
Még komolyabb a rali
Az amerikai vezető részvényindexek már 1,4-1,8%-os szárnyalásnál járnak, amelyhez legutóbb az járult hozzá, hogy a Wall Street Journal információi szerint a kínai döntéshozók azt mérlegelik, hogy hogyan tudnának megfelelni a Trump-adminisztráció azon kérésének, hogy lépjenek fel határozottabban a fentanil-válság ellen, ami aztán megnyithatná az utat a vámháborús tárgyalások előtt.

Trumpnak kedves lépésre szánhatja el magát Kína, enyhülhet a vámháborús szembenállás
Kína azt vizsgálja, hogy hogyan kezelhetné a Trump-adminisztráció fentanil-kereskedelemmel kapcsolatos aggályait, ami lehetőséget teremthet a kereskedelmi tárgyalások újraindítására.

Jókora pluszban a vezető indexek
Az európai vezető részvényindexek 2,5% körüli pluszban zártak, az amerikai társaik 1,5% körüli ralinál járnak pénteken kora este. A jelek szerint az, hogy a kínai vezetés nyitott a kereskedelmi tárgyalásokra az Egyesült Államokkal és az, hogy kedvező amerikai átfogó munkaerőpiaci adatok érkeztek, együtt megteremtették a jó hangulatot a részvénypiacokon, és a hónap első (vagy második) kereskedési napján ralit indított el.

Emelkedésben nyitott Amerika
A Dow és az S&P 500 egyaránt 0,9%-os, a Nasdaq 0,8%-os pluszban nyitott pénteken a vártnál pozitívabb foglalkoztatási adatok és a potenciális kínai-amerikai kereskedelmi tárgyalások hírére, ami enyhülést hozhat a vámháborúban.



Európában is jó a hangulat
A német DAX 2,33%-kal erősödött, a francia CAC 40 pedig 2,05%-kal ment feljebb. Örülnek a befektetők az amerikai foglalkoztatási adatnak és a potenciális amerikai-kínai kereskedelmi tárgyalások hírének.

Repes az örömtől Donald Trump: egyértelmű üzenetet küldött a jegybanknak
Donald Trump amerikai elnök pénteken a vártnál jobb áprilisi foglalkoztatási jelentés tükrében ismét kamatcsökkentésre szólította fel az amerikai jegybankot - írja a CNBC.

Kellemes meglepetés érkezett, ugrik a tőzsde
A kedvező amerikai foglalkoztatási adatok megtették a hatásukat, a Dow Jones, az S%P 500 és a Nasdaq is emelkedésnek indult.



Meglepően pozitív adat érkezett Amerikából
Lassult az amerikai munkaerőpiac növekedése áprilisban, de az elemzői várakozásikhoz képest több munkahely jött létre az Egyesült Államokban - írja a Reuters.

Pánikhelyzet az LVMH-nál: egyszerre gyengélkedik több üzletág is
A Moët Hennessy, az LVMH ital- és szeszesital-üzletága több mint 10 százalékkal csökkenti dolgozói létszámát, miután az első negyedévben 9 százalékkal estek vissza az organikus eladásai – jelentette a Financial Times.

Kitart a lendület
Péntek délelőtt emelkedésben vannak a vezető nyugat-európai részvényindexek: a DAX 1,47%-kal, a párizsi CAC 1,44%-kal, míg a paneurópai Stoxx 600 index 0,91%-kal került feljebb.

A londoni FTSE 0,68%-ot, a madridi IBEX 35 pedig 0,6%-ot erősödött.
Nagyon jó a hangulat a tőzsdéken
A páneurópai STOXX 600 index körülbelül 1%-kal emelkedett péntek reggel, miután szerdán a második egymást követő havi csökkenést regisztrálta.
A többi regionális index – Németország, Franciaország, Spanyolország és az Egyesült Királyság – 0,8% és 1,6% közötti mértékben erősödött.
Több cég papírjai is kilőttek a jelentéseiket követően:
- A Shell részvényei 3,2%-kal emelkedtek, miután az olajóriás az első negyedévben 28%-os nettó nyereségcsökkenést jelentett, de az adat így is felülmúlta az elemzői várakozásokat.
- A Danske Bank 3,5%-kal erősödött, miután Dánia legnagyobb hitelintézete változatlanul hagyta 2025-ös nyereség-előrejelzését, és a várakozásokat meghaladó első negyedéves profitot jelentett.
- Az Airbus részvényei 4,3%-kal emelkedtek, miután a repülőgépgyártó minden tekintetben felülmúlta a negyedéves becsléseket és megerősítette éves kilátásait.
- Az ING Groep 5,3%-kal erősödött, miután a holland bank bejelentett egy új, 2 milliárd eurós részvény-visszavásárlási programot, és a vártnál jobb első negyedéves nyereséget jelentett.
- A Cofinimmo 6,7%-kal emelkedett, ami a STOXX legnagyobb növekedése volt, miután versenytársa, az Aedifica jelentős prémiummal tett felvásárlási ajánlatot a belga ingatlanbefektetési alapra. Az Aedifica részvényei 5,7%-kal estek.
Jó a hangulat Európában
Péntek reggel emelkedéssel indítottak az európai tőzsdék, miután a befektetők pozitívan értékelték azokat a jeleket, hogy Kína ismét tárgyalásokat kezdeményezne az Egyesült Államokkal a kereskedelmi kapcsolatok rendezéséről.
A Stoxx 600 index 0,88%-kal ugrott meg a nyitásban, élén a bányacégek 2,5%-os és a bankpapírok 1,7%-os emelkedésével.
A legtöbb piac csütörtökön zárva tartott a május 1-jei ünnep miatt, de a londoni FTSE 100 index így is sorozatban tizennegyedik napját zárta pluszban, ami a leghosszabb nyerő széria 2017 óta. Péntek délelőtt a DAX 1,24%-kal, míg a párizsi CAC 1,23%-kal erősödött.

