
A forint csütörtökön kisebb mértékben, de gyengült az euróhoz és a dollárhoz viszonyítva is, a nap második felében csendesebb kereskedést láthattunk.
A magyar gazdaság kilátásai is terítékre kerülnek a Portfolio következő befektetői klubján, ahol neves közgazdászok vitatják meg az aktuális világgazdasági fejleményeket, gazdaságpolitikai döntéseket, monetáris politikai irányokat.
Stabilizálódott estére a forint
Az esti órák nem hoztak nagy mozgásokat a forint piacán:
- EURHUF: 408,37
- USDHUF: 359,17


Nincs mozgás
Az euró-forint árfolyam a 408,28-as, az USD/HUF pedig a 359-es szinten van az amerikai záráshoz közeledve.

Saját pénzügyminisztere is szembe ment Trumppal
Trump pénzügyminisztere, Scott Bessent figyelmeztette a Fehér Házat, hogy Jerome Powell Fed-elnök esetleges menesztése destabilizálhatná a pénzpiacokat, miközben az elnök egyre dühösebb a jegybank vezetőjére a kamatok csökkentésének elmaradása miatt - írja a Politico.

Mérsékelt mozgások
Az EUR/HUF kurzusa a 408,2-es szinten áll, míg a dollár-forint árfolyam 359,53-nál jár a kora esti órákban.

408,50 felett is volt a forint árfolyama
Az euróval szembeni árfolyam mérsékelt gyengüléssel fejezi be a csütörtöki napot, az ünnepek előtti utolsó kereskedési napot. A jegyzések a 408,50-es szint felett is voltak.

Lefagyott a forint
A hosszú hétvégére készülő piacokon láthatóan nincs érdemi mozgás. A Kormányinfón elhangzott, költségvetéssel kapcsolatos bejelentések, valamint az új extraprofitadó-tervek sem befolyásolták érdemben az árfolyamot.
Az euróval szembeni jegyzések a 407,90-es szint közelében ingadoznak. A mai nap ugyan mérsékelt visszagyengülésről szól, de összességében a hetet jól zárja a forint. A hét első felében ugyanis még 410 felett is járt a kurzus.

Gyengül vissza a forint
Az euróval szembeni árfolyam 408 fölé emelkedett.

Kormányinfó: elfogadta a költségvetést a kormány, magasabb lehet az idei hiány
Csütörtök délután újabb Kormányinfót tart a kormány, ezúttal három szereplővel: Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter, Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő közösen számolnak be a legfrissebb döntésekről. A sajtótájékoztatón kiemelt téma lesz a 2026-os költségvetés. Az eseményt a Portfolio élőben közvetíti.

Ismét kamatot vágott az EKB
A várakozásoknak megfelelően 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot az Európai Központi Bank. 14.45-kor kezdődik a sajtótájékoztató. Az eseményekről élőben közvetítünk.

Feszes az amerikai munkaerőpiac, hiába a vámháború
Csökkent az első alkalommal munkanélküli segélyt kérők száma az Egyesült Államokban. Felülmúlták az elemzői várakozásokat a számok.

Az erős munkaerőpiaci adatokra erősödik a dollár
Folytatja erősödését a dollár a feszes munkaerőpiacról szóló hírekre, az euróval szemben napi csúcsánál, 1,134-nél jár a váltás.

A forint is napi mélypontja közelébe gyengült a zöldhasúval szemben: 359,2-nél jár most a kurzus.

A forint pedig az euróhoz képest továbbra is a nyitószint környékén áll, 407,7-nél.

A dollár fokozatosan erősödik tovább
Az euróhoz képest a dollár újra visszajött az 1,138-as szintről 1,136 közelébe.

A forint is gyengül az amerikai devizához képest: 358,8 környékén mozog a váltás. Trump legutóbbi, Jerome Powell Fed-elnököt bíráló, a távozását sürgető posztjának nem volt érdemi hatása a devizapiacokon.

Trump nekiment Jerome Powellnek, a Fed-elnök azonnali távozását követeli
Donald Trump amerikai elnök élesen bírálta Jerome Powellt a Truth Social-oldalán, amiért a Fed elnöke továbbra sem hajlandó kamatot csökkenteni, szemben az EKB lépéseivel. A támadás közvetlen előzménye, hogy Powell előző este nyilvánosan elítélte Trump új vámemeléseit, amelyek szerinte inflációt gerjesztenek és lassítják az amerikai gazdaságot. A konfliktus új szintre emelte a politikai nyomást a Fed döntéshozatalán, miközben a piacokat már most komoly bizonytalanság jellemzi.

