FONTOS Kiszivárogtak Oroszország legféltettebb atomtitkai: itt van minden, amit a nukleáris fegyvereiről tudni lehet
Véres hétvége Kijevben: már Németország is újabb szankciókat követel
Globál

Véres hétvége Kijevben: már Németország is újabb szankciókat követel

Portfolio
Németország külügyminisztere, Johann Wadephul további nyugati szankciók bevezetését sürgeti Oroszország ellen, válaszul Ukrajna elleni legutóbbi támadására.

Wadephul az ARD közszolgálati műsorában vasárnap kijelentette:

Putyin nem érdekelt a békében, folytatni akarja ezt a háborút, és ezt nem engedhetjük meg, ezért az Európai Unió további szankciókat fog elfogadni.

A megszólalás azután érkezett, hogy pár órával ezelőtt Kaja Kallas kül-és biztonságpolitikáért felelős uniós főképviselő egy közösségi média bejegyzésében azt mondta, hogy "a leghatározottabb nemzetközi nyomásra van szükség Oroszországgal szemben, hogy véget vessünk ennek a háborúnak".

Az orosz erők az eddigi legnagyobb légi támadást hajtották végre Ukrajna ellen, 367 drón és rakéta bevetésével. A támadássorozat ukrán városokat, köztük Kijevet is érintette, legalább 12 ember életét vesztette és több tucatnyian megsérültek a hivatalos közlések szerint.

Forrás: Reuters

A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images

Holdblog

A piacok bosszúja: késik de nem múlik

Más országok hasonló teljesítménnyel egy gyenge B-besorolásra lennének csak jók, valahol a feltörekvő gazdaságok szintjén - erős kijelentés az USA adósságáról, de igaz lehet. A... The pos

PR cikk
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Az egész világ egyetlen vadászgépről beszél: azt mondják, a legmodernebb európai gépeket győzte le a J-10C
Díjmentes online előadás

Limit, Stop, vagy Piaci? Megbízások, amikkel nem lősz mellé!

Ismerd meg a tőzsdei megbízások világát, és tanulj meg profin navigálni a piacokon!

Díjmentes előadás

Divat vagy okosság? ETF-ek és a passzív befektetések világa

Fedezd fel az ETF-ek izgalmas világát, és tudd meg, miért válhatnak a befektetők kedvenceivé!

Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Eladó új építésű lakások

Válogass több ezer új lakóparki lakás közül Budán, Pesten, az agglomerációban, vagy vidéken.

Portfolio Property X 2025
2025. május 28.
Portfolio Financial IT 2025
2025. május 27.
Kelet - magyarországi Gazdasági Fórum 2025
2025. június 4.
Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Ez is érdekelhet