Jól kezd az arany
A spot arany ára 0,4%-kal 3254,51 dollárra emelkedett unciánként péntek reggel. Az előző kereskedési napon az arany az április közepe óta mért legalacsonyabb szintre süllyedt, és a hét során közel 2%-ot veszített értékéből, ami február vége óta a legnagyobb heti esés.
Az amerikai arany határidős jegyzések 1,3%-kal 3263 dollárra emelkedtek.

Kína ajtót nyit az USA előtt, tőzsdei rali indult – mutatjuk, mi történik a piacokon
A kínai kereskedelmi minisztérium pénteken közölte, hogy az Egyesült Államok többször is kifejezte tárgyalási szándékát a vámokkal kapcsolatban, és Peking ajtaja nyitva áll a megbeszélések előtt. Ez a nyilatkozat segített megfordítani az amerikai tőzsdei határidős ügyletek korábbi esését, amelyet
az Apple részvény-visszavásárlási programjának csökkentése és a vámok miatti költségnövekedésre vonatkozó figyelmeztetése okozott.
Az S&P 500 határidős ügyletei 0,8%-kal, a Nasdaq határidős ügyletei 0,6%-kal emelkedtek. Az európai részvénypiacok is erős nyitásra készültek, az Eurostoxx 50 határidős ügyletei 1,3%-kal nőttek.
Az MSCI Ázsia-Csendes-óceáni részvényindexe (Japán nélkül) március 25. óta a legmagasabb szintre emelkedett, visszanyerve minden veszteségét, ami Donald Trump elnök áprilisi vámintézkedései óta keletkezett.
A japán Nikkei több mint 1%-kal erősödött, a tajvani részvények 2,4%-kal, a hongkongi Hang Seng index pedig 1,6%-kal ugrott meg.
"Kína óvatos hangnemet ütött meg, követelve, hogy az USA 'mutasson őszinteséget', ha kereskedelmi tárgyalásokat akar" - mondta Matt Simpson, a City Index vezető piaci elemzője. "Bár felkínálták az olajágat, aligha mondhatjuk, hogy Kína 'könyörögve jött', ahogy Trump remélte."
A befektetői hangulat javult a nyilatkozatok hatására, miközben a piacok továbbra is Trump kiszámíthatatlan vámpolitikájával küzdenek, amely éles globális gazdasági visszaesés félelmét keltette.
A heti adatok szerint az amerikai gazdaság három év után először zsugorodott az első negyedévben, míg Kína gyáripari tevékenysége 16 hónapos mélypontra esett áprilisban.
A devizapiacokon a japán jen a legalacsonyabb szintre gyengült április 10. óta, de később kissé erősödött 145,26 jen/dollárra. A Bank of Japan csütörtökön jelentősen csökkentette növekedési előrejelzéseit az amerikai vámok miatt, és változatlanul hagyta a kamatokat.
Az olajárak emelkedtek, miután Trump másodlagos szankciókat helyezett kilátásba Iránnal szemben, és a kereskedelmi feszültségek enyhülésére utaló jelek is támogatták az árakat. A Brent nyersolaj határidős jegyzése 0,66%-kal, az amerikai WTI nyersolaj határidős jegyzése 0,7%-kal emelkedett.
Forrás: Reuters
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ
Találd meg a neked való befektetési alapot!
Rali indult a tőzsdéken egy kínai jelzés és a kedvező amerikai adatok nyomán
Csak Magyarországon nem volt pénteken kereskedés.
Trumpnak kedves lépésre szánhatja el magát Kína, enyhülhet a vámháborús szembenállás
Felléphet a fentanil válság ellen az ázsiai óriás, de előbb puhatolóznak.
Kiszivárgott: győzelmet hirdethet Trump, mivel komoly költekezésre készülhet a NATO
Kipipálhatják az 5%-os bűvös célszámot, de sok még a kérdőjel.
Jelentős költségvetési megszorítást tervez Trump, de nagyot emelne a védelmi és biztonsági kiadásokon
Bejelentette a Fehér Ház az új büdzsével kapcsolatos elképzeléseit.
Súlyos adok-kapok után Trumphoz látogat a győztes kanadai miniszterelnök
Nem lesz Kanada az 51. tagállam, ezt a brit uralkodó döntése is jól jelzi.
Példátlan autópálya-baleset történt, dörzsölhetik a tenyerüket a gumisok Ausztráliában
Rengeteg éles fémdarabka hullott szét, mágneses szedőkkel kell felporszívózni az úttestet.
Menekítik az embereket a szökőárriasztás miatt, veszélyben Chile déli városai
Nagyon erős földrengés történt a tengeri átjáró alatt.
Óriási akkumulátorral bocsátották vízre a világ legnagyobb elektromos hajóját
Ez komoly bizonyíték a hajózási hátterű károsanyag-kibocsátás levágására.
A természet mérnökei, akik segítenek a klímaharcban
A hódokat gyakran emlegetik a természet mérnökeiként - nem véletlenül. A Magyarországon is őshonosnak számító faj leginkább gátépítő tevékenységéről ismert, ám
Klímakérdés: hol érdemes most ingatlant venni?
Ingatlanpiac és klímaváltozás: hol értéktelenedik el a tengerpart, és hol erősödik a dombtető? Mostanra a klímaváltozás nemcsak környezeti kérdés, hanem egyre inkább gazdasági és befekte
Az ünnep, ami tragédiából született
Leáll ma az ország, a nemzet egyként ünnepli a zsinórban harmadik csonka hetet. Május 1. a Munka ünnepe, amit legtöbben a virsli-sör-majális szentháromsággal azonosítanak, pedig...
The post Az
Az Egyesült Államok Környezetvédelmi Ügynökségének deregulációs intézkedései
Az Egyesült Államok Környezetvédelmi Ügynöksége, illetve annak új vezetője jelentős irányváltást hozna a hivatal eddigi működésébe.
SPB: Jól teljesített az első negyedévben a kínai GDP
Lendületesen indította az idei évet Kína gazdasága, az amerikai vámrendeletek azonban várhatóan jelentősen visszafogják majd a teljesítményt. Az ország vezetése célzottan igyekszik ösztön
Repülőrajt helyett földbe állás
A tragikus 2023-as és 2024-es év után a Főnök bejelentette év elején, hogy repülőrajttal fog Magyarország gazdasága az égig emelkedni, az éves növekedési ütem 3-6% lesz. Az inflációnak, a
Új ERP rendszer bevezetése: adózási és számviteli buktatók, amikre figyelni kell
Egy új ERP rendszer bevezetése nemcsak informatikai projekt, hanem a vállalat szinte minden működési területét érintő, komplex átalakulás. Különösen igaz ez akkor, ha az ERP rendszer külfö
Turbórészvény vagy az új arany? Szemtől szemben az alapkezelő és a kriptobefektető
Pár éve még elképzelhetetlen lett volna: leült egymással vitatkozni a HOLD vezérigazgatója és az egyik legnagyobb hazai kriptós cég, a Cryptofalka alapítója. Távolról sem értenek...
The pos


