Estére sem csillapodott a forint ereje
Estére sem illant el a forint ereje, 393 alatt is járt az euró jegyzése. A befektetők a Fitch hamarosan esedékes hitelminősítői felülvizsgálatára várhatnak, a cég várhatóan késő este teszi közzé értékelését.
Belehúzott a forint
A nap első felében látott gyengülés után kora estére 393,3-ig erősödött a forint az euróval szemben, ez már 0,3%-os erősödést jelent csütörtök estéhez képest. A dollár 363-nál jár, az angol font pedig 449,2 forintba kerül.
Továbbra is 396 környékén ingadozik
Nem sok dolog történt ma a forint piacán, az EURHUF 396 környékén ingadozik, hol benéz a szint alá, hol felette jár. Most épp előbbi történik, az euró 395 forint 80 fillért ér, tegnaphoz képest 0,4%-ot gyengülve. A dollár 366 alatt a forinttal szemben.
Visszajött 396 alá
Tegnaphoz képest még mindig gyengül a forint, de a reggeli gyors leértékelődés megállt. Egy euróért most 395 forint 60 fillért kell adni, 30 fillérrel többet, mint tegnap. Az euró-dollár jegyzésben nincs nagy változás, 1,083-as szinte stagnál az amerikai deviza.
Gyengül
A reggeli erősödést hamar gyengülés követi, a forint 0,4%-ot gyengült az euróval szemben ma eddig, 396 forint 40 fillérbe kerül egy euró, holott reggel már 395 alatt is járt. A dollárral szemben is gyengülést látunk, 365 fölé szúrt a jegyzés, 0,4%-os a gyengülés. A dollár az euróval szemben gyengül, így a nemzetkzi hangulat alapvetően kedvező a forint számára.
Kulcsszinthez ért a forint, miután közel 90 egységet szárnyalt a dollárral szemben
A hullámzó nemzetközi befektetői hangulatban (vártnál gyengébb amerikai makroadatok érkeztek a napokban, az EKB viszont kitartó kamatemelést üzen) fontos lesz az, hogy ma délelőtt a davosi Világgazdasági Fórumon mit mond majd egy panelbeszélgetésben Christine Lagarde EKB-elnök, mert ez az euró/dollárt kilökheti az elmúlt napok szokatlanul szűk kereskedési sávjából (1,078-1,088) valamelyik irányba. Az pedig a feltörekvő piaci devizák között a forintra is kihathat.

A forintnál ma reggel egyelőre nem látunk érdemi mozgást, a jegyzések a 394,5 körüli szinten oldalaznak, miután szerdán átmenetileg 392-nél is járt a kereskedés.

Nem véletlen, hogy a szerdai leszúrásból gyorsan visszapattant a forint, mert 393,4-nél húzódik a tavaly tavasztól őszig bekövetkezett nagy forintgyengülés 50%-os Fibonacci korrekciós szintje, ami fontos technikai akadály a forint további erősödése útjában a 392-es támasz szint mellett.

Nemcsak a forint euróval, hanem dollárral szembeni árfolyama is kulcsszintnél van most, miután az októberi vészkamatemelés után, a dollár globális fordulata mellett közel 90 egységet esett az USDHUF 450-ről 360 közelébe. Amint látjuk: a tavaly tavasztól őszig látott nagy forintgyengülésnek a 61,8%-os Fibonacci korrekciós szintje (362) közelében járunk most 363,5 körül. Itt tehát ez fontos technikai akadály a forint további menetelésében.

Érdemes végül azt is megnézni, hogy a forint tavaly januártól mostanáig látott teljesítménye mekkora régiós alulteljesítést jelent. Amint az alábbi grafikonon láthatjuk: ez az alulteljesítés kezd egyre jobban csökkenni, sőt a zloty elmúlt időszakban látott gyengülése és a forint erősödése mellett az „olló” elkezdett zárulni, már csak 4%-os a relatív alulteljesítésünk a lengyel fizetőeszközhöz képest, igaz sokkal magasabb kamatszint mellett történik ez a közeledés.

Címlapkép forrása: Getty Images