Összesen 11,5 kilométeres szakaszon burkolta le a meglévő földutakat a Strabag Építő Kft., a Colas Út Építőipari Zrt., a Colas Közlekedésépítő Zrt. és a KM Építő Kft, aminek eredményeként elkészült a Budapest-Etyek közötti kerékpárútszakasz. A kivitelezés nettó 2 649 459 075 forintból valósult meg.
2020 márciusában kezdődött meg a fővárost és a Balatont összekötő 108 kilométer hosszú Budapest-Balaton kerékpáros útvonal kiépítése. Az Etyekig tartó szakasszal indult meg a fejlesztés.
A beruházás során 4250 köbméter aszfaltot építettek be és több mint 9 kilométer hosszon új, önálló kerékpárút épült meg. A munkálatok során 11,5 kilométeres szakaszon leburkolták a meglévő földutakat és kihelyezték a szükséges táblákat, valamint felfestették a burkolati jeleket. A 3,3 méter széles kerékpárút mellett 292 darab fát ültettek el és 173 darab jelzőtáblát helyeztek ki.
Az elkészült kerékpárútszakaszt 2022 júniusában helyezik forgalomba.
Címlapkép forrása: NIF Zrt.