A Versenyképességi iránytű három fő pillérének egyike a dekarbonizáció (vagyis a klímasemleges gazdaságra való átállás) és a versenyképesség-növelés céljainak összekapcsolása. Mivel az EU zöldpolitikáját az utóbbi években ért rengeteg kritika nagyrészt éppen azzal érvelt, hogy az ebben a formában jelentősen hozzájárul az európai gazdaság versenyképességének gyengüléséhez az Egyesült Államokkal és Kínával szemben, a két célrendszer ilyen szintű összekapcsolása önmagában is figyelemre méltó fejlemény.
A dokumentumban a Bizottság - összhangban a Mario Draghi-féle versenyképességi jelentés megállapításaival - közvetve lényegében elismeri, hogy a kritikák legalábbis részben megalapozottak. Megfogalmazása szerint ugyanis a dekarbonizációs politikák a gazdasági növekedés erőteljes hajtóerői lehetnek - amennyiben jól illeszkednek az ipar-, verseny-, gazdaság- és kereskedelmi politikákkal.
Ez a meggyőződés fogja ösztönözni az első negyedévben bemutatandó Clean Industrial Deal kezdeményezést, amely azt kívánja biztosítani, hogy az EU a feldolgozóipari gyártó tevékenység vonzó helyszíne legyen az energiaintenzív iparágak számára is, és hogy előmozdítsa a tiszta technológia és a körforgásos üzleti modellek alkalmazását a kibocsátáscsökkentési célkitűzések elérése érdekében.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. A Signature PRO szolgáltatás havi díja jelenleg 2490 forint, ami augusztus 13-tól 2990 forintra emelkedik. A hozzáférés egy évre is megvásárolható, amelynek díja 29845 forint, így tehát még jobban megéri éves előfizetésre váltani. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!