Nincsenek nagy mozgások
Oldalazik a forint az euróhoz képest nem mozdul ki a 407,5 körüli szintekről az árfolyam.

A dollár esetében sincsenek nagy mozgások, de ott egy óvatos gyengülés látszik: az elmúlt órában 358,2-től egészen 358,5 fölé ment a kurzus.

Beszakadtak az energiaárak, nagyot zuhant a német termelői infláció
A németországi termelői árak 2025 márciusában váratlanul csökkentek, amit elsősorban az energiaárak jelentős visszaesése okozott – derül ki a német Szövetségi Statisztikai Hivatal legfrissebb adataiból.

Újra enyhe erősödésben a forint
A forint ismét erősödni tud a főbb devizákkal szemben, de csak 0,05 százalékkal áll jobban, mint a nyitáskor. Az euróhoz képest az árfolyam 407,5 környékén mozog.

A forint egyébként a legnagyobb régiós devizához, a zlotyhoz képest jobban áll: a lengyel fizetőeszköz 0,15 feletti gyengülésben áll az euróhoz képest, a kurzus most 4,285-nál van.

Meghintáztatták a forintot
A gyors korrekció után újra elkezdett visszagyengülni a forint, ahogy az euró is visszajött a dollárral szembeni veszteségeiből. Az EURUSD árfolyam 1,138-nál mozog, miközben már 1,135 alatt is járt a kurzus. Ugyan délután jön az Európai Központi Bank kamatdöntése, a piacok határozottan beárazták már a 25 pontos vágást. Amire igazán várnak, hogy Jerome Powell Fed-elnök után Christine Lagarde, az EKB vezetője milyen üzenetet küld a piacoknak, milyen EU-s és euróövezeti növekedési kilátásokról számol majd be.

A forint az euróhoz képest megjárta már a 407,4 alatti szintet is, de azóta visszagyengült a nyitószintig, 407,7-ig.

Már erősödésben a forint
Napon belül is erősödésben áll már a forint: az euróhoz képest 407,5 alá is benézett az árfolyam.

Megfordult a kurzus
Az euróval és a dollárral szemben is elkezdett visszaerősödni a forint. A közös európai deviza árfolyama már 407,5-ig, a nyitószint közelébe jött vissza.

Ugyanígy a dollárral szemben is korrigál a forint, már 358,2 alatt a váltás.

A forint is gyengül
A magyar deviza már 408,1 környékén mozog az euróval szemben. Egyelőre még mindig a Fed-elnök kijelentései mozgatják a piacokat.

A dollárral szemben 359,5 egyelőre a napi csúcs, onnan viszont visszakorrigált 359-ig a váltás.

A jüan is gyengül
A kínai jüan csütörtökön újra gyengüt az amerikai dollárral szemben: a hivatalos árfolyam 0,15%-kal 7,3086-ra esett, ami már csaknem a múlt heti, 18 éves mélyponttól választja el a kínai devizát.

A renminbi szintén gyengült, 0,12%-kal a 7,309-es szintre. A jüan ebben a hónapban már összesen 0,7%-ot veszített értékéből, elsősorban az USA által kilátásba helyezett, akár 245%-os megtorló vámintézkedések és az egyre feszültebb kereskedelmi viszonyok miatt.
Dollár-összeomlás a láthatáron? Már a világ legnépesebb országa is az euró felé fordul
Az indiai exportőröknek érdemes lehet csökkenteni a dollártól eltérő devizákban fennálló követeléseik fedezeti arányát, mivel a szakértők szerint a dollár gyengülése várhatóan folytatódni fog. Helyette az euró felé fordulhatnak a kereskedők.

Kettős présben a magyar dolgozók: lassul a béremelkedés, miközben az infláció is egyre jobban fáj
Februárban lassult a béremelkedési dinamika országos szinten, a vállalati és a költségvetési szektorban egyaránt mérséklődött a növekedési ütem. Mindeközben nőtt az infláció, így a reálbérek dinamikája is lassult.

