacok tartanak attól is, hogy a Trump-adminisztráció fontolóra veheti Jerome Powell, a Federal Reserve elnökének menesztését. Ez utóbbi éles esést okozott az amerikai dollár árfolyamában, miközben a hosszú lejáratú államkötvények hozamai megugrottak.
Vámháború: a legnagyobb kiskereskedelmi láncok képviselőivel találkozik Donald Trump
Donald Trump amerikai elnök hétfő délután találkozik a legnagyobb kiskereskedelmi láncok képviselőivel, hogy megvitassák a széles körű vámok üzleti hatásait.

Egyre feljebb az arany
A részvénypiaci lefordulásban jó menedéket nyújt ma az arany, immár több mint 3 százalékos pluszban van a nemesfém árfolyama, egy unciáért pedig több, mint 3400 dollárt kell adni.

Mi történik a Csodálatos Hetes részvényekkel?
Röviden: semmi csodálatos.
A következő elmozdulások vannak a piacnyitást követően, negatív irányban:
- Amazon: 3,8 százalék
- Tesla: 7,2 százalék
- Meta: 3,3 százalék
- Nvidia: 5 százalék
- Alphabet: 2,6 százalék
- Microsoft: 2 százalék
- Apple: 2,5 százalék

Donald Trump nagy lúzernek nevezte Jerome Powell-t
Donald Trump fokozta a nyomást Jerome Powell Fed-elnökre, "nagy lúzernek" nevezve őt, és azonnali kamatcsökkentést követelve a gazdasági lassulás elkerülése érdekében - írta a Cnbc.

Bemondta a chicagói Fed elnöke, hogy mikor nem lesz baj a vámokból
A chicagói Fed elnöke szerint a vámok gazdasági hatása korlátozott maradhat, írja a Reuters.

Esés az amerikai tőzsdéken, a Tesla vezeti a lejtmenetet
Kifejezetten rossz hangulatban indult a kereskedés az amerikai tőzsdéken, a Dow 1,1 százalékos esése mellett az S&P 500 1,3 százalékkal, a Nasdaq pedig 1,7 százalékkal került lejjebb. A vezető tech-papírok közül az Nvidia árfolyama 3,7 százalékkal, a Tesla 5,1 százalékkal, az Amazon pedig 2,5 százalékkal került lejjebb. Holnap teszi közzé második negyedéves gyorsjelentését a Tesla, erre várnak a befektetők.

Mire számíthatunk a tőzsdéken?
Bár a fontosabb európai piacokon ma nincs kereskedés, a tengerentúlon már kinyitnak a tőzsdék - a határidős részvényindexek állása alapján kifejezetten rossz hangulatban indulhat majd a kereskedés. Ez nem meglepő annak fényében, hogy Donald Trump elnök pénteken újabb támadásokat intézett Jerome Powell jegybankelnök ellen, ez pedig aggodalmat kelt a központi bank függetlenségével kapcsolatban.
Kevin Hassett, a Fehér Ház gazdasági tanácsadója pénteken azt mondta, hogy Trump és csapata tanulmányozni fogja, hogy a Fed elnökének kirúgása opció-e, egy nappal Trump azon megjegyzései után, hogy
Powell felmondása nem jöhet elég gyorsan.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images
Jó hír érkezett, esik az olaj ára!
Az USA és Irán közötti tárgyalások előrehaladása miatt nagy esésben van ma az olajár, miközben a befektetők továbbra is aggódnak a vámok gazdasági hatásai miatt, amelyek csökkenthetik az energiatermékek iránti keresletet - írja a Reuters.

Történelmi csúcsot döntött az arany
Az arany ára rekordmagasságba emelkedett hétfőn, amit az USA-Kína kereskedelmi háború miatti globális gazdasági aggodalmak és a gyengülő dollár is támogatott.

