A forint árfolyamának alakulása fontos témája lesz a Portfolio makrogazdasági konferenciájának, amelyre itt tudsz jelentkezni.
400 alatt
Az amerikai piaczárás közeledtével leheletnyit ugyan, de képes volt tovább erősödni a forint az euróval szemben, így már a 399,2-es szinten áll az EUR/HUF kurzusa.
Óvatosan jön vissza a forint
Az esti órákban az euróval szemben tovább folytatódik a forint erősödése: jelenleg már a 400-as szinten billeg az EUR/HUF kurzusa.
Erősödni kezdett a forint
Az esti órákban korrigál a forint: az euróval szemben már a 400,1, a dollárral szemben pedig a 362-es szinten áll a jegyzés.
400 fölött ragadt a forint
Az EUR/HUF kurzusa jelenleg a 400,4-es szinten áll, az USD/HUF árfolyama pedig a 362,5-ös szinten billeg.
Végleg 400 forint fölé ütötték az euróárfolyamot?
Már meghallgatható a Portfolio Checklist szerdai adása. A mai műsor első részében a forintról volt szó, a magyar fizetőeszköz ugyanis igencsak megrogyott a közel-keleti eszkaláció farvizén. A témával kapcsolatban Virovácz Péter, az ING Bank vezető elemzője volt a vendégünk. Az adás második részében magával a közel-keleti konfliktussal foglalkoztunk, Csicsmann László egyetemi tanárt, a Budapesti Corvinus Egyetem Közel-Kelet szakértőjét egyebek mellett arról kérdeztük, hogy Irán miért támadta meg tegnap körülbelül 200 rakétával Izraelt, hogy miért lehet érdekelt a Netanjahu-kormány a konfliktus kiszélesítésében, és hogy mit csinál mindeközben az Egyesült Államok.
Máris megszólalt az MNB: két tényezőtől függ a két zöld kezdeményezés elindítása
Röviddel azután, hogy ma azt jelezte a Magyar Nemzeti Bank: két új zöld kezdeményezés elindítását tervezi 2025-ben, azt is jelezte, hogy ezek elindítása két tényezőtől függ.
Megállt a forintesés
Az elmúlt bő fél órában nem esett tovább a forint, igaz érdemi erősödésre sem volt képes: az euró jegyzései 400,5 körül oldalaznak, a dolláré 362,7 körül. Ez azt jelenti, hogy a 401,1-nél húzódó nagyon erős EURHUF ellenállás előtt megállt egyelőre a forint esése (50%-os Fibonacci-szint), így másfél éves mélypontnál ragadt a magyar fizetőeszköz. Az USDHUF ma visszaugrott azon emelkedő trendvonal fölé, amely 3 évvel ezelőtt indult és a mostani 363 közeli árfolyam azt jelenti, hogy csaknem kéthavi mélypontra bukott a forint.
Esik a forint, mennyi MNB kamatcsökkentés fér még bele?
A forint szerdán másfél éves mélypontra, 401 közelébe esett az euróval szemben, így a múlt heti 25 bázispontos jegybanki kamatvágás után (6,5% lett az alapkamat) megnéztük, hogy most hogyan alakulnak a határidős kamatpiacon a további kamatcsökkentéssel kapcsolatos várakozások.
Merre megy tovább a forint? Erről is szó lesz október 17-i konferenciánkon!
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter, Varga Mihály pénzügyminiszter, Zsiday Viktor portfóliókezelő, Virág Barnabás MNB-alelnök. Többek között ők is ott lesznek az október 17-i Budapest Economic Forum gazdasági csúcskonferenciánkon. Kiemelt témáink között szerepel természetesen a forint helyzete, a magyar fizetőeszköz kilátása, az árfolyamra ható legfontosabb tényezők részletes tárgyalása.
Történelmi mélypont a zlotyval szemben
A lengyel zlotyt is ütik az euróval szemben, ma 0,3%-ot veszített értékéből, ám a forint leértékelődése sokkal látványosabb, 0,7% az euróval szemben. Tehát a forint a zlotyhoz képest is gyengül, az imént épp
történelmi mélypontra esett a forint a zlotyval szemben.
Tovább gyengül
Amióta átvitte a 400-at, tovább gyengül a forint, most épp 400 forint 70 fillérbe kerül az euró. A mai gyengülés eddig 0,7%-os, tehát kifejezetten számottevő. Most épp a dollár is erősödésbe fordult, 0,2%-os erősödésben van az euróval szemben az amerikai munkaerőpiaci adatok közlése után, ez sem tett jót a forintnak.