- Aszódi Attila: mi vezetett a történelmi áramszünethez az Ibériai-félszigeten?
- Borzasztó rossz GDP-adat érkezett! Ismét visszaesett a magyar gazdaság
- Rejtélyes az újabb száj- és körömfájás kitörés - Nehéz hetek jönnek Magyarországon
- Elképesztő fordulat az autóiparban, az EU a saját fegyverével lő vissza Kínára
- Milliókat kaszálhatsz a kormány kamatmentes hitelével: mutatjuk a szinte nulla kockázatú trükköt
Kisokos a befektetés alapjairól, tippek, trükkök a tőzsdézéshez
Előadásunkat friss tőzsdézőknek ajánljuk, összeszedünk, minden fontos információt arról, hogy hogyan működik a tőzsde, mik a tőzsde alapjai, hogyan válaszd ki a számodra legjobb befektetési formát.
Sikeres befektető online tanfolyam
Megtanulhatod, hogyan találj rá a legjobb befektetési lehetőségekre, és azonnal alkalmazható, gyakorlati stratégiákat sajátíthatsz el – mindezt egy interaktív, élő online eseményen.
Dermesztő GDP adat érkezett - merre tovább, Magyarország?
A jelenlegi adatok szerint sereghajtók vagyunk az EU-ban.
Nagyon fáj az árrésstop a boltoknak, de nekünk is fog
Nagy Márton elégedett az intézkedés hatásaival, a kereskedők kevésbé
Oszkó: jobb idők jöhetnek az európai tőzsdéken, csökken az USA elszívó hatása
Az OXO Technologies vezére a Business podcast vendége volt.
Ügyvédek
A legjobb ügyvédek egy helyen