390-nél tér pihenőre a forint
A keddi nagy csapkodás után (hiszen a 387,8 és a 396,3 közötti széles tartományt bejárta ma a forint az euróval szemben) 390 közelében tér pihenőre a magyar fizetőeszköz az euróval és 363-nál a dollárral szemben. Ez azt jelenti, hogy a tegnap este 10 órási szinthez képest közel 1%-nyi erősödést tud felmutatni a forint, igaz a tegnap nagy eséssel még mindig gyengébb szinteken jár, mint a múlt pénteki zárószintek. Az Egyesült Államok három vezető részvényindexe ma 1,1-2,2% közötti emelkedést produkált amellett, hogy a kisebb régiós bankoknál ma nagy rali volt a megelőző napok zuhanása után és ez elvileg támogatóan hat a feltörekvő piaci kockázati étvágyra, illetve a forintra is. Közben viszont a mai amerikai inflációs adatok összességében a vártnak megfelelően még mindig magasak, így a Feden ott a nyomás továbbra is, hogy küzdjön az infláció ellen, a frissen felmerült pénzügyi stabilitási aggodalmakra is tekintettel. Ez a bizonytalan piaci környezet bármikor okozhat gyors hangulati kilengéseket a következő napokban-hetekben, és közben szerdán a magyar munkaszüneti nap miatt alacsonyabb likviditás várható a magyar bankok hiánya miatt, ami a volatilitást szintén növelheti.


Rákapcsolt a forint, de aztán megint visszaütötték
A mai forintlendület 388-nál láthatóan elakadt, hiszen az imént már 391-ig visszaütötték a forintot az euróval szemben. A jelek szerint az előző posztjainkban jelzett technikai szint (trendvonal) tényleg megakasztotta a menetelést.

Hol van már a 400 forintos euró? Megint mindjárt karnyújtásnyira!

A címben feltett kérdés szűk egy hét leforgása alatt teljesen más értelmet nyert. Ezért hát a válasz is a címben. Így lesz a sztárból hullócsillag. És ha van bármi tanulsága az elmúlt napoknak, az az, hogy a forint továbbra is rendkívüli mértékben kitett a globális eseményeknek. Na és persze az, hogy az extrém magas kamat nélkül a forint aligha lett volna képes egy ilyen év eleji ralira.
Tovább a cikkhezEmelkedtek a hozamok a magyar állampapírpiacon az aukció mellett
Ma mérsékelt hozamemelkedés történt az állampapírok másodpiacán: a 3 éves és hosszabb szegmensben 20 bázispont körüli volt ennek a mértéke, azaz lényegében akkora, mint amennyivel tegnap süllyedtek a hozamok a nemzetközi drasztikus hozamesés mellett.
A mai magyar hozamemelkedés egyébként már a délelőtti diszkontkincstárjegy aukciókon is megfigyelhető volt, amelyeken az utóbbi hetekhez képest nagyon erős kereslet mutatkozott, hiszen a 15-15 milliárd forintnyi meghirdetett 3 é 6 hónapos papírra rendre 76 és 112 milliárd forintnyi ajánlat érkezett, de ezekből csak 15-15 milliárdot fogadott el az ÁKK és szintén szokatlanul magas: 15,09%-os, illetve 15,48%-os átlaghozam alakult ki.

Éppen a támaszvonalról ugrott az euró
Az előző posztunkban jelzett 387,9 körüli (támasz) szintig tudott erősödni a forint, majd innen esett vissza 389 fölé az euróval szemben. Most éppen 389,2 körül ingadozik a kereskedés, de rövid idő alatt rángatnak az árfolyamon 1-2 egységet. A dollár árfolyama most éppen 363,2-nél jár a bankközi piacon.


Most ezt a vonalat kell figyelni a forintnál
A délutáni hullámszerű forinterősödés 388-ig süllyesztette az euró árfolyamát, azaz lényegében addig, ahol az alább berajzolt csökkenő trendvonal húzódik 387,9-nél. Ez az idei évi lokális EURHUF csúcsokra húzott vonal, így tehát most első körben azt kell figyelni, hogy ezen sikerül-e lefelé átjutnia az árfolyamnak.

