A Google Térkép először azért jelent meg, hogy segítse az embereket az úticéljukhoz való navigálásban, de azóta sokkal több lett annál. A mesterséges intelligencia fejlődésének köszönhetően új nézetből tapasztalhatják meg a használók, hogy milyen egy környék, nevezetesség, étterem vagy népszerű helyszín, még élethűbb képet adva arról. A látnivalók vagy éttermek keresése közben hamarosan gyakorlatilag átrepülhetünk egy város felett, megtekintve az egész környéket, emellett a térképen időcsúszkával ellenőrizhetjük, hogyan néz ki a terület különböző napszakokban és különböző időjárási körülmények között, valamint megnézhetjük, melyek a legforgalmasabb helyek.
Az úgynevezett "immersive view" szinte bármilyen telefonon és eszközön működik majd, Los Angelesben, Londonban, New Yorkban, San Franciscóban és Tokióban az év végén indul, és hamarosan további városokban is elérhető lesz.
Amellett, hogy az alkalmazás megkönnyíti a helyek felfedezését, a vállalat célja, hogy a fenntarthatóságot is javítsa, ezért nemrég bevezették a környezetbarát útvonaltervet az Egyesült Államokban és Kanadában, ami lehetővé teszi, hogy megtekinthessük és kiválaszthassuk a leginkább üzemanyag-hatékony útvonalat. Ezzel a becslések szerint a felhasználók már több mint félmillió tonna szén-dioxid-kibocsátást takarítottak meg összesen, ami olyan, mintha a két országban 100 ezerrel kevesebb autó közlekedne. Hamarosan Európára is elérhető lesz ugyanez.
Az Élő nézet
Szintén újítás az Élő nézet, ami segít eligazodni séta közben, és az AR segítségével hasznos nyilakat és útmutatásokat jelenít meg, ami különösen akkor hasznos, ha bonyolult beltéri területeken, például repülőtereken, bevásárlóközpontokban és vasútállomásokon keresünk egy helyszínt.
Hogy a Google Térkép hasznosságát még több helyen elhozzák, ezt a technológiát ingyenesen elérhetővé teszik a fejlesztők számára az új ARCore térinformatikai API-val. A fejlesztők már most is használják az API-t, hogy még hasznosabb alkalmazásokat készítsenek, és egyszerű módot nyújtanak a digitális és a fizikai világgal való egyidejű interakcióra.
Címlapkép forrása: Google