Szintugrás?
Virovácz Péter, az ING Bank vezető közgazdásza a napokban figyelmeztetett arra a Portfolio-n, hogy a forint gyengülő pályára kerülhet. Kitörés előtt a forint - Most jön a szintugrás? című cikkében arról írt, hogy hamarosan kitörhet a 390-400-as sávból a forint. Virovácz azt is bemutatja, hogy milyen tényezők befolyásolhatják az árfolyamot a következő időszakban az amerikai választásoktól kezdve az MNB monetáris politikájáig.
400 felett a forint: hogyan tovább?
Miután másfél éves mélypontra süllyedt a forint azzal, hogy átvitte a kritikusnak tekintett 400-as szintet, rögtön adódik a kérdés, hogyan tovább?
A következő 1-2 hétben az lesz a kritikus kérdés, hogy vajon csak egyszeri felszúrást láttunk, vagy képes tartósan 400 körül stabilizálódni a forint, akár több napon keresztül is felette zárni. Amennyiben ez utóbbi történik meg, akkor akár - technikai alapon - még tovább is gyengülhet a forint az euróval szemben.
Rövid távon a 402,4 körüli szint lehet fontos, de akár elérhető közelségbe kerülhet a 413-415 körüli szint.
Utóbbihoz azonban további katalizátor szükséges, ami lehet akár az iráni konfliktus eszkalálódása, de a negatív meglepetés hazai oldalról sem zárható ki.
Átvitte a 400-at a forint az euróval szemben
Megvolt a 400-as szint, nem ostromolta sokáig a forint. Ezzel az euróval szemben másfél éves mélypontra esett a forint, legutóbb 2023 márciusában láttunk 400 feletti eurót.
400 forint felett az euró!
A szerdai kereskedésben tapasztalt fokozatos gyengülés nyomán a forint euróval szembeni árfolyama délutánra átlépte a lélektani határnak tekinthető 400-as szintet.
Ismét gyengül
A forint megint megközelítette a 400-as szintet, 30 fillérre van tőle. 399 forint 70 fillér az euró.
A lengyel zlotyval szemben is gyengül a forint
A forint megint nagyobb mértékben gyengül, mint a lengyel zloty, ez jellemző helyzet a globális hangulatromlás idején. A forint a zlotyval szemben nagyon közel van a történelmi mélyponthoz, 93 felett jár kicsivel a jegyzés.
A vártnál jobb lett az amerikai foglalkoztatottság
A várt 120 ezer fő helyett 143 ezer fővel bővült szeptemberben a foglalkoztatottság az ADP felmérése szerint, ami megerősítheti azt, hogy a gazdasági adatok gyors romlásáról nem beszélhetünk.
400 forint felett az euró!
A szerdai kereskedésben tapasztalt fokozatos gyengülés nyomán a forint euróval szembeni árfolyama délutánra átlépte a lélektani határnak tekinthető 400-as szintet.
Gyengül tovább a forint
Centiről centire ugyan, de a forint euróval szembeni árfolyama folytatja útját a 400-as szinthez. Ez nem sok jót jelent az amerikai munkaerőpiaci adat megjelenése előtti percekben.
Október 17-én minden kiderül!
A forint árfolyama, annak kilátásai, de ugyanígy a magyar gazdaság helyzete is terítékre kerül az október 17-én esedékes Budapest Economic Forum konferenciánkon.
Jelen lesz többek között Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter, Varga Mihály pénzügyminiszter, Csányi Sándor OTP-elnök, Hernádi Zsolt Mol-elnök, Orbán Gábor Richter-vezérigazgató, Virág Barnabás MNB-alelnök. Az árfolyam kérdése több beszélgetésben is előkerül, ahol neves közgazdászok fejtik ki gondolataikat a magyar gazdaság befektetői megítéléséről, valamint a hazai fizetőeszköz kilátásairól.
Itt a féléves mélypont
Legutóbb március 13-án volt ilyen gyenge a forint, most 399,3-nál jár a jegyzés. Ez tehát féléves mélypont, folytatódik a gyengülés, nagyon közel a 400-as szint.
Nincs megállás, itt a 400 forintos euró?
