Alaposan keresztülhúzná Kína terveit a nyugati nagyhatalom: új központok sorát hozza létre a feszült térségben
Globál

Alaposan keresztülhúzná Kína terveit a nyugati nagyhatalom: új központok sorát hozza létre a feszült térségben

Portfolio
Az Egyesült Államok Védelmi Minisztériuma új stratégiát dolgoz ki a katonai eszközök karbantartására az Indo-csendes-óceáni térségben. A tervek szerint javítóközpontokat hoznak létre Japánban, Dél-Koreában, Ausztráliában, Szingapúrban és a Fülöp-szigeteken - számolt be a Nikkei Asia.

A Pentagon új regionális fenntartási keretrendszere (RSF) a szövetségesek és partnerek meglévő ipari kapacitásait kívánja kihasználni. A cél, hogy a hajók, repülőgépek és járművek karbantartását, javítását és nagyjavítását a műveleti területükhöz közelebb végezzék el, ahelyett, hogy azokat amerikai kontinensre szállítanák vissza. A program idén öt indo-csendes-óceáni országban indul kísérleti jelleggel, majd 2025-ben kiterjesztik az európai NATO-partnerekre, 2026-ban pedig a latin-amerikai partnerekre is. A Pentagon várhatóan még ebben a hónapban további részleteket közöl a tervről.

Christopher Lowman, a fenntartásért felelős korábbi amerikai védelmi miniszter-helyettes februárban egy konferencián kifejtette:

A mai stratégiai kontextusban, ahol a versenytársak egyre inkább képesek megkérdőjelezni a műveleti hatókörünket, a kulcsfontosságú harcászati platformok javítási módszereinek fejlődniük kell, ahogyan a nemzetbiztonsági környezet is fejlődik körülöttünk.

Az ázsiai szövetségesek már készülnek az új lehetőségekre. A dél-koreai Hanwha Ocean hajógyártó augusztusban jelentette be, hogy szerződést kötött az amerikai haditengerészettel egy logisztikai támogató hajó karbantartására. Japánban Rahm Emanuel amerikai nagykövet szorgalmazza a helyi magánhajógyárak bevonását az amerikai hadihajók javításába.

Az indo-csendes-óceáni térség az elmúlt években egyre nagyobb figyelmet kap az Egyesült Államoktól, mivel Kína a nyugati nagyhatalom számára veszélyesen megnövelte az erejét és a befolyását.

Azt Washington el szeretné kerülni, hogy kiszoruljon a régióból, ezért egyre több erőfeszítést tesz arra, hogy erősebb katonai szövetségeket kössön, valamint a jelenlétét is növelné.

A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images

Holdblog

A nagy Trump-short

Ha van a tőzsdei buboréknak tankönyvi példája, akkor azt Donald Trump körül érdemes keresni. A volt elnök közösségi platformja nagy rössel indult, de bedurranni sehogy... The post A nagy Trump

FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Megjelent a friss banki rangsor: a te bankod hányadik a listán?
Future of Finance 2024
2024. szeptember 17.
Követeléskezelési trendek 2024
2024. szeptember 18.
REA 2024 SUMMIT – Powered by Pénzcentrum
2024. szeptember 18.
Budapest Economic Forum 2024
2024. október 17.
Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Ügyvédek

A legjobb ügyvédek egy helyen

Díjmentes online előadás

Devizakereskedés alapjai, avagy mi lesz veled forint?

Miben különbözik a devizakereskedés a részvények adásvételétől? Mely devizapárokat érdemes egyáltalán figyelni? Hogyan zajlik le egy tranzakció a forex piacon? Hogyan lehet rövid vagy hosszabb távra spekulálni ezen a piacon?

Díjmentes előadás

Hogyan vágj bele a tőzsdei befektetésbe?

Mire kell figyelned? Melyek az első lépések? Mely tőzsdei termékeket célszerű mindenképpen ismerned?

Ez is érdekelhet
oroszország-ukrajna-tudósítás-orosz-ukrán-háború-haditudósító-kurszki-offenzíva