376 felett
Rövid ideig a 376-os szint alá is benézett ma a forint az euróval szemben, délután azonban 377-ig esett. Este végül 376,6 környékén pihent meg a hazai deviza.

Nem lett meg ma az új négyhavi csúcs
A késő délutáni kereskedésben ismét gyengült picit a forint, az euró jegyzései 376,6-ig emelkedtek, így ma nem lett meg az új négyhavi forintcsúcs, ami kora délután még benne volt a pakliban. A dollár közben gyengült az euróval szemben a délutáni amerikai makroadatok mellett, a jegyzések 1,09 közelében is jártak, így a dollár/forint kurzus 346 közelében ragadt.


345,5 forint környékén jár a dollár
A dollár mintegy 0,5 százalékkal gyengült a forinthoz képest, és az euróval szemben is 0,4 százalékos mínuszban van.
A dollárt azért büntetik, mert az amerikai munkanélküli segélyben tartósan részesülők száma csaknem két éve a legmagasabb szintre emelkedett. Ez pedig azt jelenti, hogy a munkavállalóknak egyre nehezebb új állást találniuk.

Jön vissza az euró és a dollár
Bár az előző nap végi szinthez képet még mindig pluszban áll a forint a dollárhoz és az euróhoz képest, volt már erősebb is az árfolyam.
Az eurót fél négy magasságában 376,2 forint körül jegyezték, a dollár árfolyama 346,2 forint volt.

Meglepő hír érkezett Amerikából, büntetik is a dollárt rendesen

Az amerikai munkanélküli segélyben tartósan részesülők száma csaknem két éve a legmagasabb szintre emelkedett, hangsúlyozva, hogy a munkavállalóknak egyre nehezebb új állást találniuk. Ez annak a bizonyítéka, hogy a Fed kamatemelései elkezdték lehűteni a gazdaságot, vagyis vélhetően nem lesz további kamatemelés. A dollár gyengülni kezdett az adatközlés után.
Tovább a cikkhez0,2 százalékos pluszban a forint az euróhoz képest
Az euró árfolyama 376 forint környékén mozog, a forint erősödött a közös fizetőeszközhöz képest.

A dollárért 345,7 forintot kell fizetni, amely azt jeleni, hogy az amerikai pénz mintegy 0,5 százalékos mínuszban van a forinthoz viszonyítva.

376 forint felett az euró
A forint kis mértékben erősödött az euróhoz képest csütörtök délelőtt.

Szép csendben félmilliárd dollárnyi kötvényt adott el Magyarország

Befektetői megkeresés alapján 2023. november 15-én zárt körben 500 millió dollárnyi devizakötvényt adott el az ÁKK – olvasható az adósságkezelő honlapján.
Tovább a cikkhezVarga Mihály: a hiánycél tartása az egyetlen esély, ha el akarjuk kerülni az uniós szégyenpadot

A kormány továbbra is elkötelezett a 2024-es 2,9 százalékos hiánycél tartása mellett, ez az egyetlen esély, hogy elkerüljük az uniós túlzottdeficit-eljárás elindítását Magyarországgal szemben – mondta egy csütörtöki konferencián Varga Mihály. A pénzügyminiszter szerint a magyar gazdaság jövőre visszatérhet a dinamikus növekedési pályára, illetve fontos lépést tehetünk az energiabiztonság felé is.
Tovább a cikkhezNégyhavi csúcsközelből gyengült vissza a forint
Elakadt a forint menetelése 375,8 körül az euróval szemben, és valószínűleg Virág Barnabás MNB-alelnök kamatcsökkentési tempóval kapcsolatos jelzése hatására picit visszagyengült a forint 376,4-ig. Az alelnök azt mondta: jövő héten is 75 bázispontos, tehát lendületesnek nevezhető kamatcsökkentésre lehet számítani.

Virág Barnabás megelőlegezte: 75 bázispontos kamatcsökkentéssel folytathatja az MNB a jövő héten

A javuló makrogazdasági fundamentumok és a nemzetközi környezet támogatják a kamatcsökkentés folytatását az októberi 75 bázispontos ütemben – mondta egy csütörtöki konferencián Virág Barnabás, az MNB alelnöke. A jegybankár úgy fogalmazott, hogy az év végére „11 százalék alatt, de 11 százalék körül” lehet az irányadó kamat.
Tovább a cikkhezGyorsan visszaerősödött a forint, közel az új négyhavi csúcs
Reggel megpróbált volna felfelé kitörni az említett háromszögből az EURHUF, de gyorsan "leverték" az árfolyamot, a jegyzések 378 közeléből rövid idő alatt 376 alá buktak, azaz nagyon közel járunk ahhoz, hogy 375,6 alatt új négyhavi forintcsúcsról beszélhessünk.

Beszorult a forint egy háromszögbe, látványos a fordulat a dollárnál
Mivel ma nem várunk fontosabb makroadatot, ránéztünk röviden a forint technikai képére az euróval és a dollárral szemben. Előbb azonban arra hívjuk fel a figyelmet, hogy a legfontosabb devizapárban, az euró-dollárban alapvető irányváltás történt felfelé, ami a múlt pénteki dolláreséssel vált még egyértelműbbé. Amint láthatjuk: az emelkedő trendvonalat érintette az árfolyam november elsején, majd felpattant róla, a most keddi amerikai inflációs adat által okozott trigger pedig a 100 napos és a 200 napos mozgóátlag fölé lökte az árfolyamot, így az 1,08-as zóna már erős támasznak tűnik.

A fentiek azt jelentik, hogy gyengülő trendben halad a dollár, ami általában kedvező környezetet szokott teremteni a feltörekvő piaci devizák között a forintnak is, és ez is szerepet játszik abban, hogy a magyar fizetőeszköz a minap négyhavi csúcsra ért az euróval szemben 375,6-nál. Azóta nincs új csúcs, de amint láthatjuk: egy szűk háromszögbe szorult az EURHUF a lefelé menő trendben november eleje óta, és amelyik irány kitör ebből, várhatóan abba az irány halad tovább. Lent 373 körül húzódik egy támasz zóna, fent pedig 380-nál tart jelenleg a 200 napos mozgóátlag, ami erős ellenállásnak számít. Érdemes megjegyezni, hogy az RSI indikátor 30 közeli értéke mérsékelt túladottságra utal az EURHUF-ban, ami elhozhatja a gyors süllyedés végét.

Érdemes megjegyezni, hogy a régiós devizák közül a lengyel zloty bő hároméves csúcsra ért tegnap, az EU-források kiszabadításával, illetve az újból óvatos lengyel monetáris politikával kapcsolatos piaci várakozások hatására. Ez azt jelzi, hogy nemcsak a forint teljesít jól a régióban, sőt, ráadásul a forint a régiónál jóval magasabb kamatszint mellett teszi ezt.

A forint dollárral szembeni árfolyamára is ránéztünk, ahol egy támasz szint húzódik 345 közelében, amelyről első körben vissza is pattant felfelé az árfolyam. Azt kell nézni, hogy ezen lefelé átjut-e, és ha igen, akkor a 340-es zóna lehet a következő támasz, fent pedig 352-nél jár a 200 napos mozgóátlag, ami erős ellenállásnak számít.

Címlapkép forrása: Getty Images