Nagy lökést kapnak ezek az ETF-ek – most érdemes beszállni?
Befektetés

Nagy lökést kapnak ezek az ETF-ek – most érdemes beszállni?

Portfolio
A kínai befektetők egyre nagyobb volumenben vásárolnak kötvény ETF-eket, amelyek összesített vagyona már meghaladja az 50 milliárd dollárt, ez másfél év alatt ötszörös növekedést takar – írja a Bloomberg.

Jelentősen megnőtt Kínában a kötvényeket követő tőzsdén kereskedett befektetési alapok (ETF-ek) iránti érdeklődés, a befektetők az alacsonyabb költségek és a diverzifikáció előnyeit keresik a tartós deflációs környezetben.

A Bloomberg adatai szerint az ilyen ETF-ekben kezelt vagyon 2024 elejétől 2025. június végéig 10 milliárd dollárról több mint 50 milliárd dollárra emelkedett.

A vállalati kötvényeket célzó alapok száma hatszorosára nőtt 2024 vége óta, és ez a szegmens fejlődik a leggyorsabban, mostanra már az összes kötvény ETF több mint felét kiteszi.

A kötvény ETF-ek népszerűségét az alacsonyabb költségek, a potenciálisan magasabb hozamok, illetve a feltörekvő technológiai cégekhez való hozzáférés lehetősége okozza. Emellett jobb likviditást és alacsonyabb nemfizetési kockázatot kínálnak, mint a közvetlen vállalati kötvénybefektetések, és némelyik akár fedezetként is használható rövid távú hitelfelvételhez.

Rachel Sun, a Morningstar Ltd. egyik igazgatója szerint a kínai befektetők alacsony kockázatú kötvények iránti kereslete folyamatosan növekszik, így a kötvény ETF-ek ideális választást jelentenek likviditásuk és diverzifikált portfóliójuk miatt.

Miközben Kína központi bankja elkötelezte magát a laza monetáris feltételek fenntartása mellett, többször figyelmeztetett a túlzott kötvénypiaci ralival járó kockázatokra is. Az államkötvények hozamai már közel vannak a rekordalacsony szintekhez, ezért túlvett és kevésbé jövedelmező befektetésnek minősülnek. Ezzel szemben a kötvény ETF-ek nemcsak árfolyamnyereséget kínálnak, hanem hozzáférést a magasabb hozamú vállalati kötvényekhez is, amelyek egyre nagyobb arányban szerepelnek az alapok mögöttes eszközei között.

Kína idén 18 vállalati kötvényekre fókuszáló ETF-et vezetett be, köztük 10-et ebben a hónapban, amelyek technológiai cégek kötvényeit követik. A Bloomberg Intelligence szerint júniusban a ChinaAMC SSE Market-Making Corporate Bond ETF vonzotta a legnagyobb tőkebeáramlást, mintegy 2 milliárd dollárt.

A szakértők figyelmeztetnek, hogy ha a kötvény ETF-ek túlfűtött eszközzé válnak, az fokozhatja a mögöttes eszközök árfolyamingadozását. "Az ETF-piac bővülése valószínűleg fokozza a volatilitást a teljes hitelpiacon" - írták a Caitong Securities elemzői egy júliusi jelentésükben.

A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images

A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ

Találd meg a neked való befektetési alapot!
Holdblog

Az S&P-huszárok hanyatlása

Új jelenség ütötte fel fejét falamon. Az S&P 500 ETF-ező kommentelőket lecserélték a Commerzbankozók.  "Aki három éve Commerzbankot vett, annak annálismégsokkaljobb a hozama!" De hadd.

FIN-CON 2025

FIN-CON 2025

2025. szeptember 3.

Portfolio Sustainable World 2025

2025. szeptember 4.

Sikerklub hazai kkv-nak

2025. szeptember 16.

Követeléskezelési trendek 2025

2025. szeptember 16.

Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Díjmentes előadás

A platformok harca – melyiken érdemes kereskedni?

Online előadásunkon bemutatjuk a különböző kereskedési felületeket, megmutatjuk, melyik mire jó, milyen költségekkel számolhatsz, és milyen funkciók segítenek a hatékony befektetésben.

Ez is érdekelhet