Késő este gyengül a forint
A bankközi piacon késő este 384 egységig gyengült a forint az euróval szemben, azonban újra erősödni kezdett, jelenleg 383 körül jár a kurzus.
A dollárgyengülés is megállt egyelőre
Az euró 1 százalékot is erősödött a dollárral szemben, de 5 órára 1,07-nél lefordult az árfolyam. Az erős amerikai munkaerőpiaci adatok, valamint az amerikai banki részvények eladási hulláma erősen megterhelte az amerikai fizetőeszköz árfolyamát.
Sokadjára teszteli a 382-es ellenállást a forint
Az euróval szemben késő délutánra ismét egészen a 382-es szintig erősödött a forint, de ott megtorpant. Így egyelőre csak 0,2 százalékot hozott az eurón. Erős volatilitás jellemzi ma az árfolyamot.
Kilengőben az árfolyam
A dollár árfolyama végül gyengülésnek indult a hét legfontosabb makroadatai után, így a forint is 0,5 százalékos erősödésben áll, az árfolyam újra a 360-as szintek alatt mozog.
Az euró esetében már nagyobbak a kilengések: miután újra begyengült a forint a 384,5-ös szintig, újra visszaerősödött 383,5-ig, majd onnan kezdett el ismét lassabb ütemben veszíteni.
Az euró viszont 0,8 százalék felett erősdött már a dollárra:
Gyorsan elmúlt a lelkesedés
A piacokon most látszik a bizonytalanság a feszesebb amerikai munkaerőpiacot mutató statisztikák után, főként úgy, hogy a bérek is 0,2 százalékkal emelkedtek az előző hónaphoz, 4,6 százalékkal tavaly februárhoz képest. Mindez pedig kétesélyessé teszi, hogy milyen kamatpályát választ a Fed. Minden a jövő hét keddi inflációs adatokon múlhat.
A tanácstalanságot mutatja, hogy az euró nagyon kilőtt a dollárhoz képest, aztán egy kicsit visszagyengült, majd most újra 0,5 százalék feletti napi erősödésnél jár.
A forint viszont jobban gyengül az euróhoz képest, már ismét 0,1 százalékos napi mínuszt mutat az árfolyam. Most épp 383,1 felett a váltás.
Az amerikai munkaerőpiaci adat egyelőre hátszelet adott
Az euró jelentősen erősödött a dollárral szemben a feszes munkaerőpiaci adat utáni első negyedórában. Egyelőre még nem biztos, hogy ez tartós lesz, de akár az is történhetett, hogy Jerome Powell szerdai beszéde, amely kitartott a szigorítás mellett, már beárazta a mostani statisztikát és a várható kamatemeléseket.
A forint így az euróval azonos pályán erősödik a dollárra:
Az euróra is zárkózott eddig a magyar deviza:
Kijött a hét legfontosabb adata: nincs enyhülés, jöhetnek a durva kamatemelések

