Hetekre vagyunk egy hatalmas polgárháborútól? Veszélyre figyelmeztet az amerikai külügyminiszter
Globál

Hetekre vagyunk egy hatalmas polgárháborútól? Veszélyre figyelmeztet az amerikai külügyminiszter

Portfolio
Marco Rubio külügyminiszter figyelmeztetése szerint Szíria mindössze néhány hétre lehet egy újabb polgárháború kitörésétől vagy a teljes összeomlástól - írta meg a New York Post.

Rubio, aki a múlt héten találkozott magas rangú szíriai tisztviselőkkel Trump elnök közel-keleti útja során, kedden tájékoztatta a törvényhozókat, hogy a damaszkuszi átmeneti kormány összeomlásának veszélye volt a fő oka annak, hogy Ahmed al-Sará szíriai elnökkel való szaúd-arábiai találkozóját követően, Trump hirtelen 180 napos szankciómentességet léptetett életbe.

Értékelésünk szerint az átmeneti autoritás, a kihívásokkal szembesülve, talán csak hetekre – nem pedig hónapokra – van a potenciális összeomlástól és egy hatalmas méretű polgárháborútól, ami alapvetően az ország szétszakadását jelentené

– mondta Rubio a Szenátus Külügyi Bizottságának.

Hozzátette, hogy a szankciók feloldásának legközvetlenebb hatása az lesz, hogy lehetővé teszi a szomszédos országoknak az átmeneti kormány támogatását olyan kormányzati mechanizmusok kiépítésében, amelyek segítségével tényleges kormányzást alakíthatnak ki, és egyesíthetik a fegyveres erőket egy zászló alatt.

Rubio ugyanakkor figyelmeztetett, hogy a szankciók enyhítése önmagában "nem lesz elegendő" Szíria stabilizálásához,

és kijelentette, hogy "kongresszusi vagy átfogóbb intézkedésekre lesz szükség".

A rossz hír az, hogy az átmeneti hatóság képviselői nem mentek át az FBI háttérellenőrzésén

– mondta Rubio kedden.

Másrészt viszont, ha együttműködünk velük, lehet, hogy működni fog, lehet, hogy nem. Ha nem működünk együtt velük, akkor garantáltan nem fog működni.

– tette hozzá.

Rubio azt is hangsúlyozta, hogy Szíria újbóli összeomlása káoszhoz vezethet az egész Közel-Keleten, és kiemelte, hogyan vált az ország "gyakorlatilag az ISIS és más dzsihadista csoportok játszóterévé" a 2011 márciusában kitört polgárháború után.

Címlapkép forrása: Kevin Dietsch/Getty Images

PR cikk
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Extraprofitadók: megjöttek a kormány legújabb tervei
Díjmentes előadás

Tőzsdei túlélőtúra: Hogyan kerüld el a leggyakoribb kezdő hibákat?

A tőzsdei vagyonépítés során kulcsfontosságú az alapos kutatás és a kockázatok megértése, valamint a hosszú távú célok kitűzése és kitartó befektetési stratégia követése.

Tanfolyam

Sikeres befektető online tanfolyam

Megtanulhatod, hogyan találj rá a legjobb befektetési lehetőségekre, és azonnal alkalmazható, gyakorlati stratégiákat sajátíthatsz el – mindezt egy interaktív, élő online eseményen.

Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Ügyvédek

A legjobb ügyvédek egy helyen

Portfolio Hitelezés 2025
2025. május 22.
Kelet - magyarországi Gazdasági Fórum 2025
2025. június 4.
Portfolio Financial IT 2025
2025. május 27.
Portfolio Property X 2025
2025. május 28.
Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Ez is érdekelhet