
Volt némi kavarodás, hogy hányszor beszélt Trump és Zelenszkij
Zelenszkij szóvivője cáfolta, hogy a vatikáni találkozó után újabb megbeszélést tartott volna az ukrán elnök és Donald Trump Rómában.
Az ukránok szerint nem igaz, hogy kiszorították volna csapataikat a kurszki régióból
Az ukrán hadsereg cáfolta Moszkva állítását, miszerint kiszorították volna csapataikat Oroszország Kurszk régiójából, és megerősítette, hogy továbbra is folytatják műveleteiket az orosz területeken.

Megszólalt Zelenszkij: történelmi lehet a találkozó Trumppal
Zelenszkij ukrán elnök történelminek nevezte a Vatikánban Donald Trump amerikai elnökkel folytatott megbeszélését, amelyen az orosz-ukrán háború békés lezárásának lehetőségeiről tárgyaltak.

Fotók jöttek Trump és Zelenszkij találkozójáról
Zelenszkij ukrán elnök és Donald Trump amerikai elnök találkozott Rómában Ferenc pápa temetése előtt, amit a Fehér Ház "nagyon produktívnak" minősített. A találkozón készülf fotókon látszik, hogy az országvezetők a Szent Péter Bazilikában váltottak szót - számolt be a BBC.

Váratlan bejelentést tett Putyin
Putyin szerint kudarcot vallott az ukrán offenzíva a kurszki régióban, ami megalapozza az orosz hadsereg jövőbeli sikereit.

Brit játékkonzol-kontrollerek sem mehetnek Oroszországba
A brit kormány betiltotta a játékkonzol-kontrollerek exportját Oroszországba, mivel ezeket az eszközöket drónok irányítására használják az ukrajnai fronton - írta meg a Politico.

Trump-Zelenszkij-találkozó: megszólalt a Fehér Ház is
Donald Trump amerikai elnök és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök "nagyon eredményes megbeszélést" folytatott Ferenc pápa vatikáni temetése előtt szombaton.

Kiszivárgott: Trump és Zelenszkij megállapodtak Rómában
Donald Trump és Volodymyr Zelenskyj találkozott a pápa temetése előtt, és megállapodtak további tárgyalások folytatásáról - közölte a Sky News.

Országos rendszerleállás volt Ukrajnában
Szombat reggel Ukrajnában több elektronikus fizetési rendszer is leállt a postahivatalokban, éttermekben és a metróhálózatban.

