376,5
A forint este kissé gyengült a délután elért árfolyamához képest, 376,6 körül áll az euró/forint kurzus este 8 körül.

Négyhavi csúcs közelébe kapaszkodott vissza a forint
A délutáni amerikai makroadatok mellett a dollár minimálisan erősödni tudott az euróval szemben 1,0850-ig, közben viszont a forint a napközbeni gyengülésből éles fordulattal erősödni kezdett. Az euró jegyzései 378 közeléből 376,5 körülig süllyedtek vissza.

Estek a hozamok
Az állampapírok másodpiacán érdemi hozamcsökkenés mutatkozik az ÁKK által közzétett referenciahozam adatok alapján. Ez még a tegnap délutáni, vártnál gyengébb amerikai inflációs adat utáni meredek amerikai hozameséssel, illetve dollárgyengüléssel függhet leginkább össze, hiszen ma már esett a forint, amellyel párhuzamosan jellemzően a kötvényhozamok is emelkedni szoktak.

Tovább esett a forint, 378 közelében az euró
A tegnap délután 375,6 körüli négyhavi csúcshoz képest bő 2 egységgel gyengült mostanáig a forint, az imént a jegyzések a 378-as szintet is megcsípték. Közben a dollár 1,085 körül hullámzik, így a dollár/forint jegyzések 348,5-ig emelkedtek a bankközi piacon, majd 348-ig visszasüllyedtek.


Tovább gyengült a forint
A délutáni kereskedésben kissé tovább gyengült a forint: az euróval szembeni jegyzések a 377,3-as szintig emelkedtek vissza, a dollár kurzusa 347 fölé emelkedett.

Lefordult a forint a négyhavi csúcsról
A késő délelőtti forintgyengülés folytatódni látszik kora délután is: az euró jegyzései átlépték felfelé a 377-es szintet, a dollár pedig a 347-es szintet. A forint négyhavi csúcsról lefordulásában szerepe lehet a 11-kor napvilágott látott európai bizottsági magyar gazdasági prognózisoknak is. Amint megírtuk: magas hiányszámokat és jövőre emelkedő államadósság rátát vár a brüsszeli testület Magyarországon.

Figyelmeztetés érkezett Brüsszelből: évekig képtelen lesz kordában tartani a hiányt a magyar kormány

Hiába emelte 5,2 százalékra az idei hiánycélt a kormány, még ezt sem fogja tudni teljesíteni, ahogy 2024-ben és 2025-ben is lényegesen magasabb lehet a deficit a célnál – derül ki az Európai Bizottság szerdán közölt friss előrejelzéséből. A brüsszeli testület szerint a kedvezőtlen fejlemények miatt jövőre emelkedhet a GDP-arányos adósságráta. A Bizottság szerint idén visszaesik a magyar gazdaság teljesítménye, majd onnan is nehezen pörög fel a kormány által vágyott 4 százalékra.
Tovább a cikkhezNégyhavi csúcson torpant meg a forint
A vártnál kedvezőbb amerikai inflációs adat nyomán a forint 375,5-376 közöttig, azaz négyhavi csúcsra ugrott az euróval szemben, majd egész este és ma reggel is ebben a sávban hullámzott, azaz megállt a napok óta látható erősödés. Aztán a szerda délelőtti kereskedésben kissé gyengült 376,5-ig.

Ebben szerepe lehetett annak, hogy a dollár a tegnap délutáni jókora esésből elkezdett kicsit erősödni. Az euróval szembeni jegyzések 1,0720-ról 1,0890-ig száguldottak, majd mostanra 1,0850-ig visszakanyarodtak.

A dollár/forint jegyzések emiatt a tegnap esti 345,2-ről 347-ig visszaemelkedtek.

Érdemes megjegyezni, hogy a lengyel zloty mára bő 3 éves csúcsra ugrott az euróval szemben 4,388-as árfolyam mellett.

Megállíthatatlan a forint, de ehhez kellett a dollár esése is
Szerda reggel kicsivel 376 felett járt az euró jegyzése, ami egyelőre minimális elmozdulást jelent tegnap estéhez képest. A magyar deviza tegnap reggel már úgy nézett ki, hogy kifullad, azonban a nap második felében az amerikai inflációs adat láttán komoly dollárgyengülés bontakozott ki a piacon, ez pedig immár hagyományosan segített a forintnak. Általában ugyanis az amerikai devizával ellentétes utat jár be a magyar fizetőeszköz. Várhatóan a következő napokban is elsősorban a nemzetközi hangulat határozza majd meg az irányt a forint piacán, majd a jövő héten jön az MNB kamatdöntő ülése, ami új impulzusokat hozhat a forint számára. A várakozások szerint a jegybank kitarthat az októberi 75 bázispontos kamatcsökkentési tempó mellett, azonban a meglepően alacsony inflációs adat után annak is van esélye, hogy kicsit gyorsítva 100 bázispontot vág. A dollárral szemben most 346 körül járunk, míg az angol font 431,5 forintba kerül.

A régióban a lengyel zloty egyelőre stagnál az euróval szemben, míg a cseh korona 0,2 százalékos gyengüléssel nyitotta a napot. A feltörekvő piacon a török líra 0,1 százalékos gyengülésben van a dollár ellenében, míg az orosz rubel 0,8 százalékkal erősödött.
Említettük a dollár tegnapi zuhanását, az amerikai deviza tegnap 1,09 körül is járt az euróval szemben, ami augusztus vége óta a leggyengébb szintje volt. Most 1,0868 körül jár a jegyzés, ami minimális, 0,1 százalékos korrekciót jelent. A japán jen 0,3 százalékos gyengülésben van a dollárral szemben, míg az angol font 0,2 százalékot veszített.

Címlapkép forrása: Getty Images