Kína beintett Trumpnak, ignorálják az amerikai vámokat
Kína figyelmen kívül hagyja az Egyesült Államok által bejelentett akár 245%-os vámokat, miközben a kereskedelmi háború tovább eszkalálódik a két nagyhatalom között – írja a Reuters.

Történelmi mélyponton a dollár: Powell figyelmeztetése megrengette a piacokat
A piacokon ma reggel még mindig az lehet a legmeghatározóbb, hogy szerda este Jerome Powell, a Fed elnöke élesen bírálta Donald Trump elnök vámemeléseit, amelyek szerinte messze meghaladják a jegybank előzetes várakozásait, még a legrosszabb forgatókönyvekhez képest is. Powell szerint ezek az intézkedések inflációs nyomást okoznak, lassítják a gazdasági növekedést, és jelentős bizonytalanságot visznek a gazdaság kilátásaiba.
A háztartások és vállalatok körében egyre nagyobb aggodalom tapasztalható a kereskedelempolitika miatt,
a rövid távú inflációs várakozások emelkednek, és a hangulatromlás már a gazdasági előrejelzésekben is megjelenik.
A Fed ennek ellenére nem tervez azonnali kamatváltoztatást: Powell hangsúlyozta, hogy a jegybank jó pozícióban van a kivárásra, amíg világosabb képet nem kapnak a gazdasági folyamatokról.
A piacokon tapasztalható volatilitás szerinte nem indokol rendkívüli lépéseket, mivel a rendszerszintű kockázatok nem növekedtek számottevően.
A Fed célja továbbra is a hosszú távú árstabilitás fenntartása, még akkor is, ha ez időnként konfliktusba kerül a teljes foglalkoztatás követelményével.
Powell kijelentései után jelentős eséssel zártak az amerikai tőzsdék: a Dow Jones 1,67%-kal, az S&P 500 2,22%-kal, a Nasdaq pedig 3,06%-kal gyengült. A technológiai részvényeket különösen megütötte az Nvidia bejelentése, miszerint a vállalat 5,5 milliárd dolláros leírásra készül, részvényei több mint 10%-ot estek. Powell nyilatkozata tovább növelte a befektetői bizonytalanságot, különösen a technológiai szektorban.
A forint ennek hatására enyhe gyengüléssel kezdi a napot: 407,9-408 környékéig jött fel az euróárfolyam a tegnap esti 407,6 körüli szintről.

A dollárral szemben is gyengül a forint, pedig szerdán erős menetelést produkált a magyar deviza: most már újra 359,5 felett jár az árfolyam, ami 0,5 százalékos veszteség a nyitó szinthez képest.

A Trump-féle vámháború miatt megingott a befektetői bizalom az amerikai dollár iránt, ami az elmúlt két hét devizapiaci mozgásaiban is tükröződik. A dollár jelenleg valamivel stabilabbnak tűnik, de több fronton is nyomás alatt áll.
Az USD/CHF árfolyam például 0,4%-os emelkedéssel 0,8162-re kúszott vissza, de továbbra is történelmi mélypont közeli szinten mozog, utoljára 2011-ben járt ilyen alacsonyan.

Bár technikailag látszik egy kisebb támaszszint, az általános trend lefelé mutat, és a vámok okozta bizonytalanság nem enyhül.
Más devizapárokban is hasonló a kép: az USD/JPY enyhén erősödött (0,5%-kal 142,57-re), miután éjszaka 142 alá esett, amire tavaly szeptember óta nem volt példa.

Az euróval szemben a dollár némileg gyengült az árfolyam, most 1,1363-nál jár a váltás.

