
Oroszország csütörtökön közölte, hogy Donald Trump amerikai elnök döntése az Ukrajnának szánt fegyverszállítmányok növeléséről azt jelzi Kijevnek, hogy hagyjon fel a béketörekvésekkel. Moszkva hangsúlyozta, hogy nem fogadja el Washington új szankciós ultimátumának "zsarolását".
A Reuters hírügynökség emlékeztet: Trump hétfőn jelentette be Oroszországgal szembeni keményebb álláspontját,
50 napos határidőt szabva Moszkvának a tűzszünet elérésére, ellenkező esetben szankciókkal fenyegetve.
Az Egyesült Államok emellett több rakétát és egyéb fegyvert ígért Kijevnek.
Maria Zakharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője elítélte a lépést. "Nyilvánvaló, hogy a kijevi rezsim következetesen úgy értelmezi a kollektív Nyugat ilyen döntéseit, mint jelzést a mészárlás folytatására és a békefolyamat feladására" - mondta Zakharova egy moszkvai sajtótájékoztatón.
Trump, aki kormányzatának prioritásaként jelölte meg a konfliktus lezárását, "100%-os vámokkal" és másodlagos szankciókkal fenyegeti az orosz olajat vásárló országokat, ha Moszkva nem egyezik bele a tűzszüneti megállapodásba az 50 napos határidőn belül.
"Országunkra és nemzetközi partnereinkre példátlan számú szankciót és korlátozást vezettek be. Olyan sok van belőlük, hogy az új szankciók fenyegetését már hétköznapinak tekintjük" - mondta Zakharova. "Az ultimátumok, zsarolás és fenyegetések nyelve elfogadhatatlan számunkra. Minden szükséges lépést megteszünk országunk biztonságának biztosítása és érdekeinek védelme érdekében" - tette hozzá.
Oroszország szerint kész további tárgyalásokat folytatni, de egyértelművé tette, hogy igényt tart négy ukrán régió teljes területére, amelyeket sajátjának nyilvánított - olyan feltételek ezek, amelyeket Ukrajna elfogadhatatlannak tart és kapitulációnak minősítene.
Trump hétfőn arról is beszélt, hogy "nagyon elégedetlen" és "csalódott" Putyinban, és úgy jellemezte az Ukrajnának küldendő további fegyverek szállításáról szóló döntését, mint ami Oroszországot a béke felé kívánja lökni.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Portfolio
Bikák és Medvék: Kivel jobb haverkodni a tőzsdén? - Interaktív, díjmentes online előadás
Gyakorlati, hasznos, érthető
Lehet, hogy megölték az oroszok az Északi Áramlatot felrobbantó ügynököt
Fényes nappal, Kijev utcáin végeztek vele.
Nehéz döntést hoztak meg az oroszok: ennek nem fognak örülni a haditechnika szerelmesei
Folyamatos az ukrán drónveszély.
Donald Trump sötét árnyéka vetült rá a „Globális dél” nagy találkozójára, és ez sok dolgot átrendezett
Nem ott volt a fókusz, ahol várták.
Kimaradsz a 3%-os lakáshitel-őrületből? – Számodra is van néhány jó hírünk
Államilag támogatott és a piaci lehetőségek egész sora várja a hitelfelvevőket.
Ingatlanpiaci elemzőt keres a Portfolio, jelentkezz hozzánk!
Rengeteg tanulási és fejlődési lehetőséggel várunk.
Felkészítették a japán cégeket arra, hogy Kína megtámadja Tajvant
Saját maguknak kell evakuálniuk, visszaestek a befektetések.
VIDEÓ! Bitcoin a csúcson, altcoinok készenlétben: Indul a következő altszezon?
2025. július 1-jétől Magyarország új kriptovaluta-szabályozása lépett életbe, amely kizárólag hivatalosan engedélyezett szolgáltatók közreműködésével teszi lehetővé a kriptovaluták v
Követett részvények - 2025. július
Havonta ránézek egyszer azokra a papírokra, amikből előbb vagy utóbb venni szeretnék. Általában a hetes chartokat nézem, 4-5 gyertya születik egy hónap alatt, ennyit már érdemes újra kiért
A TB kiskönyv múltja, jelene és digitális jövője
A magyar társadalombiztosítási rendszer egyik ikonikus, papíralapú dokumentuma, a köznyelvben csak TB kiskönyvként ismert igazolvány hamarosan digitális formában él tovább. Bár sok munkáltat
A magyar állam találkozása a közgazdaságtannal
A kormány több bevételszerző próbálkozása alatt is beleütközött a Laffer-görbébe. Ideje tehát megnézni, mit is tud ez az egyszerű, de annál fontosabb közgazdasági összefüggés, és... T
Ehető, újratölthető, komposztálható: fenntartható csomagolások az élelmiszeriparban
Ehető, újratölthető, komposztálható: fenntartható csomagolások az élelmiszeriparban Évente több százmillió tonna műanyagot állítunk elő, melynek jelentős
Régi berögződések - elengedjük őket?
Pár hete az egyik kommentben V nevű olvasóm felvetette, hogy mennyire fontos néha felülvizsgálni a spórolási szokásainkat is. Lehet, hogy valami, ami 10 éve még értelmes és hasznos dolog volt
Target Corporation - elemzés
2022-ben vettem belőle 165-ön, leginkább kereskedési céllal, de osztalékot is fizetett, ha nem is sokat. 2024-ben adtam el kis bukóban. Most megint a szemem elé került, a Top10-es listám hetedikj
G20-csoport: úton a szén-dioxid-mentes áramtermelés felé
Technológiai trendek, kihívások és szakpolitikai irányok az IEA 2025-ös jelentése alapján.


Agrárvita: mi szól a nagy EU-s agrárreform mellett és ellen?
Szakértőink ütköztették érveiket a területalapú támogatások reformjáról.
Egyre többet tudunk az Otthon Start hitelről: kik lesznek az igazi nyertesek?
A Kormányinfón Gulyás Gergely igyekezett tisztázni a félreértéseket.
Drámai változások zajlanak Európában, ennek mindenki megissza a levét
Komoly döntések előtt állunk: 8,5 milliárd ember ellátása és a bolygó jövője a tét.
Hogyan vágj bele a tőzsdei befektetésbe?
Első lépések a tőzsdei befektetés terén. Mire kell figyelned? Melyek az első lépések? Mely tőzsdei termékeket célszerű mindenképpen ismerned?
Bikák és Medvék: Kivel jobb haverkodni a tőzsdén?
Hogyan ismerd fel, hogy épp emelkedő (bull) vagy csökkenő (bear) piacon jársz? Megtanulhatod, mikor érdemes növelni a kockázatvállalást, és mikor jobb óvatosan hátrálni.