Magas szinten ragadt az árfolyam
Az euróval szemben a 389-es szint felett fejezi be a napot a forint.

Március óta nem láttunk ilyen drága dollárt
A dollár-forint árfolyama a 364-es szint felett is járt a szerdai kereskedésben, ilyen magasan legutóbb márciusban volt.

Gyenge szinteken ragadt a forint
Az euróval szemben jegyzések a 389,50-es szint környékén ragadtak. A mai kereskedésben a forint egyhavi mélypontján is járt az euró ellenében.

Ezen jól látható, hogy az EUR/HUF árfolyama augusztus eleje óta nem volt ilyen magasan:

Erősödik a dollár a friss amerikai adatra
Az ISM BMI közlésére erősödik a dollár, az ugyanis a vártnál erősebb amerikai gazdaságról árulkodik, az erős gazdaság pedig a Fed szerint inflációs kockázatokat hordoz magában. Ha a dollárerő kitart, az a forint számára sem jelent jót.

A forint egyébként tartja magát az euróval szemben, most épp 389 környékén jár, ami így is gyengülést jelent a tegnapi szinthez képest.
Nagyon jó hír érkezett Amerikából: és ez most nagyon rossz hír

Az amerikai szolgáltatóipar teljesítménye a vártnál jobban nőtt augusztusban az ISM gazdaságkutató intézet szolgáltatóipari beszerzésimenedzser-indexe (BMI) szerint. Az erős amerikai gazdaság kifejezetten rossz jel most (a jó hír lett a rossz hír), ugyanis az infláció erősödésének kockázatát hordozza magában, és a Fed jelezte, hogy az erős gazdaságra további szigorítással reagálhat.
Tovább a cikkhezÍgy indokolta a lengyel jegybank a forintot is megrázó döntését

A lengyel jegybank ma váratlanul 75 bázispontos kamatvágást hajtott végre, amely megrázta a piacokat, a magyar forint is gyengült. A lengyel jegybank a vártnál rosszabb gazdasági és a vártnál jobb inflációs kilátásokkal indokolta a döntést.
Tovább a cikkhezA cseh korona is megkapta a magáét
Nemcsak a forintot, a cseh koronát is elérték a lengyel kamatvágás áttételes hatásai, fél százalékos gyengülésben van a cseh fizetőeszköz az euróval szemben. A forint még mindig 390 felett, 390,4-nél jár az EURHUF jegyzése, ez 0,7%-os gyengülést jelent most.

Meglepetésre nagy kamatvágást hajtott végre a lengyel jegybank, ez odavert a forintnak is

A lengyel központi bank szerdán 75 bázisponttal 6%-ra csökkentette a jegybanki alapkamatot, ezzel jelentős gyengülésbe kezdett a zloty. Ennek hatására a forint is gyengülésbe kezdett az euróval szemben.
Tovább a cikkhez391
Az imént megkarcolta a 391-es szintet az euró/forint kurzus. Ez 0,85%-os esést jelent napon belül.

Megvolt a 390
Átvitte a 390-et a forint az euróval szemben, azóta pedig tovább is gyengült, már 390,4 az euró. Ma 0,7%-os gyengülésben van. Az euró a dollárral szemben nem mozdult, a lengyel kamatvágás hírére gyengülhet a forint, a lengyel zloty jelentős gyengülésbe kezdett.


Délután ismét gyengül
A délutáni órákban ismét gyengülésnek indult a forint, jelenleg 389 euró 40 fillérbe kerül egy euró, ez 0,4%-os gyengülést jelent ma. Hullámzóan teljesít ma a forint, volt már 390 környékén, de a tegnapi szint környékén is.

Visszajött
388 alá is benézett a forint, jelenleg pont ezen a szinten tartózkodik, 0,1%-os gyengülést mutat ebben a percben. Nemrég még a 390-et ostromolta alulról, azóta némi erőre kapott.

Tovább ütik
389 forint 50 fillérbe kerül most egy euró, a forint tovább gyengült reggel óta. Most épp fél százalékos gyengülésben van az euróval szemben.

Gyengüléssel kezdett
388,4 körül kezdi a szerdai napot a forint az euróval szemben, ez 0,2 százalékos gyengülést jelent a magyar deviza szempontjából tegnap estéhez képest. A magyar deviza az utóbbi napokban érezhetően gyengült, egy hét alatt majdnem 2 százalékkal került feljebb az euró árfolyama. A forint szempontjából rossz hír a finanszírozási igény megemelése, illetve a Budapest Airport megvásárlásának kormányzati terve, a jelek szerint ezek a befektetőket is aggasztják. A dollárral szemben 361,55-nél járunk, míg az angol font 454,3 forintba kerül most.

A forint versenytársai közül a régióban a lengyel zloty szintén kismértékben gyengült, míg a cseh korona egyelőre minimálisan mozdult. A feltörekvő piacon a török líra 0,1 százalékkal gyengült, az orosz rubel pedig stagnál a dollárral szemben.
Az amerikai deviza az utóbbi napokban megint az erősödés felé mozdult, most 1,0732 körül jár az euróval szembeni jegyzés, ami minimális, 0,1 százalékos korrekciót (dollárgyengülést) jelent, azonban az utóbbi egy hétben 1,75 százalékos javulásban van az amerikai fizetőeszköz. A japán jen ma reggel 0,3 százalékos erősödéssel kezdett reggel, míg az angol font egyelőre stagnál.

Címlapkép forrása: Shutterstock