
A moszkvai katonai tárca összegzése szerint az orosz hadsereg az elmúlt nap folyamán
hat ukrajnai frontszakasz közül ötön volt képes előrenyomulni.
A hadijelentés értelmében a "különleges hadművelet" övezetében csaknem 1300, a kurszki régióban pedig mintegy 190 ukrán katona esett el vagy sebesült meg súlyosan.
A moszkvai katonai tárca az elmúlt nap során az Ukrajnában megsemmisített vagy eltalált katonai célpontok és haditechnikai eszközök között sorolta fel egy katonai reptér infrastruktúráját, valamit több lőszer- és fegyverraktárt, egy drónirányítókat kiképző központot, műveleti-harcászati rakéták egy telepítési helyét, egy F-16-os repülőgépet, egy horvát gyártmányú RAK-SA-12 sorozatvetőt, hat páncélozott harcjárművet, két önjáró 155 milliméteres tarackot, nyolc amerikai JDAM irányított légibombát, amerikai HIMARS sorozatvetők hét rakétáját, továbbá 207 távirányítású, repülőgéptípusú repülőszerkezetet.
Az orosz védelmi tárca első alkalommal számolt be F-16-os lelövéséről. A RIA Novosztyi orosz hírügynökség szerint az ukrán vezérkar először augusztus 29-én ismerte el egy ilyen típusú vadászgép elvesztését és bizottságot állított fel a történtek körülményeinek feltárására. Az amerikai The Wall Street Journal azt írta akkor, hogy a gép a pilóta hibája miatt semmisült meg, Marjana Bezugla ukrán parlamenti képviselő pedig azt állította, hogy az F-16-ost az ukrán fegyveres erők Patriot légvédelmi rendszere lőtte le.
A Kurszk megyében zajló harcokról kiadott napi hadijelentésben az orosz védelmi tárca azt közölte, hogy ott az elmúlt nap folyamán egyebek között egy ukrán harckocsi és két egyéb páncélozott harcjármű, valamint egy Grad sorozatvető semmisült meg. Moszkva szerint a kurszki régióba augusztus 6-án betörő ukrán erők eddig több mint 74 010 embert, 406 harckocsit, 333 gyalogsági harcjárművet, 302 páncélozott szállítójárművet, 2265 páncélozott harcjárművet, 2690 gépkocsit, 606 tüzérségi löveget és 54 sorozatvetőt veszítettek.
A RIA Novosztyi katonai forrásokra hivatkozva az írta, hogy az ukrán hadsereg megpróbálja minden erejét, egyebek között a drónjait a kurszki régióban még általa ellenőrzött Gornal település megtartása érdekében bevetni. A Baba Jaga hexakoptert, amelyet az ukrán fél korábban csak éjszaka vetett be a térségben, most éjjel-nappal használja.
A TASZSZ orosz biztonsági szerveket idézve közölte, hogy Kurszk megyében eddig több mint félezer ukrán katona adta meg magát.
A helyi hatóságok az orosz ellenőrzés alá került ukrajnai területek és orosz régiók településeiről is jelentettek vasárnap tüzérségi és dróntámadást.
A moszkvai katonai tárca bejelentette, hogy az ukrán fél az energetikai objektumokra március 18-án kölcsönösen bejelentett támadási moratórium dacára az elmúlt nap folyamán két újabb ilyen létesítményt támadott az oroszországi Belgorod megyében.
Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő a Rosszija 1 televízió Moszkva. Kreml. Putyin műsorában azt hangoztatta, hogy Kijev a jelek szerint vagy nem képes, vagy nem kívánja betartani az energetikai létesítményekre vonatkozó moratóriumot. Úgy vélekedett, hogy mindkét lehetőség "katasztrofális".
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images
Teljesen alkalmatlannak tartjuk a kormányainkat, aminek már gazdasági ára van
Annyira nem vonnak be senkit a világ vezetői a döntéshozatalba, hogy az emberek teljesen kiábrándultak.
Trump kemény üzenetet küldött Putyinnak, fontos tárgyalások zajlottak – Háborús híreink szombaton
Trump szerint ő nem felelős a helyzetért.