Erősödik a dollár
Közben a dollár erősödni kezdett az euróval szemben az inflációs adat megjelenése után, lassan megint az 1,07-et közelíti a jegyzés, ami 0,25%-os dollárerősödést jelent.
Már 390 alatt
megint nagy utat jár be a forint, hiszen a délelőtt még 396 feletti euróárfolyam 390 alá esett vissza, a 389,6-os szint pedig már 0,9%-kal alacsonyabb a hétfő estinél. A jelek szerint a tegnap a forint ellen pozíciókat felvevő befektetők egy része visszavonulóban van a továbbra is magas kamatszint miatt.

Megint kapaszkodik a forint
Délután az amerikai inflációs adat megjelenését követően 391,25-ig erősödött a forint, ami már majdnem fél százalékkal alacsonyabb a tegnap esti szintnél.
Ezzel párhuzamosan a dollár is fordulni látszik, a korábbi erősödés után már minimális gyengülésben van.
Nincs fellélegzés a forint számára az amerikai adat után sem
A vártnak megfelelő 6%-os fő inflációs adatot közöltek az Egyesült Államokban februrárra, a maginfláció pedig 5,5%-os lett éves alapon, ami tehát továbbra is nyomást helyez a Fedre, hogy egyszerre próbáljon küzdeni az inflációs kockázatok ellen, illetve legyen tekintettel a bankrendszeri pénzügyi stabilitási kockázatokra is. E kettős dilemma mellett az euró/dollár komolyabb kilengést nem mutatott: 1,0720 körül maradt az árfolyam.

A forint pedig a kora délutáni erősödési hullám után ismét gyengébb szinteken jár: az euróval szemben 393,5-394 körül, a dollárral szemben 366,5-367 körül.


Érdemes megjegyezni, hogy a ma délelőtti forinteséssel éppen ott fordult az EURHUF 396 felett, ahol a tavaly ősztől idén februárig látott nagy forinterősödés 38,2%-os Fibonacci korrekciós szintje található. Ha ezen a 396,3-as szinten felfelé átjutna az EURHUF, akkor a kerek 400-as szint lehetne a következő ellenállás (inkább csak pszichológiailag fontos), felette pedig 400,8-nál a 200 napos mozgóátlag.

Megjött a nap legfontosabb adata: tovább esett az amerikai infláció

Az előzetes várakozásoknak megfelelően 6%-ra esett februárban az infláció az Egyesült Államokban, a maginfláció pedig 5,5% volt, ami szintén nem okozott meglepetést.
Tovább a cikkhezMár erősödésben
Délre 392 közelébe esett vissza az euró jegyzése, ami 0,2%-os forinterősödést jelent tegnap estéhez képest.
Megint magára talált kicsit a forint
Délelőtt 394 környékére erősödött vissza a forint az euróval szemben, de még így is 0,25%-os esésben van tegnap estéhez képest.
Már 396 felett
Közben 396,3-ig gyengült a forint, így már 0,8%-os esésben van ma. A régióban a lengyel zloty 0,3%-os, a cseh korona pedig fél százalékos gyengülésben van.
Mit mond a technika?
Óriási forintgyengülés bontakozott ki a tegnapi kereskedésben, minden közelben lévő ellenállási szintet áttört a jegyzés, a következő meghatározó szint 399,64-nél húzódik - olvasható az Equilor keddi technikai elemzésében. Ez hamarosan elérhető lehet a jelenlegi technikai kép alapján, bár a Bollinger-szalagok közül kiugrott a jegyzés. Az említett szint közelében található a 200 napos mozgóátlag is, így ott jó eséllyel megtorpanhat a mozgás. Természetesen a nemzetközi fejlemények függvényében nem lehet kizárni, hogy a későbbiekben ezt is átlépi az árfolyam, mindenesetre a volatilitás rendkívül magas lehet a következő időszakban.
Támasz: 387,28 (MA 50), 389,03 (Fibo 76,4%), 393,00 (trendvonal)
Ellenállás: 399,64 (Fibo 100%), 400,77 (MA 200)

