Csordogál lefelé az árfolyam
Estére szép lassan szinte teljes egészében ledolgozza a forint az euróval szembeni gyengülését, amely a kora délutáni órákban következett be a magyar külügyminiszter bejelentései után. Az EUR/HUF jegyzések a 369,50-es szinthez értek.

Erősödik a forint
Jön vissza az árfolyam a délelőtti gyengülési hullám után: az euróval szembeni jegyzések a 370-es szintre értek.

Bréking: Magyarország blokkolja az újabb uniós szankciókat és a békekeret kifizetését!

Négy ok miatt nem szavazza meg Magyarország a készülő 11. uniós szankciós csomagot, illetve az Európai Békekeretből az újabb kifizetést az ukrajnai fegyverszállítások finanszírozására – jelentette be a Facebook-on élőben közvetített videójában Szijjártó Péter. A leginkább fájó pont az OTP ukrajnai listázása: addig, amíg az ukránok nem veszik le a magyar bankot a háború finanszírozóinak nemzetközi listájáról, a magyar fél nem fog együttműködni, derül ki a külgazdasági és külügyminiszter szavaiból.
Tovább a cikkhez371 környékén
A forint 371 felett is járt, jelenleg 10 fillérrel 371 alatt áll. Tegnaphoz képest 0,6%-os gyengülést látunk tegnaphoz képest.

370 fölé gyengült
Hirtelen 370 fölé gyengült a forint az euróval szemben, 0,6%-os gyengülésben van. A gyengülés mögött a Barátsággal kapcsolaots hírek (lásd a cikkfolyamban ) és Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter megnyilvánulása áll. A miniszter bejelentette, hogy addig nem támogatjuk az ukrán békekölcsönt, amíg az ukránok nem veszik le az OTP-t a szankciós listáról.

Gyengülget, de még 370 alatt
A forint nem mozdult el jelentősen tegnaphoz képest, 0,2%-os leértékelődést látunk, 369 forint 30 fillérbe kerül egy euró. A dollár ma erősödik az euróval szemben, 1,08 körül jár a jegyzés, 0,2%-os dollárerősödést látunk.

A Mol-vita miatt leállhat a Barátság kőolajvezeték, Brüsszel sem tiltakozna állítólag

A Barátság kőolajvezeték stratégiai fontosságú a magyar gazdaság szempontjából, de egy elszámolási vita miatt leállhat rajta a tranzit. A Mol eddig folyamatosan tárgyalt az ukrán vezetékhálózatot üzemeltető Ukrtransnafta vállalattal a tranzitdíjak mértékéről, de olyan elszámolást javasolt a magyar fél, amit az ukránok vállalhatatlannak tartottak. Kijevből pedig azt üzenték, hogy Brüsszelből Ursula von der Leyen úgy reagált, hogy "az ukránok leállíthatják a szállításokat".
Tovább a cikkhezMegvetette a lábát 370 alatt a forint – Van még benne erő?
Szerda reggel 368,87-nél járt a forint az euróval szemben, ez minimális gyengülést jelentett a magyar deviza szempontjából tegnap estéhez képest. Az utóbbi napokban egyértelműen a 370-es szint áttörése határozta meg a hangulatot a magyar deviza piacán, most úgy tűnik, hogy sikerrel leküzdötte ezt is. Persze nem jelenthető ki, hogy alatta is marad tartósan, egy gyengülési hullám hamar visszaterelheti a határ fölé az árfolyamot. A befektetők most elsősorban az MNB Monetáris Tanácsának jövő keddi kamatdöntő ülésére figyelnek, a fő kérdés az, hogy a jegybank most elkezdi-e a 18 százalékos irányadó kamat csökkentését, vagy kivár még vele júniusig. A szakértők szerint a múlt heti kedvező inflációs adat után egy kicsit nőtt az esélye annak, hogy kamatot vágjanak már a májusi ülésen. Vagyis mondhatjuk azt is, hogy az első lépést szép lassan már beárazta a piac, nagyjából 75-100 bázispontos kamatcsökkentés jöhet. Ennek ellenére a forint árfolyamára egyértelműen hatással lehet a lépés, illetve az azt követő jegybanki kommunikáció. A dollárral szemben most 340 közelében járunk, míg az angol font 423,3 forintba kerül.

A forint régiós versenytársai közül a lengyel zloty szintén minimális gyengüléssel kezdi a napot az euróval szemben, míg a cseh korona egyelőre stagnál. A feltörekvő piacon a török líra egyelőre megúszta komolyabb következmény nélkül az elnökválasztás vasárnapi első fordulóját, de a szakértők többsége arra figyelmeztet, hogy a jövő heti második kör után akár komolyabb gyengülés jöhet az árfolyamban.
Hajnalban az eddiginél talán megnyugtatóbb hírek érkeztek az amerikai adósságplafonnal kapcsolatos tárgyalásokról. A demokraták és a republikánusok továbbra is intenzív tárgyalásokat folytatnak a limit megemeléséről, hogy elkerüljék június elején az USA államcsődjét. A dollár egyelőre minimális erősödésben van szerda reggel az euróval szemben, 1,0858 körül jár a jegyzés. A japán jen és az angol font pedig egyaránt 0,2 százalékos gyengüléssel kezdett az amerikai devizával szemben.

Címlapkép: Getty Images