A piac egyelőre kivár, de a hangulat törékeny, és ha a kereskedelmi konfliktusok, különösen az USA és Kína között, nem enyhülnek, az tovább gyengítheti a dollár pozícióját, miközben a globális kockázatkerülés erősödhet.
Csütörtökön érkeznek a magyar fizetési mérlegre és a devizatartalékokra vonatkozó friss adatok. Nemzetközi szinten az Európai Központi Bank kamatdöntő ülése áll a figyelem középpontjában; a legnagyobb érdeklődés azt övezi, miként értékeli a jegybank a vámháború lehetséges következményeit a gazdasági növekedésre és az inflációs kilátásokra.
Címlapkép forrása: Shutterstock
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ
Magára talált a dollár, gyengülget a forint
Szokatlanul alacsony kilengéseket látunk a devizapiacon.
Újabb területen nyomta le a BYD a Teslát
A vállalat a vámháborúval szemben is ellenállónak bizonyulhat.
Ötpontos válságcsomaggal segíti a kormány a magyar állattartókat
A Nemzetgazdasági Minisztérium célzott intézkedésekkel segíti a gazdákat.
600 milliárd forintnyi vállalati hitelt helyezhetnek ki: hol tart most a Garantiqa InvestEU Garanciaprogram?
A Garantiqa elnök-vezérigazgatóját és az OTP Bank ügyvezető igazgatóját kérdeztük.
Lassan, de zöldül a globális villamosenergia-termelés
Kedvező folyamatok látszanak a villamos energia terén is, hiszen a tavalyi termelésnövekedés nyolcvan százalékát már a megújuló energiaforrások és a nukleáris energ
Háromszor annyiból enni tízmilliókba kerül!
Amikor online feljön a kérdés, hogy mennyit költenek az emberek ételre, legtöbbször már nem is válaszolok. Ennek fő oka, hogy a mi családunk költései annyival le vannak maradva a tipikustól (
Zöld hidrogén és ipari kereslet: segíti-e a tagállamok kibocsátáscsökkentését az EU hidrogénstratégiája?
A zöld hidrogén uniós bevezetését a tagállami eltérések, a növekvő költségek és a szabályozási bizonytalanságok lassítják.
Sokszínűség és befogadás: ESG fókuszban a vállalati kultúra
A fenntarthatósági szempontok (ESG - Environmental, Social, Governance) ma már nem csupán a környezetvédelemről és a szabályozási megfelelésről szólnak. A \"Social\" (társadalmi) pillér ugya
Az AI hatása a gazdasági fejlettség egyenlőtlenségeire: előnyt növel vagy lemaradást csökkent?
A kutatások és történelem alapján mely országok lehetnek az AI nyertesei és ez mitől függ? Az egyes országokban eltérő mértékben érvényesülhet az AI potenciális növekedési hatása, amit
A nearshoring jelenség átrendezi a világkereskedelmet - Délkelet-Ázsia lehet az egyik nyertes
A nearshoring trendje révén Vietnám, Malajzia, Indonézia, Thaiföld és India kulcsszereplővé válnak a globális ellátási láncokban, miközben erősödnek a regionális gazdasági és ipari együ
Jobban drágult a hütte, mint a kisbolt
A síelés mindig is a jómódúak sportja volt, de ha az európai síparadicsomok áremelkedése folytatódik, akkor lassan igazi luxuscikk lesz belőle. A végéhez közeledő idei...
The post Jobban dr
Az amerikai finomítóipar válsága
Egy mondat a gyűjtőoldalra: Az amerikai finomítóiparnak a keresletcsökkenés és a szigorúbb szabályozások miatt szerkezetátalakításon kellene átesnie a fentarthatóbb működés érdekében.


- Mérgező borokkal árasztották el Európát, Magyarországon is súlyos a helyzet
- Karnyújtásnyira volt az ukrajnai háború lezárása – Tényleg egyetlen dolog miatt borul most minden?
- Mától kaphatók az új lakossági állampapírok – melyikbe érdemes most befektetni?
- Brüsszel bekeményít: az EU komolyan nekimegy a belső fenyegetéseknek
- Elhunyt Ferenc pápa - Egy korszak ért véget a katolikus egyházban
Megállíthatatlan a földek drágulása, de nem mindenki profitálhat belőle
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
Miért járt kétszer Magyarországon Ferenc pápa? És mi lesz az egyházfő öröksége?
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.
Sokakat megrémisztett a Fed-elnök beszéde – Hova mehet most a pénz?
Estek a piacok a beszéd hatására.
Eladó új építésű lakások
Válogass több ezer új lakóparki lakás közül Budán, Pesten, az agglomerációban, vagy vidéken.
Tőzsdézz a világ legnagyobb piacain: Kezdő útmutató
Bemutatjuk, merre érdemes elindulni, ha vonzanak a nemzetközi piacok, de még nem tudod, hogyan vágj bele a tőzsdézésbe.
Miért a tőzsdei befektetést válasszam az állampapír helyett?
Online előadásunkon megvizsgáljuk a két befektetési formát, megtárgyaljuk az előnyeiket és a hátrányaikat, sorra vesszük mikor mibe érdemes fektetni.