Nem tartott sokáig a nyugalom
Kis megtorpanás után folytatódik a forint gyengülése, megint 396 közelében jár az euró jegyzése, ami 0,7%-os forintgyengülést jelent hétfő estéhez képest.
Kicsit magára talált a forint
Délelőttre 394,25-ig korrigált vissza a forint az euróval szemben, de még így is 0,3%-os gyengülésben van tegnaphoz képest.
Az euró-dollár árfolyam szinte megfagyott, alig látszik elmozdulás az 1,07-es szint környékéről, talán a kora délutáni amerikai inflációs adat hozhat ebben változást.
Ma sem változik a kamat
Kedden is változatlan, 18%-os kamat mellett hirdette meg egynapos betéti gyorstenderét az MNB, így október közepe óta nem változott az irányadó ráta. Persze a mostani vérzivataros időkben nem is lenne oka változtatni a jegybanknak, hiszen a forint gyengül az amerikai bankszektorból érkező hírek hatására.
Ez lenne az igazi hátraarc: valaki már kamatvágást vár a Fedtől márciusban

A Nomura szakemberei szerint az amerikai bankrendszer utóbbi napokban felszínre került problémái miatt márciusban 25 bázisponttal csökkenti majd az irányadó kamatot a Fed Nyíltpiaci Bizottsága, illetve leállítja mérlegének zsugorítását a jegybank.
Tovább a cikkhezMár 395 felett
Kedd reggel hamar átvitte a 395-ös szintet is az euró-forint jegyzés, így már 0,7%-os gyengülésben van a magyar deviza 395,6-nál. Ezzel megint jócskán alulteljesítő a lengyel zloty és a cseh korona 0,2%-os gyengülése mellett.
Át is vitte az ellenállást a forint
Hétfőn bár többször is megközelítette, végül a 394-es ellenállásnál többször is megállt a forintgyengülés az euróval, kedd reggel 8-kor viszont már 394,1-ig esett az árfolyam. Ezen a szinten utoljára január legvégén járt a magyar deviza.
Magához tér a forint vagy folytatódik a vérfürdő?
Kedd reggel 394 körül járt a forint az euróval szemben, ez 0,3%-os gyengülést jelentett hétfő estéhez képest a magyar deviza szempontjából. Tegnap ritkán látható zuhanást mutatott a forint, hiszen reggel még 380 közelében indította a napot, majd több mint tíz egységgel emelkedett az euró jegyzése. Elsősorban az amerikai bankszektor problémái érintik érzékenyen a forint árfolyamát, de látszott elég erős alulteljesítés a régiós versenytársakhoz képest is, ami azt mutatta, hogy voltak hazai specifikus tényezők is a zuhanás mögött. A következő napok fő kérdése az lehet, megnyugszik-e a piac vagy folytatódik a komoly lejtmenet ma is. Utóbbi esetben lassan megint a négyessel kezdődő euróárfolyammal barátkozhatunk meg. Ma abankszektorból érkező hírek mellett érdemes lesz kiemelten figyelni az amerikai inflációs adat alakulását, ami szintén hozhat komolyabb mozgást a piacon. A dollárral szemben most 368,3-nál járunk, míg az angol font 447,45 forintba kerül.
A forint mozgását leggyakrabban a régiós versenytársakhoz szoktuk hasonlítani, kedd reggel a lengyel zloty és a cseh korona is minimális gyengülésben indítja a napot az euróval szemben. A feltörekvő piacon a török líra egyelőre stagnál a dollárral szemben, az orosz rubel viszont több mint fél százalékos erősödéssel kezd.
Az amerikai bankszektor problémái természetesen az euró-dollár árfolyamban is tükröződtek, az utóbbi napokban a dollár gyengülése volt a fő irány. Ma reggel aztán ez fordulni látszik, 1,07 környékére kapaszkodott vissza a jegyzés, ami egyelőre 0,3%-os dollárerősödést jelent hétfő estéhez képest. A japán jen 0,35%-kal gyengült a dollárral szemben, az angol font pedig 0,1 százalékos visszaeséssel kezdett.
Címlapkép: Getty Images