Váratlan fordulat: mégsem tudja átvinni a nyugdíjtörvényt az európai nagyhatalom?
Befektetés

Váratlan fordulat: mégsem tudja átvinni a nyugdíjtörvényt az európai nagyhatalom?

Portfolio
A Bank of England kormányzója ellenzi a brit kormány nyugdíjalapokra vonatkozó befektetési követelményét, ami a tervezet életképességét is megkérdőjelezi – számolt be a Financial Times.

Kétségessé vált a brit kormány nyugdíjreform-terve, miután Andrew Bailey, a Bank of England kormányzója kijelentette, hogy nem tartja helyesnek, hogy miniszterek kötelezővé tegyék a nyugdíjalapoknak a brit eszközökbe történő befektetést.

A nyugdíjrendszerről szóló törvényjavaslat tartalmaz egy vitatott rendelkezést, amely lehetővé tenné a szabályozók számára, hogy a nyugdíjalapokat 5%-os súllyal brit magánpiaci befektetésekre kötelezzék.

A kormány korábban jelezte, hogy reményei szerint nem kell majd alkalmaznia ezt a végső biztosítékot, és a járulékkal meghatározott (defined contribution, DC) nyugdíjrendszerek konszolidációja önmagában is növelni fogja a brit infrastruktúrába, ingatlanokba és gyorsan növekvő vállalatokba történő befektetéseket.

Bailey csatlakozott az intézkedést bírálók kórusához: "Alacsony szintű volt a nyugdíjalapok befektetése a hazai gazdaságba, és úgy gondolom, hogy a nyugdíjágazat strukturális változásai segítenek ezen a téren. Azonban nem támogatom a kötelezővé tételt, szerintem ez nem helyes." A jegybankelnök hangsúlyozta, reméli, hogy a változások természetes módon mennek majd végbe.

A jegybank felől érkező kritika komoly kérdéseket vet fel azzal kapcsolatban, hogy ez a tervezet túléli-e az alsóházi és felsőházi vizsgálatot az elkövetkező hónapokban - mondta Sir Steve Webb, korábbi nyugdíjügyi miniszter.

Egyes nyugdíjszakértők felszólították a kormányt, hogy törölje a nyugdíjtörvény-javaslatból azt a rendelkezést, amely lehetővé teszi a szabályozók számára a magánpiaci befektetések minimális összegének kikényszerítését.

Egyetértünk a Bank of England kormányzójával abban, hogy a nyugdíjalapok brit befektetéseinek növelésére a legjobb út az, ha az ágazat önkéntes, piacvezérelt alapon, a tagok érdekeivel összhangban működik együtt a kormánnyal

– nyilatkozta Zoe Alexander, a Pensions UK szakmai szervezet politikai igazgatója.

A Mansion House néven elhíresült megállapodás keretében az Egyesült Királyság 17 legnagyobb foglalkoztatói nyugdíjszolgáltatója önként vállalta, hogy 2030-ig eszközeik legalább 5 százalékát brit magánpiaci eszközökbe fektetik, feltéve, hogy ezek az eszközök megfelelően vonzóak lesznek.

A nyugdíjtörvényt a múlt hónapban terjesztették a parlament elé, és a héten tartották a második olvasatát. Várhatóan jövőre lép hatályba.

A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images

A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ

Találd meg a neked való befektetési alapot!
Kasza Elliott-tal

Target Corporation - elemzés

2022-ben vettem belőle 165-ön, leginkább kereskedési céllal, de osztalékot is fizetett, ha nem is sokat. 2024-ben adtam el kis bukóban. Most megint a szemem elé került, a Top10-es listám hetedikj

FIN-CON 2025

FIN-CON 2025

2025. szeptember 3.

Portfolio Sustainable World 2025

2025. szeptember 4.

Sikerklub hazai kkv-nak

2025. szeptember 16.

Követeléskezelési trendek 2025

2025. szeptember 16.

Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Díjmentes előadás

Hogyan vágj bele a tőzsdei befektetésbe?

Első lépések a tőzsdei befektetés terén. Mire kell figyelned? Melyek az első lépések? Mely tőzsdei termékeket célszerű mindenképpen ismerned?

Ez is érdekelhet