A svájci Genfi Egyetem kutatói, Eloise Deaux vezetésével, 30 kutya és 27 ember hangját elemezték öt különböző nyelven. A szakemberek vizsgálták az emberek egymás közötti, valamint a kutyákkal folytatott kommunikációját is, valamint tanulmányozták az emberek és a kutyák beszédre adott agyi reakcióit.
Az eredmények azt mutatják, hogy az emberek beszédtempója átlagosan négy szótag másodpercenként, míg a kutyák hangadása (pl.: ugatás, morgás, nyüszítés) ennél lassabb, körülbelül két hanglejtés másodpercenként.
Érdekes módon, amikor az emberek kutyákhoz beszélnek, ösztönösen lelassítják beszédüket, másodpercenként körülbelül három szótagra.
A kutatók megállapították, hogy az emberek és a kutyák hangfeldolgozó rendszere különbözik. A kutyák beszédre adott idegi válaszai a lassabb agyhullámokra összpontosulnak, míg az embereké a gyorsabb ritmusokra.
A beszédre adott idegi és viselkedési válaszok összehasonlító vizsgálata azt mutatja, hogy a kutyák megértése az emberekénél lassabb beszédritmus-követésre támaszkodik.
- írják a tanulmány szerzői.
A kutatók szerint az emberek ösztönösen módosítják beszédritmusukat, amikor kutyákkal kommunikálnak, ami javíthatja a kommunikáció hatékonyságát. Ez a felfedezés segíthet abban, hogy jobban megértsük és fejlesszük az ember-kutya kapcsolatot.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images