Nyugodt mozgások
Az euróval szemben a 378,71-es szinten zárt a forint, a dollárral szemben pedig a 353,64-es szintig erősödött vissza a hazai fizetőeszköz az esti zárásra.

Leheletnyivel ugyan, de tovább erősödött a forint
Az euróval szemben jelenleg már a 378,67-es szinten áll a jegyzés,

Továbbra is 379 alatt
Az európai piaczárást követően az euróval szemben a 378,8-as szinten áll a forint.

Megint erőre kapott a forint
A kora délután látott forintesés megállt, sőt megfordult, és most újra 379 alá vissza tudott jönni a magyar fizetőeszköz. A dollár kitartóan erősebb szinteken maradt az euróval szemben 1,0670 körül, így a dollár/frint jegyzések 356 közeléből 355-ig ereszkedtek.

Esik a forint
Az utóbbi egy órában tovább esett a forint: az euró jegyzései már 379,5-nél járnak, így a jelek szerint tényleg erős falnak bizonyult a 378-as szint. A dollár 1,067 körül mozog az euróval szemben, így a dollár/forint jegyzések 355,6-ig emelkedtek.


Virág Barnabás: egy lövésünk volt, telitalálat lett

Az MNB tavaly szeptemberi döntése a mai napig megállja a helyét, utána azonban októberre egy váratlan geopolitikai fejlemény, az Északi Áramlat gázvezeték felrobbanása gyengülő pályára tette a forintot – mondta a 24.hu gazdasági podcastjában Virág Barnabás. A jegybank alelnöke szerint tavaly októberben forró pillanatokat éltünk át, amikor „egy lövése volt” az MNB-nek, ami mára bebizonyosodott, hogy telitalálat lett. Virág szerint jelenleg semmi oka nincs annak, hogy felülvizsgálják az inflációs célt, a veszteség pedig tartósan az MNB-vel maradhat.
Tovább a cikkhezMegbillent a forint, miután nem bírt a fontos szinttel
Előző posztunkban már érzékeltettük: az egyre erősödő dollár, illetve az, hogy a 378-as kulcsszinten nem tudott meggyőzően átjutni lefelé a forint az euróval szemben, a gyengülés felé mutató tényezők voltak, és ez be is következett: az utóbbi fél órában 379-ig visszaugrott az euró. A dollár kurzusa 355 fölé lendült.

Kulcsszintnél a forint, de fél szemmel a dollárra is kell figyelni
Továbbra is a technikailag fontos 378-as szintet ostromolja a forint az euróval szemben (61,8%-os Fibonacci korrekciós szint, amelyre tegnapi elemzésünkben felhívtuk a figyelmet). Ha ezt sikerülne lefelé meggyőzően áttörnie, a 373 körüli támaszszint kerülne a befektetők fókuszába.


Közben érdemes arra figyelni – a forint további erősödése számára ugyanis korlátot jelenthet –, hogy a dollár egyre jobban erősödik az euróval szemben. A jegyzések 1,066-ig süllyedtek, azaz szinte teljesen ledolgozta már a zöldhasú azt az esését, amit pénteken délután a vártnál gyengébb amerikai munkaerőpiaci adatok miatt szenvedett el. A dollár ereje rendszerint nem kedvez a feltörekvő piaci devizák között a forint erősödésének se az euróval, se a dollárral szemben.

A dollár/forint jegyzések emiatt a 354,5 körüli szinten hullámoznak, azaz a tegnap reggel megérintett 352,1-es 200 napos mozgóátlag felett.

Átvitte a falat, de vissza is fordult a forint
Egy pillanatra már átlépte a technikailag nagyon fontos 378-as szintet a forint, de a 377,83-as vonalról azonnal 378,1-ig gyengült vissza az euróhoz képest. Ha tartósan átütné ezt a falat, bőven megnyílna a tér a további erősödésre.

Lendületet vesz a forint és megpróbálhatja áttörni ma a falat
A forint 378,3 körül kezdi a napot az euróval szemben, ez egyelőre stagnálást jelent kedd estéhez képest. Két napja a 380-as lélektani határ alatt jár a forint, vagyis lassan kijelenthető, hogy ezt a szintet áttörte a magyar deviza. Ez egyben három és fél hónapos mélypontot jelent az árfolyamban: a forint utoljára július közepén volt ennyire erős, A 380-as szint áttörése után a 378-as a következő határ, ami technikailag is fontos szint.
Ha ezt is sikerülne áttörnie a magyar devizának, egészen 373-ig nyílhatna meg a tér a további erősödés előtt. A következő két napban elsősorban a nemzetközi hangulat határozhatja meg az irányt, majd péntek reggel jön az októberi inflációs adat, ami szintén hatással lehet a magyar devizára. A dollárral szemben most 354 körül járunk, az angol font 434,5 forintba kerül.

A forint legközelebbi versenytársai közül a lengyel zloty 0,1 százalékos erősödéssel, a cseh korona stagnálással kezdte a napot. A feltörekvő piacon a török líra és az orosz rubel is kismértékű elmozdulással kezdett reggel a dollár ellenében.
Az amerikai deviza kismértékben tovább erősödött az euróval szemben ma reggelre: az 1,0682 körüli árfolyam 0,1 százalékkal alacsonyabb a kedd estinél. Kamatdöntésre nem számíthatunk a követkető napokban; elsősorban a két nagy jegybanktól, a Fedtől és az EKB-től várható kamatpályákkal kapcsolatos nyilatkozatok határozhatják meg az irányt. A japán jen 0,15 százalékkal gyengült a dollárral szemben, akárcsak az angol font.

Címlapkép forrása: Akos Stiller/Bloomberg via Getty Images
Minden idők második legnagyobb magyar külkereskedelmi mérleg többlete jött össze szeptemberben

Az energiaárak összeomlása miatt az importunk beszakadt, az exportunk pedig valamennyire tartja magát a kedvezőtlen külső környezetben és e kettő eredményeként 1,263 milliárd eurós külkereskedelmi mérleg többlet alakult ki Magyarországon idén szeptemberben – közölte ma reggel az előzetes adatot a KSH. Ez minden idők második legmagasabb havi külkereskedelmi mérleg többlete. Az export éves alapon euróban 5,1%-kal esett, az import az említett ok miatt 19,4%-kal zuhant.
Tovább a cikkhezHiába jött el az ősz, a magyarok csak nem tértek vissza a boltokba

Minimális mértékben - mindössze 0,1 százalékkal -, de növekedni tudott a hazai kiskereskedelmi forgalom az előző hónaphoz képest, amely talán egy lassú visszaépülés kezdete lehet, az infláció lassulásával összhangban.
Tovább a cikkhez