
- 11 vármegyében és Budapesten csökkent az újonnan aktivált hirdetések száma,
- míg 8 vármegyében növekedés volt tapasztalható.
A legnagyobb visszaesés Heves (22%), Békés (21%) és Tolna (13%) vármegyékben történt, míg a legjelentősebb bővülés Somogy (14%), Baranya (12%) és Csongrád-Csanád (10%) vármegyékben figyelhető meg. A Profession.hu adatbázisában a regisztrált felhasználók száma 3,6%-kal nőtt 2024 első negyedévéhez képest, viszont 6,7%-kal kevesebben regisztráltak, mint a 2024-es év első negyedévében.
Jelentősen nagyobb munkavállalói aktivitás
A jelentkezések száma országos szinten 4,8%-kal emelkedett 2024 első negyedévéhez képest, és vármegyénként vizsgálva is növekedés tapasztalható a legtöbb esetben.
Kivételt mindössze négy térség képez: Hajdú-Biharban 10%-os, Békésben 7%-os, Baranyában 7%-os és Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében pedig 5%-os a csökkenés. A legnagyobb arányban Csongrád-Csanád (28%), Fejér (18%) és Győr-Moson-Sopron (17%) vármegyékben nőtt a munkavállalói aktivitás.
Területenként vizsgálva a cégvezetés, HR és közigazgatás kategóriák iránt mutatkozott a legnagyobb munkavállalói érdeklődés, míg a mezőgazdaság, ügyfélszolgálat, jog és IT programozás iránt csökkent a legnagyobb arányban a jelentkezőszám a tavalyi év azonos időszakához viszonyítva.
Budapesten is kevesebb az új állás
Az országos hirdetésszám vonatkozásában enyhe, közel 1%-os visszaesés mutatható ki, a cégek tehát még mindig óvatosan toboroznak.
Országosan az IT programozás, a mérnöki és az SSC területek álláshirdetési számai csökkentek legnagyobb mértékben. Hasonló trend figyelhető meg Budapestre vetítve is, ahol szintén az említett három területre jellemző a legjelentősebb visszaesés az előző évhez képest. Az IT 26%-os, az SSC 21%-os, a mérnöki szakmák pedig 19%-os csökkenést mutattak az álláshirdetések számában. Bizonyos ágazatok látványosan bővültek: a közigazgatás (53%), vendéglátás (43%) és jogi tanácsadás (26%) szegmensekben nőtt leginkább a toborzási aktivitás.
Somogyban negyedével emelkedett a hirdetésszám
A régiók közül Somogy vármegye emelkedik ki leginkább az álláshirdetések számának növekedését tekintve, ahol már sorozatban a harmadik negyedévben figyelhető meg arányosan a legnagyobb (ezúttal 26%-os) emelkedés az előző év azonos időszakához képest. Itt a szállítás, beszerzés (100%); vendéglátás (94%); és értékesítési terület (68%) hirdetésszámai nőttek leginkább, miközben a gyártás (34%), pénzügy (24%) és HR (23%) pozíciók esetében visszaesés látszik.
Baranyában is jelentős emelkedés történt az álláshirdetések számában: itt a vendéglátás területén több, mint háromszor, az IT programozás esetében háromszor, az IT üzemeltetés és telekommunikáció területén pedig 116%-kal több hirdetést adtak fel, mint a tavalyi első negyedévében. A legnagyobb mértékű csökkenés az ügyfélszolgálat (43%), valamint a szállítás és logisztika (24%) kategóriákban tapasztalható.
Csongrád-Csanád vármegye arányosan a harmadik legnagyobb növekedést mutatta az álláshirdetések számában 2024 és 2025 első negyedévének összevetésében. Itt a legnagyobb mértékben a HR (121%); a pénzügy, könyvelés (52%); valamint az értékesítés, kereskedelem (25%) kategóriák mutatták a legnagyobb növekedést. Az IT (35%); a marketing, média, PR (28%); valamint a mérnöki (16%) kategóriák esetében pedig a legszámottevőbb csökkenés mérhető ezen az országrészen.
„A hirdetést feladó cégek száma 0,2%-kal emelkedett a tavalyi első negyedévhez képest, míg a hirdetések számában minimális, szintén 1% alatti csökkenést tapasztaltunk. Több a hirdető, viszont egy munkaadó átlagosan kevesebb állást tesz közzé: ezekből az adatokból is látható, hogy a cégek a meglévő munkavállalóik megtartására fókuszálnak” – fogalmazott Tüzes Imre, a Profession.hu üzletfejlesztési igazgatója.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images
Idén akár még kétszer vághat kamatot az EKB
Gediminas Simkus szerint tovább kell csökkenteni a kamatokat.