A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ
Találd meg a neked való befektetési alapot!
Titokzatos erő lendíti fel a német gazdaságot – ez még az elemzőket is meglepte
Hiába a vámháború, nagyon bizakodók Európa legnagyobb gazdaságában.
Az IBM 150 milliárd dollárt fektet be az Egyesült Államokban a következő öt évben
Egymás után jelentenek be amerikai beruházásokat a nagyvállalatok.
Ursula von der Leyen három támadás miatt készül tárgyalásra és megtorlásra
Teljesen satuba fogták az Európai Uniót, komoly politikai meanderezés indult.
Nyaralás: készpénz vagy kártya?
Jön a nyaralási szezon, sokan mennek külföldre és ott idegen devizában kell fizetniük. Két lehetőségük van, vagy a bankkártyájukat használják vagy készpénzt használnak. A legtöbb emberne
Kína is tud ám, ha akar...
Kedves Olvasó, nem untatlak az elmúlt néhány hétben lezajlott tőzsdei mozgásokkal egy sokadig cikkben, sőt még napi rekordokkal és \"milyen világot élünk\" szlogennel sem fárasztalak....
The
Zöld energiával meleg otthonokat: új lehetőség a távhőtermelőknek
A 2025/MA/TÁVHŐ/02 kódszámú, társadalmi egyeztetésre bocsátott pályázati felhívás új lendületet adhat a hazai távhőrendszerek megújításának.
Új ERP rendszer bevezetése: adózási és számviteli buktatók, amikre figyelni kell
Egy új ERP rendszer bevezetése nemcsak informatikai projekt, hanem a vállalat szinte minden működési területét érintő, komplex átalakulás. Különösen igaz ez akkor, ha az ERP rendszer külfö
Egy despota harca a piaccal
Egy fékeket vesztett rezsim épp visszaél egy fékevesztett helyzettel. Amióta Erdoğan az elnök, a török líra folyamatosan gyengül. Ez a folyamat az elmúlt négy évben...
The post Egy despota ha
Lassan, de zöldül a globális villamosenergia-termelés
Kedvező folyamatok látszanak a villamos energia terén is, hiszen a tavalyi termelésnövekedés nyolcvan százalékát már a megújuló energiaforrások és a nukleáris energ
Háromszor annyiból enni tízmilliókba kerül!
Amikor online feljön a kérdés, hogy mennyit költenek az emberek ételre, legtöbbször már nem is válaszolok. Ennek fő oka, hogy a mi családunk költései annyival le vannak maradva a tipikustól (
Zöld hidrogén és ipari kereslet: segíti-e a tagállamok kibocsátáscsökkentését az EU hidrogénstratégiája?
A zöld hidrogén uniós bevezetését a tagállami eltérések, a növekvő költségek és a szabályozási bizonytalanságok lassítják.

Óriási siker az új Duna-parti negyed, itt tart az építkezés (x)
A budapesti átlagot is felülmúlja a Marina City iránti kereslet

- Elképesztő fordulat az autóiparban, az EU a saját fegyverével lő vissza Kínára
- Utódlás: Csányi Péter az OTP új vezérigazgatója
- Mérgező borokkal árasztották el Európát, Magyarországon is súlyos a helyzet
- Karnyújtásnyira volt az ukrajnai háború lezárása – Tényleg egyetlen dolog miatt borul most minden?
- Mától kaphatók az új lakossági állampapírok – melyikbe érdemes most befektetni?
Tőzsdézz a világ legnagyobb piacain: Kezdő útmutató
Bemutatjuk, merre érdemes elindulni, ha vonzanak a nemzetközi piacok, de még nem tudod, hogyan vágj bele a tőzsdézésbe.
Miért a tőzsdei befektetést válasszam az állampapír helyett?
Online előadásunkon megvizsgáljuk a két befektetési formát, megtárgyaljuk az előnyeiket és a hátrányaikat, sorra vesszük mikor mibe érdemes fektetni.
Oszkó: jobb idők jöhetnek az európai tőzsdéken, csökken az USA elszívó hatása
Az OXO Technologies vezére a Business podcast vendége volt.
Évtizedek óta nem látott változás az OTP-nél – Mi jöhet most?
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Megállíthatatlan a földek drágulása, de nem mindenki profitálhat belőle
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
Kiadó raktárak és logisztikai központok
A legmodernebb ipari és logisztikai központok kínálata egy helyen