Lassan már túladott
386,50 közelében áll az euróval szembe a forint, utoljára tavaly május végén volt ilyen erős a magyar fizetőeszköz. A napos grafikonon azonban már túladottság látszik, amiből gyorsan jöhet visszarendeződés, vagyis forintgyengülés, érdemes lesz figyelni az RSI indikátorra a következő napokban.

Már 387 alatt is járt az EURHUF
Az esti órákban tovább erősödött a forint, az euróval szemben május vége óta nem látott szinten is állt.

Új csúcson a forint
Kicsit tovább erősödött a forint a bankközi piacon, ezzel 388 közelébe ért le az árfolyam.
A forint ezzel új lokális csúcsra ment az euróval szemben, június óta nem volt ennyire erős a hazai fizetőeszköz. Az erősödésben közrejátszhat, hogy az MNB mai tenderén a kéthónapos betéti kamatra továbbra is 18% körüli hozam alakult ki, vagyis a monetáris kondíciók nem lazultak a tegnapi jegybanki döntés nyomán, amikor a kötelező tartalékrátát (áprilisi hatállyal) 10%-ra emelte.
Jól tartja magát a forint
Eddig nem zökkentette ki semmi a forint erejét a szerdai kereskedésben. Az euróval szembeni jegyzések továbbra is a 390-es szint alatt tartózkodnak.
360 vagy 430 lesz az euró? Hiába lett szinte világbajnok a forint menetelése, még mindig nem győzött meg mindenkit

Hatalmas menetelésben van a forint, hiszen bő három hónap alatt mintegy tíz százalékkal értékelődött fel az euróval szemben. Egyelőre mindenki azt találgatja, hogy mennyire lehet tartós a javulás, megvetheti-e a lábát a magyar deviza 400 alatt vagy akár még innen is lehet tér lefelé. Az elemzői véleményekben egyre többször jelenik meg az, hogy „túl sokat” erősödött már a forint, továbbra is vannak olyanok, akik bőven 400 feletti árfolyamot várnak 2023-ban.
Tovább a cikkhezVisszakorrigált 390 fölé a forint
Gyengüléssel kezdte a napot a forint, most 390,5 körül jár az euróval szemben, ami 0,3%-kal magasabb a kedd esti árfolyamnál.
Ahogy az MNB ígérte: ma is marad a kamat
A keddi után nem meglepő, hogy ma is 18%-os kamat mellett hirdette meg egynapos betéti gyorstenderét az MNB, vagyis az irányadó kamat változatlan marad.
Megállíthatatlan volt tegnap a forint – Tudja ma még folytatni?
Szerda reggel 389,5 körül járt a forint az euróval szemben azok után, hogy kedden tavaly május óta nem látott szintre erősödött a magyar deviza áttörve a 390-es lélektani szintet is. A forint erősödésében az segített, hogy délután kifejezetten szigorúra sikerült a jegybank kommunikációja. Az elemzők ugyanis arra számítottak, hogy az MNB valamilyen utalást tesz majd a 18%-os irányadó kamat csökkentésére, ehhez képest a közleményben és a háttérbeszélgetésen továbbra is a „trendszerű javulás” volt a középpontban. Virág Barnabás alelnök külön kiemelte, hogy nem néhány hét adatai alapján fognak dönteni a pozitív fejlemények tartósságáról. Ráadásul bejelentette, hogy áprilistól 10 százalékra emelik a bankok kötelező tartalékrátáját, ami további szigorítást jelent a likviditás csökkentésén keresztül. Vagyis a jegybank továbbra is az óvatosságot tartja szem előtt, egyelőre ragaszkodik a magas kamathoz, ezen legkorábban tavasszal változtathat. Ez pedig kedvező hír a forint számára, voltak ugyanis olyan félelmek, hogy az MNB túl korán megkezdi a kondíciók lazítását. A dollárral szemben most 357,4-nél járunk, míg az angol font 440,8 forintba kerül.
A forint a régiós versenytársakat is felülteljesítette kedden, egyelőre ma reggel a lengyel zloty és a cseh korona is minimális elmozdulásban van. A feltörekvő piacon eközben a török líra és az orosz rubel is stagnál a dollárral szemben.
Az amerikai deviza továbbra sem tud magára találni, sőt visszakapaszkodott 1,09 fölé az euró-dollár árfolyam, ami 0,2%-os euróerősödést jelent tegnaphoz képest. A japán jen 0,2%-os gyengülésben van az amerikai fizetőeszközzel szemben, míg az angol font egyelőre minimális visszaeséssel kezdi a napot.
Címlapkép: Getty Images