Kanadai miniszterelnök: Trump tényleg az 51. amerikai állammá tenné Kanadát
Szó szerint kell venni, amit az amerikai elnök mond.
Trump kemény üzenetet küldött Putyinnak, fontos tárgyalások zajlottak – Háborús híreink szombaton
Trump szerint ő nem felelős a helyzetért.
Teljesen alkalmatlannak tartjuk a kormányainkat, aminek már gazdasági ára van
Annyira nem vonnak be senkit a világ vezetői a döntéshozatalba, hogy az emberek teljesen kiábrándultak.
Egy despota harca a piaccal
Egy fékeket vesztett rezsim épp visszaél egy fékevesztett helyzettel. Amióta Erdoğan az elnök, a török líra folyamatosan gyengül. Ez a folyamat az elmúlt négy évben...
The post Egy despota ha
Unicredit ingyenes számlacsomag
Mint mindenki másnak, nekünk is megszüntették a Raiffeisen Gold2 számlacsomagunkat, helyette választhattuk volna az új Prémium számlákat, aminek a legnagyobb hátulütője az, hogy havi egymilli
Lassan, de zöldül a globális villamosenergia-termelés
Kedvező folyamatok látszanak a villamos energia terén is, hiszen a tavalyi termelésnövekedés nyolcvan százalékát már a megújuló energiaforrások és a nukleáris energ
Sokszínűség és befogadás: ESG fókuszban a vállalati kultúra
A fenntarthatósági szempontok (ESG - Environmental, Social, Governance) ma már nem csupán a környezetvédelemről és a szabályozási megfelelésről szólnak. A \"Social\" (társadalmi) pillér ugya
Zöld hidrogén és ipari kereslet: segíti-e a tagállamok kibocsátáscsökkentését az EU hidrogénstratégiája?
A zöld hidrogén uniós bevezetését a tagállami eltérések, a növekvő költségek és a szabályozási bizonytalanságok lassítják.
Elszigetelt bunkerek versengése - Mind autarkisták leszünk
Greg Jensen a Wall Street Journal hasábjain megjelent \"Mind merkantilisták vagyunk\" írása Milton Friedman 1965-ös \"Mind Keynesiánusok vagyunk\" kijelentését próbálta átformálni a modern kor
Az AI hatása a gazdasági fejlettség egyenlőtlenségeire: előnyt növel vagy lemaradást csökkent?
A kutatások és történelem alapján mely országok lehetnek az AI nyertesei és ez mitől függ? Az egyes országokban eltérő mértékben érvényesülhet az AI potenciális növekedési hatása, amit
A nearshoring jelenség átrendezi a világkereskedelmet - Délkelet-Ázsia lehet az egyik nyertes
A nearshoring trendje révén Vietnám, Malajzia, Indonézia, Thaiföld és India kulcsszereplővé válnak a globális ellátási láncokban, miközben erősödnek a regionális gazdasági és ipari együ


- Utódlás: Csányi Péter az OTP új vezérigazgatója
- Karnyújtásnyira volt az ukrajnai háború lezárása – Tényleg egyetlen dolog miatt borul most minden?
- Mától kaphatók az új lakossági állampapírok – melyikbe érdemes most befektetni?
- Brüsszel bekeményít: az EU komolyan nekimegy a belső fenyegetéseknek
- Elhunyt Ferenc pápa - Egy korszak ért véget a katolikus egyházban
Tőzsdézz a világ legnagyobb piacain: Kezdő útmutató
Bemutatjuk, merre érdemes elindulni, ha vonzanak a nemzetközi piacok, de még nem tudod, hogyan vágj bele a tőzsdézésbe.
Miért a tőzsdei befektetést válasszam az állampapír helyett?
Online előadásunkon megvizsgáljuk a két befektetési formát, megtárgyaljuk az előnyeiket és a hátrányaikat, sorra vesszük mikor mibe érdemes fektetni.
Évtizedek óta nem látott változás az OTP-nél – Mi jöhet most?
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Megállíthatatlan a földek drágulása, de nem mindenki profitálhat belőle
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
Miért járt kétszer Magyarországon Ferenc pápa? És mi lesz az egyházfő öröksége?
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.
Kiadó raktárak és logisztikai központok
A legmodernebb ipari és logisztikai központok kínálata egy helyen