Drámai átalakítás az Apple-nél - Még nem volt ilyen a cég történetében
Menekülnek Trump döntése elől.
Megélhetési pánik tört ki Amerikában: az emberek 2008-as stratégiákhoz nyúlnak
A Google szerint sokan keresnek majd a "globális pénzügyi válság" kifejezésre.
Egy despota harca a piaccal
Egy fékeket vesztett rezsim épp visszaél egy fékevesztett helyzettel. Amióta Erdoğan az elnök, a török líra folyamatosan gyengül. Ez a folyamat az elmúlt négy évben...
The post Egy despota ha
Unicredit ingyenes számlacsomag
Mint mindenki másnak, nekünk is megszüntették a Raiffeisen Gold2 számlacsomagunkat, helyette választhattuk volna az új Prémium számlákat, aminek a legnagyobb hátulütője az, hogy havi egymilli
Sokszínűség és befogadás: ESG fókuszban a vállalati kultúra
A fenntarthatósági szempontok (ESG - Environmental, Social, Governance) ma már nem csupán a környezetvédelemről és a szabályozási megfelelésről szólnak. A \"Social\" (társadalmi) pillér ugya
Háromszor annyiból enni tízmilliókba kerül!
Amikor online feljön a kérdés, hogy mennyit költenek az emberek ételre, legtöbbször már nem is válaszolok. Ennek fő oka, hogy a mi családunk költései annyival le vannak maradva a tipikustól (
Zöld hidrogén és ipari kereslet: segíti-e a tagállamok kibocsátáscsökkentését az EU hidrogénstratégiája?
A zöld hidrogén uniós bevezetését a tagállami eltérések, a növekvő költségek és a szabályozási bizonytalanságok lassítják.
Elszigetelt bunkerek versengése - Mind autarkisták leszünk
Greg Jensen a Wall Street Journal hasábjain megjelent \"Mind merkantilisták vagyunk\" írása Milton Friedman 1965-ös \"Mind Keynesiánusok vagyunk\" kijelentését próbálta átformálni a modern kor
Az AI hatása a gazdasági fejlettség egyenlőtlenségeire: előnyt növel vagy lemaradást csökkent?
A kutatások és történelem alapján mely országok lehetnek az AI nyertesei és ez mitől függ? Az egyes országokban eltérő mértékben érvényesülhet az AI potenciális növekedési hatása, amit
A nearshoring jelenség átrendezi a világkereskedelmet - Délkelet-Ázsia lehet az egyik nyertes
A nearshoring trendje révén Vietnám, Malajzia, Indonézia, Thaiföld és India kulcsszereplővé válnak a globális ellátási láncokban, miközben erősödnek a regionális gazdasági és ipari együ


- Utódlás: Csányi Péter az OTP új vezérigazgatója
- Karnyújtásnyira volt az ukrajnai háború lezárása – Tényleg egyetlen dolog miatt borul most minden?
- Mától kaphatók az új lakossági állampapírok – melyikbe érdemes most befektetni?
- Brüsszel bekeményít: az EU komolyan nekimegy a belső fenyegetéseknek
- Elhunyt Ferenc pápa - Egy korszak ért véget a katolikus egyházban
Évtizedek óta nem látott változás az OTP-nél – Mi jöhet most?
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Megállíthatatlan a földek drágulása, de nem mindenki profitálhat belőle
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
Miért járt kétszer Magyarországon Ferenc pápa? És mi lesz az egyházfő öröksége?
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.
Kiadó modern irodaházak
Az iroda ma már több, mint egy munkahely. Találják meg most cégük új otthonát.
Tőzsdézz a világ legnagyobb piacain: Kezdő útmutató
Bemutatjuk, merre érdemes elindulni, ha vonzanak a nemzetközi piacok, de még nem tudod, hogyan vágj bele a tőzsdézésbe.
Miért a tőzsdei befektetést válasszam az állampapír helyett?
Online előadásunkon megvizsgáljuk a két befektetési formát, megtárgyaljuk az előnyeiket és a hátrányaikat, sorra vesszük mikor mibe érdemes fektetni.