Új akciónk keretében a március 31. és április 9. között vásárolt éves SIGNATURE előfizetéseket most 40%-os kedvezménnyel, 18.000 forintért lehet megvásárolni. Így lényegesen kedvezőbb áron juthatsz hozzá a legfrissebb hírekhez, a legfontosabb elemzésekhez és az exkluzív tartalmakhoz. Ráadásul még a minőségi gazdasági tartalomgyártást is támogathatod. További részletek ide kattintva.
Tekintettel a globális építőipar méretére és az itt keletkező üvegházhatású gázokra, a környezetbarátabb betont kialakító technológiák mély hatással lehetnek az éghajlatváltozásra.
A megoldás egy olyan következő generációs beton kidolgozása lehet, ami tartós, de mégis kevesebb szén-dioxid-kibocsátással jár: a CO2-infúziós beton megakadályozza, hogy a szén-dioxid a légkörbe kerüljön, valamint erősebb, sőt hajlékony, hajlítható lehet.
Mivel a beton karbonlábnyomának körülbelül 80%-a cementből származik, a Michigani Egyetem kutatói azon dolgoztak, hogy helyettesítő anyagokat találjanak. Az ipari melléktermékeket már eddig is gyakran használták a szükséges cement mennyiségének csökkentésére, az így kiöntött beton emiatt jelentősen alacsonyabb károsanyag-kibocsátású lehet. Az alternatív kötőanyagok csökkenthetik a cement felhasználását, ami nemcsak környezeti szempontok, hanem a költségek csökkentése miatt is kívánatos lehet egy építkezésen.
A kifejlesztett hajlítható betonanyag vékonyabb, kevésbé törékeny szerkezetet tesz lehetővé, kevesebb acél megerősítést igényel, és tovább csökkenti a kapcsolódó széndioxid-kibocsátást. Az anyag maximalizálja az eltárolható CO2 mennyiségét olyan kisebb részecskék felhasználásával, amelyek könnyen reakcióba lépnek a szén-dioxiddal, és ásvánnyá alakítják azt.
A hajlítható beton felhasználható általános épületek, víz, energetikai, vagy akár közlekedési infrastruktúra építéséhez. Ez a technológiát használták például a japán Oszakában, a 61 emeletes Kitahama-toronynál.