A nagy japán cégek többsége megrendezné az olimpiát, de „csökkentett üzemmódban”
Ez ellentétben áll a lakosság körében végzett felméréssel, ugyanis a helyiek 80 százaléka szerint a koronavírus-járvány újabb hullámai miatt ismét halasztani vagy törölni kellene az ötkarikás játékokat.
A közvélemény-kutatásban száz nagy céget szólítottak meg. Tizenhárom vállalat azt válaszolta, hogy az eredeti tervekhez közeli módban meg kellene tartani az olimpiát, míg 48 cég szerint "csökkentett üzemódban" lehetne rendezni. Csak három cég jelezte, hogy inkább töröljék az olimpiát, míg 36 vállalat nem válaszolt, vagy nem tudott válaszolni a bizonytalan koronavírus-helyzet miatt.
A rendezést támogató cégek úgy vélik, hogy az olimpia segítené a gazdaság talpra állítását és a sportolók karrierjét, függetlenül attól, hogy lehetnek-e nézők vagy sem a versenyeken. Azt nem közölték, hogy a megkérdezett vállalatok olimpiai szponzorok-e.
A japán kormány korábban jelezte, hogy rendezéspárti. A tavalyról elhalasztott tokiói olimpiát július 23. és augusztus 8. között tartják a tervek szerint.
Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke szerint károsan hat sportolók ezreinek felkészülésére, hogy a koronavírus-járvány újabb hullámai miatt spekulációk jelentek meg a tokiói nyári olimpia esetleges újbóli elhalasztásáról vagy törléséről.
A német sportvezető megismételte: a találgatásokkal kapcsolatban a japán kormány hivatalosan jelezte, hogy eltökélt az olimpiarendezésben.
Nem akarjuk elpusztítani egyetlen sportoló olimpiai álmát sem
- fogalmazott Bach hozzátéve: hogy még a tudósok sem tudhatják, milyen lesz a helyzet fél év múlva. "Így aztán nincs vesztegetni való időnk és energiánk, hogy a spekulációkkal foglalkozzunk." A NOB-elnök hangsúlyozta azt is, hogy a sportolóknak nincs szükségük a meglévőnél több zavaró tényezőre, nekik a napi edzéseikre és versenyeikre kell figyelniük. Egyben sok szerencsét kívánt minden Tokióra készülőnek.