Kijött az amerikai foglalkoztatottsági adat, amelyre a befektetők világszerte egész héten vártak. Februárban a vártnál sokkal nagyobb mértékben nőtt a foglalkoztatottak száma, és a januári adatot is megerősítette a munkastatisztikai hivatal. A friss közlés azt jelenti, hogy a munkaerőpiaci nyomás nem enyhül, a jegybanknak így vélhetően az eddig jelzettnél magasabb szintre kell majd emelnie a kamatokat.
Tovább a cikkhezHullámvasúton a forint
Nem sokkal kettő után újra gyengült a forint az euróhoz és a dollárhoz képest, előbbinél a 383,5 feletti szinteket is megjárta, de aztán visszaerősödött a 382,8-as szintig.
A dollár esetében pedig a 362,5-361,5 szintek között lengett ki az árfolyam.
A nap későbbi szakaszában inkább gyengülésre látszik kilátás: az ameriakai munkaerőpiaci statisztikák még mindig feszes foglalkoztatottságot mutatnak, ez pedig további kamatemelésekre ösztönözheti a Federal Reserve-öt.
Újra lefordult a forint
A forint 13:45-re újabb lejtőre került, visszagyengült a 382,7-es szintig az euróhoz képest.
A dollár esetében még 0,1 százalékos a plusz.
Már fontos ellenállást tesztel a forint
Az elmúlt nap alapján a 382-es szint kritikus lehet a forint számára, ha ugyanis ezt átviszi, akkor megnyílik a folyosó, hogy a 379-es szintig zárkózzon vissza az euróra. Dél után nem sokkal, már ebben a tartományban mozog a váltás.
Már pluszban a forint
A forint mostanra már 0,11 százalékkal zárkózik az euróra. A közös európai valutát jobban terheli a tőzsdéken látható vöröshullám.
Erőt mutat a forint
Már majdnem a teljes napi veszteségét ledolgozta a forint az euróval szemben háromnegyed 11-ig. Közel a 382,8-as nyitószinthez.
Tesztelte a 385-ös támaszt a forint
Megint erős volatilitást mutat a forint, amit a külső tényezők kevéssé is valamennyire indokolnak. A fronthavi holland TTF-gázárak 10 százalék körül emelkedtek, visszaközelítve az 50 eurós megawattóránkénti árakat, de az amerikai és európai banki részvények meredek esése is benne lehet a mostani intenzív kilengésekben.
A forint az euróval szemben már tesztelte a 385-ös szintet, rövid időre begyengülve alá, majd egy erősödéssel gyorsan a 383-as tartományokat vette célba.
Nagyon leszúrt a forint
Nem sokkal fél 9 előtt, a forint már 0,65 százalék feletti mínuszba került az euróval szemben, 385,3-ig szúrt le az euróhoz képest. Pedig bár a külkereskedelmi mérleg hiányt mutat, de kedvező trendek látszódnak, mivel az energiaárak és a fogyasztásvisszaesés miatt az import is csökkenő pályára került.
Mélyrepülésben az amerikai bankrészvények, rendszerszintű problémákról suttognak

Az elmúlt időszakban két amerikai banknál is jelentős, a működésre kockázatot jelentő problémák ütötték fel a fejüket. A Silvergate Capital, a kriptoipar legismertebb szereplőinek banki partnere, tőkésítési problémákkal küzd, az SVB Financial pedig betétkivonási hullámmal. A két bank problémái a teljes bankszektorra kihatnak, a bankrészvények árfolyama jelentősen esett tegnap.
Tovább a cikkhezEz már a fordulat - enyhe javulás a magyar külkereskedelmi mérlegben

Januárban a KSH előzetes adatai szerint 165 millió eurós hiány alakult ki a magyar külkereskedelmi mérlegben, jóval kevesebb, mint a tavalyi extrém hónapokban, sőt, a mai adat kissé alacsonyabb az egy évvel ezelőttinél is.
Tovább a cikkhezEsti nagy ütésekből tápászkodik a forint
Több kedvezőtlen hatás is elérte a forintot: egyrészről a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara csütörtöki gazdasági évfordulóján Orbán Viktor kormányfő, valamint Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter és Varga Mihály pénzügyi tárcavezető is kritizálta a Magyar Nemzeti Bank által folytatott monetáris politikát. Másrészről pedig az amerikai tőzsdék is nagyot gyengültek, miután szerdán az amerikai jegybankelnök, Jerome Powell ugyanis úgy fogalmazott, hogy a központi bank akár a korábban vártnál magasabb kamatemeléssel is számolhat.
A kettős kedvezőtlen hatás február 20-i szintre gyengítette a forintot az euróval szemben, amely látványosan a csütörtöki esti órákban kezdett el intenzíven veszíteni az árfolyamból. Sem az MNB és a kormány közötti kommunikációs egymásnak feszülés, sem a nemzetközi befektetői környezet nem kedvez a forintnak.
Ráadásul az esti órákban a 30 napos mozgóátlagot is átvitte a forint az euróhoz képest, ami akár arra is csábíthatja a piacokat, hogy tovább üssék a magyar valutát.
Reggel 8-kor a forint 382,7-ig erősödött vissza, de a kora reggeli órákban a 385-ös támaszt is tesztelte már. Az árfolyamra jelentősebb hatással lehet, hogy a KSH pénteken 8:30-kor közli a külkereskedelmi adatokat.
A dollárhoz képest is gyengén indult a forint napja, a 363 feletti szinteket is megjárta a kurzus, majd lepattant a 361-es ellenállásig. Az Egyesült Államokban foglalkoztatási és bérstatisztikákat közölnek ma, ami még a késő délutáni órákban okozhat izgalmakat, egy feszes munkaerőpiaci adat például tovább növelheti a heti forintveszteségeket.