Tovább ütik a dollárt
Az amerikai inflációs adatok közlését követően raliznak a vezető részvényindexek, ezzel párhuzamosan emelkedik az arany ára és beesett a dollár, az euróval szemben már az 1,086-os szintnél jár a jegyzés, ez másfél százalékos gyengülésnek felel meg.

Már 376 alatt, a dollár 1,08 felett
További ütik a dollárt, már átvitte az 1,08-at is az euróval szemben, 1,1%-os a dollárgyengülés ma eddig. A forint 0,4%-ot erősödött ma, 376 alá került az euró jegyzése, már 20 fillérrel van a forint a szint alatt. Nagy lökést adott a forintnak az amerikai inflációs adat.

A forint kilátásairól is szó lesz a Portfolio következő befektetői klubján
Forintárfolyam, kamatok, infláció - Mi vár ránk 2024-ben címmel szervezzük meg következő online klubrendezvényünket december 7-én, amely Signature előfizetőink számára ingyenes. Meghívott szakértőinkkel részletesen átbeszéljük többek között a forint jelenlegi helyzetét, valamint a hazai fizetőeszköz kilátásait és hogy milyen tényezők befolyásolhatják leginkább az euró-forint árfolyamának mozgását a következő egy évben.
Előadóink lesznek:
- Bod Péter Ákos, egyetemi tanár, Budapesti Corvinus Egyetem, MTA doktora
- Jónap Richárd, részvénypiaci stratéga, Concorde Értékpapír Zrt.
- Madár István, vezető elemző, Portfolio
- Török Zoltán, vezető elemző, Raiffeisen Bank
Ide kattintva lehet jelentkezni az online eseményre.
Tovább erősödik a forint, kéthavi mélyponton a dollár
Az amerikai inflációs adatközlés hatására a dollár jelentős gyengülésbe kezdett, az iménti percekben tovább gyengült. Az euróval szemben kéthavi mélypontra esett az amerikai deviza jegyzése, 1,079-nél jár a jegyzés, ez napon belül 0,9%-os gyengülést jelent.

Ez erőt ad a forintnak is, az euróval szemben a 376-ot közelíti a jegyzés, most épp 20 fillérre van ettől. 0,3%-os a forint erősödése az euróval szemben, utoljára júliusban volt ilyen erős a forint. A forint tehát négyhavi csúcsra erősödött.

Ugrik a forint
Erősödésnek indult a forint, az euróval szembeni jegyzések a 376-os szintet vették célba.
Mindez azzal függ össze, hogy az EUR/USD keresztárfolyamban hirtelen elmozdulást történt kedd délután az amerikai inflációs adat megjelenését követően. Az inflációs adatok ugyanis a vártnál alacsonyabbak lettek és kedvezőbb képet festenek a tengerentúli folyamatokról, amit a befektetők akár úgy is értelmezhetnek, hogy a Fed nem lesz annyira szigorú, mint várták, ez pedig dollárgyengülésben csapódott le.

Az euró-dollár árfolyamban hirtelen jött a mozgás.

Kijött a fontos adat: a vártnál nagyobbat esett az amerikai infláció

A vártnál kisebb lett és jelentősen csökkent októberben az éves infláció az Egyesült Államokban, a maginfláció is jobban alakult a vártnál - derül ki a friss adatközlésből.
Tovább a cikkhezNincs mozgás
Nyugodt napja van a forintnak a fontos amerikai inflációs adat előtt, a tegnapi szint környékén áll a jegyzés. 377 forint 20 fillérbe kerül most egy euró, ez megfelel a tegnapi szintnek.

Itt a friss EU-s ranglista: dobogón a magyar növekedés, mégsem örülhetünk

A harmadik negyedévben a magyar gazdaság 0,9%-kal bővült negyedéves bázison, ez a harmadik legnagyobb GDP-bővülést jelent az EU-ban (néhány tagállam adatát még nem ismertették). Az előző év azonos időszakához képesti visszaeséssel viszont a rangsor alsó harmadában van Magyarország.
Tovább a cikkhezReagáltak az elemzők a magyar gazdasági folyamatokra: 2023 elveszett év lesz

Ma reggel közölte a KSH a harmadik negyedéves magyar GDP-adatot, az elemzők máris reagáltak a számokra. Abban egyetértenek, hogy az idei év már sehogy sem lesz szép (egyikük egyenesen elveszett évnek nevezi 2023-at). Leginkább azonban a kilátásokra vonatkozó előrejelzések érdekesek, ebben nagy különbségek vannak.
Tovább a cikkhezMegtorpant a forint erősödése – Innen jön a fordulat?
Kedd reggel 377,5 körül járt a forint az euróval szemben, ez minimális, 0,1 százalékos gyengülést jelent a magyar deviza szempontjából tegnap estéhez képest. A forint az elmúlt napokban komoly erősödést produkált, a kedvező nemzetközi hangulat mellett az uniós forrásokkal kapcsolatos biztató hírek is segítettek. Magyar szempontból a ma reggeli GDP-adat után az MNB jövő heti kamatdöntő ülése lehet meghatározó, míg a nemzetközi hangulat alakulását a délután érkező amerikai inflációs adat befolyásolhatja érdemben. Az előzetes várakozások szerint az áremelkedési ütem 3,3 százalékra lassulhatott a tengerentúlon a szeptemberi 3,7 százalékról, míg a maginfláció változatlanul 4,1 százalék lehetett októberben. Ha ettől jelentősen eltérő adat jelenik meg magyar idő szerint fél háromkor, akkor az a dollár árfolyamában kilengéseket okozhat, ami közvetve a forintra is hatással lehet. A dollárral szemben most 352,5 körül járunk, míg az angol font 433,5 forintba kerül.

A régióban a lengyel zloty és a cseh korona is minimális erősödéssel kezdte a napot az euróval szemben, de nincs egyértelmű irány, inkább csak jelzésértékű a javulás. A feltörekvő piacon a török líra és az orosz rubel is minimális gyengülést mutat a dollár ellenében.
Az euró újra 1,07 fölé erősödött az amerikai devizával szemben, egyelőre 0,1 százalékos emelkedésben van a jegyzés tegnaphoz képest. Azonban a nap második felében jöhetnek majd komolyabb izgalmak a piacon, ahogy már említettük. A japán jen egyelőre stagnál, az angol font pedig 0,2 százalékkal erősödik az amerikai devizával szemben.

Címlapkép forrása: Getty Images
Itt a GDP-adat! Véget ért a recesszió Magyarországon

A harmadik negyedévben 0,9%-kal nőtt az előző negyedévhez képest a magyar GDP, ezzel véget ért a gazdaság recessziója. Az egy évvel korábbihoz képest 0,3%-kal kisebb volt a teljesítmény. A gazdasági elemzők előzetesen arra számítottak, hogy negyedéves alapon 1,1%-os lesz a növekedés, éves alapon 0,1%-os a visszaesés, vagyis a várakozásokhoz képest egy kicsit gyengébb adattal rukkolt elő a KSH.
Tovább a cikkhez