Több mint hatezren érkeztek Ukrajnából pénteken
Az ukrán-magyar határszakaszon 6261-en léptek be Magyarországra pénteken - tájékoztatott az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK).
A beléptetettek közül a rendőrség 42 embernek állított ki ideiglenes tartózkodásra jogosító igazolást, amely 30 napig érvényes. Nekik ez idő alatt kell felkeresniük az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság tartózkodási helyük szerint illetékes hivatalát a végleges okmányok beszerzéséért - áll a közleményben.
Magas szinten tárgyalt Amerika és Oroszország – Trump is megszólalt Zelenszkij szerint nyomásgyakorlás kellNincs egyetértés a megszállt területekről
Steve Witkoff, Trump megbízottja tárgyalásokat folytatott Vlagyimir Putyin orosz elnökkel Moszkvában.
Trump "jó napnak" nevezte a tárgyalásokat, míg a Kreml "konstruktívnak" írta le a megbeszéléseket, amelyeken Ukrajna nem vett részt. Az amerikai elnök közösségi médiában azt állította, hogy "a főbb pontokban már megegyeztek", és sürgette a feleket, hogy "magas szinten" találkozzanak a megállapodás lezárása érdekében.
Zelenszkij szerint nyomásgyakorlás kell
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök ezzel szemben pénteki videóüzenetében hangsúlyozta, hogy "valódi nyomásgyakorlásra van szükség Oroszországra" a feltétel nélküli tűzszünet elfogadásához. Korábban a BBC-nek nyilatkozva jelezte, hogy
területi kérdésekről is hajlandó tárgyalni, amennyiben "teljes és feltétel nélküli tűzszünet" jön létre.
Sajtóértesülések szerint az amerikai békejavaslatban Ukrajna jelentős területekről mondana le Oroszország javára. Trump korábban kijelentette, hogy támogatná, ha a Krím-félsziget, amelyet Oroszország 2014-ben jogellenesen annektált, orosz kézen maradna. Zelenszkij ezt a felvetést elutasítja.
Oroszország 2022-ben indított teljes körű inváziót Ukrajna ellen, és jelenleg az ukrán területek közel 20%-át ellenőrzi. Witkoff pénteki, három órás moszkvai tárgyalásait Jurij Usakov, Putyin tanácsadója "nagyon hasznosnak" nevezte, hozzátéve, hogy közelebb hozta az orosz és amerikai álláspontokat.
Nincs egyetértés a megszállt területekről
A Reuters hírügynökség által ismetett amerikai javaslat szerint Washington jogilag elismerné Oroszország krími annexióját és de facto elismerné az orosz ellenőrzést más megszállt területek felett, beleértve a luhanszki régiót. Az európai és ukrán ellenjavaslatok szerint viszont a megszállt területek sorsáról csak a tűzszünet életbe lépése után tárgyalnának. Az amerikai terv kizárná Ukrajna NATO-tagságát is.
Zelenszkij közösségi médiában bírálta Oroszországot, amiért nem fogadta el az USA által március 11-én javasolt 30 napos tűzszünetet, és sürgette a szövetségeseket, hogy gyakoroljanak nagyobb nyomást Moszkvára. Azt is állította, hogy Oroszország olyan rakétákat importál Észak-Koreától, amelyekkel csütörtökön Kijevet támadta, 12 ember halálát okozva.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images
Megélhetési pánik tört ki Amerikában: az emberek 2008-as stratégiákhoz nyúlnak
A Google szerint sokan keresnek majd a "globális pénzügyi válság" kifejezésre.
Meglepő fordulat: a Hamász kész tárgyalni a hosszú távú tűzszünetről
A fegyverletétel azonban nem opció.
Letaglózó jóslat érkezett: súlyos veszély felé tart az emberiség a mesterséges intelligencia miatt
Óriási mérföldkövek dőlhetnek le, Kína pedig csúnyán bekavarhat az elemzők szerint.
Cáfolja Ukrajna Putyin állítását, történelmi találkozó zajlott Rómában – Háborús híreink szombaton
Fontos tárgyaláson vannak túl.
Az ukránok szerint nem igaz, hogy kiszorították volna csapataikat a kurszki régióból
Továbbra is folytatják műveleteiket az orosz területeken.
Megint olyat húztak Bezosék, ami felkavarta a kedélyeket az interneten
Megnéztük a Google Trends számait.
Egy despota harca a piaccal
Egy fékeket vesztett rezsim épp visszaél egy fékevesztett helyzettel. Amióta Erdoğan az elnök, a török líra folyamatosan gyengül. Ez a folyamat az elmúlt négy évben...
The post Egy despota ha
Sokszínűség és befogadás: ESG fókuszban a vállalati kultúra
A fenntarthatósági szempontok (ESG - Environmental, Social, Governance) ma már nem csupán a környezetvédelemről és a szabályozási megfelelésről szólnak. A \"Social\" (társadalmi) pillér ugya
Lassan, de zöldül a globális villamosenergia-termelés
Kedvező folyamatok látszanak a villamos energia terén is, hiszen a tavalyi termelésnövekedés nyolcvan százalékát már a megújuló energiaforrások és a nukleáris energ
Háromszor annyiból enni tízmilliókba kerül!
Amikor online feljön a kérdés, hogy mennyit költenek az emberek ételre, legtöbbször már nem is válaszolok. Ennek fő oka, hogy a mi családunk költései annyival le vannak maradva a tipikustól (
Zöld hidrogén és ipari kereslet: segíti-e a tagállamok kibocsátáscsökkentését az EU hidrogénstratégiája?
A zöld hidrogén uniós bevezetését a tagállami eltérések, a növekvő költségek és a szabályozási bizonytalanságok lassítják.
Elszigetelt bunkerek versengése - Mind autarkisták leszünk
Greg Jensen a Wall Street Journal hasábjain megjelent \"Mind merkantilisták vagyunk\" írása Milton Friedman 1965-ös \"Mind Keynesiánusok vagyunk\" kijelentését próbálta átformálni a modern kor
Az AI hatása a gazdasági fejlettség egyenlőtlenségeire: előnyt növel vagy lemaradást csökkent?
A kutatások és történelem alapján mely országok lehetnek az AI nyertesei és ez mitől függ? Az egyes országokban eltérő mértékben érvényesülhet az AI potenciális növekedési hatása, amit
A nearshoring jelenség átrendezi a világkereskedelmet - Délkelet-Ázsia lehet az egyik nyertes
A nearshoring trendje révén Vietnám, Malajzia, Indonézia, Thaiföld és India kulcsszereplővé válnak a globális ellátási láncokban, miközben erősödnek a regionális gazdasági és ipari együ


- Utódlás: Csányi Péter az OTP új vezérigazgatója
- Karnyújtásnyira volt az ukrajnai háború lezárása – Tényleg egyetlen dolog miatt borul most minden?
- Mától kaphatók az új lakossági állampapírok – melyikbe érdemes most befektetni?
- Brüsszel bekeményít: az EU komolyan nekimegy a belső fenyegetéseknek
- Elhunyt Ferenc pápa - Egy korszak ért véget a katolikus egyházban
Tőzsdézz a világ legnagyobb piacain: Kezdő útmutató
Bemutatjuk, merre érdemes elindulni, ha vonzanak a nemzetközi piacok, de még nem tudod, hogyan vágj bele a tőzsdézésbe.
Miért a tőzsdei befektetést válasszam az állampapír helyett?
Online előadásunkon megvizsgáljuk a két befektetési formát, megtárgyaljuk az előnyeiket és a hátrányaikat, sorra vesszük mikor mibe érdemes fektetni.
Évtizedek óta nem látott változás az OTP-nél – Mi jöhet most?
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Megállíthatatlan a földek drágulása, de nem mindenki profitálhat belőle
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
Miért járt kétszer Magyarországon Ferenc pápa? És mi lesz az egyházfő öröksége?
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.
Kiadó modern irodaházak
Az iroda ma már több, mint egy munkahely. Találják meg most cégük új otthonát.