Idén negyedik alkalommal próbálja áttörni a forint a bűvös 400-as szintet. Vajon most is visszatud fordulni innen a forint, vagy elkerülhetetlen a kritikus szint áttörése és innen már csak gyengülni tud a magyar fizetőeszköz?
Egyelőre lenyugodtak a kedélyek
A kéthavi mélypont közelében volt egy fordulat, 399 alá erősödött a forint az euróval szemben, de napon belül így is gyengül. Jellemző, hogy fontos szintekről van némi lefordulás, tehát egyáltalán nem beszélhetünk még arról, hogy vége a forintra helyeződő nyomásnak.
Egyre közelebb a 400
A forint ma is jelentősen gyengül, már a 399-et is átvitte, már egy egységen belül vagyunk a 400-tól. Nagyon közel a két hónappal ezelőtti szint, legutoljára augusztus elején volt ennyire gyenge a forint. Ha még 10 fillért gyengül az euróval szemben, akkor már márciusi mélyponton lesz.
Lassan 399
A mai nap is a gyengülésről szól, lassan 399 a forint, már csak fillérekre van ettől. Ma a dollár is gyengül, 0,1%-os dollárgyengülést látunk, és ahogy megszokhattuk, a nemzetközi hangulatváltozással a lengyel zlotyi is veszít értékéből, ma hasonló mértékben, mint a forint.
Még tovább gyengül
Már 398,7-nél jár a jegyzés, jelentős gyengülést látunk ma reggel a forintban, 0,2%-kal értékelődött le ma a magyar deviza.
398,5
Beindult a gyengülés, már 398,5-9s szinten jár a forint az euróval szemben, ma eddig 0,1%-ot gyengült. Ezzel újabb kéthavi mélypontra gyengült a forint, legközelebb augusztus elején volt ilyen gyenge a forint.
Átvitte a 398-at
Kisebb gyengülésbe kezdett ma a forint, a jegyzés az euróval szemben átvitte a 398-at. Jelenleg 10 fillérrel jár a szint felett a jegyzés. A dollár stagnál az euróval szemben, egyelőre nyugalom látszik a devizapiacon.
A geopolitikai konlfiktust megérezheti a forint is
Az iráni rakétatámadás első hírére esni kezdtek tegnap a piacok, az amerikai tőzsdék 1-1,5%-is mínuszban zártak tegnap, a globális hangulat elromlott. Ma reggel dollárerősödést látunk, ami ilyenkor megszokott, a kockázati étvágy csökkenése jelelmzően az amerikai deviza iránti kereslet megugrásával vezet. A dollár már az iráni hírek előtt is erősödött, az amerikai jegybank ugyanis jelezte hétfőn, hogy annyira azért nem fog sietni a kamatcsökkentésekkel. A dollár ma reggel folytatja az erősödést.
A forintnak tegnap sem tett jót a dollárerő, az euróval szemben 398 fölé emelkedett a jegyzés, kilépve ezzel a sokáig meghatározó 392-397 közti sávból. Ma reggel egyelőre nem látunk mozgást, 397 forint 90 fillér az euró, ám ha a Közel-keletről riasztó hírek érkeznek, az további ronthatja a hangulatot, és még az sem vehető biztosra, hogy a tegnapi iráni hírek hatása már teljesen látszik a forinton, hiszen az az európai (benne a magyar) kereskedési nap lezárása után történt.
A dollárral szemben látványosabb a gyengülés, 360 környékén jár a jegyzés, egyelőre nem vitte át a kerek szintet, tegnap ez már rövid időre megvolt. Ha ma folytatódik a dollár erősödése, akkor csak idő kérdése, hogy mikor lesz ismét 360 forint a dollár. Néhány napja még a 350-et ostromolta a jegyzés felülről.
Az, hogy a forintgyengülés a nemzetközi hangulatváltozás eredménye, látszik a többi devizapár mozgásán is. A lengyel zloty például szintén veszített értékéből tegnap.
A közel-keleti hírek mellett a makrogazdasági fejleményekre is figyelni kell ma, ugyanis ékreznek a fontos munkaerőpiaci adatok az Egyesült Államokból. Ezúttal az ADP munkaerőpiaci mutatóját közlik, a legfontosabb munkapiaci adató pénteken érkezik. Mivel a Fed a szigorítása után már aggódik a munkapiaci fejlemények miatt, a makroadatok közül ez lett most a legfontosabb.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